Web Experience Toolkit (7.x-1.0-rc10) - en to bg translation catalogue (771 entries)

en: list
bg: списък

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: user
bg: потребител

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Reset to defaults
bg: Върни се към стойностите по подразбиране

en: enable
bg: активирай

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Request new password via e-mail.
bg: Заявяване на нова парола чрез имейл.

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: approve
bg: одобри

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: content
bg: съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Replies
bg: Отговори

en: Closed
bg: Закрито

en: yes
bg: да

en: Wrong username or password.
bg: Грешно потребителско име или парола.

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: disabled
bg: деактивиран

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: more
bg: още

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Article
bg: Статия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: footer
bg: подложка

en: Comments
bg: Коментари

en: Priority
bg: Приоритет

en: More
bg: още...

en: Action
bg: Действие

en: Last updated
bg: Последно обновяване

en: On
bg: Включи

en: new
bg: нов

en: Tags
bg: Таг

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Categories
bg: Категории

en: Download
bg: Свали

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: updated
bg: Актуализирано

en: Available variables are:
bg: Достъпните променливи са:

en: Overview
bg: Обзор

en: File
bg: Файл

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Links
bg: Връзки

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: Response
bg: Отговор

en: Password
bg: Парола

en: - None -
bg: - Не -

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Variable
bg: Променлив

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Types
bg: Типове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Multiple
bg: Множествен

en: Required
bg: Задължително

en: root
bg: корен

en: Parent
bg: Родител

en: Parents
bg: Родители

en: none
bg: не

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Go to previous page
bg: Към предишната страница

en: up
bg: нагоре

en: Go to parent page
bg: Към родителската страница

en: Go to next page
bg: Към следващата страница

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: header
bg: заглавка

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: username
bg: потребителско име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: Update
bg: Промени

en: Open
bg: Отвори

en: Top
bg: Връх

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Core
bg: Ядро

en: Low
bg: Слаба

en: Album
bg: Албум

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: View
bg: Прегледай

en: Length
bg: Времетраене

en: Format
bg: Формат

en: Audio
bg: Музика

en: History
bg: История

en: The configuration options have been reset to their default values.
bg: Опциите за настройка са възстановени на стойности по подразбиране.

en: Path
bg: Път

en: Filename
bg: Име на файла

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Modules
bg: Модули

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Region
bg: Област на сайта

en: Anchor
bg: Котва

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: Teaser
bg: Резюме

en: The username %name does not exist.
bg: Името на потребителя %name не съществува.

en: Add item
bg: Добави елемент

en: Updated
bg: Обновено

en: Text
bg: Текст

en: add
bg: добави

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Advanced search
bg: Разширено търсене

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Upload
bg: Трансфер

en: Picture
bg: Изображение

en: Titles
bg: Заглавия

en: type
bg: тип

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: action
bg: действие

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Email
bg: Е-поща

en: file
bg: файл

en: status
bg: състояние

en: User ID
bg: ID на Потребителя

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Contact
bg: Контакт

en: no
bg: не

en: Created
bg: Създадено

en: Node
bg: Материал

en: Create
bg: Създаване

en: Are you sure you want to delete %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title?

en: Required Title
bg: Нужно заглавие

en: No Title
bg: Без заглавие

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: The name of the menu.
bg: Име на менюто

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
bg: Не е задължителен. В менюто елементите с по-голяма тежест ще бъдат поместени в дъното на секцията, а обектите с по-малка тежест ще останат в горната част.

en: Update options
bg: Опции за обновяването

en: All
bg: Всички

en: hours
bg: часове

en: days
bg: дни

en: Active
bg: Активен

en: Done
bg: Готово

en: Last post
bg: Последно съобщение

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Add content
bg: Добави съдържание

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Add block
bg: Добавяне на блок

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Bottom
bg: Дъно

en: 1 hour | @count hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: @count часа

en: 1 day | @count days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: @count дни

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Search box
bg: Търсачка

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: User settings
bg: Настройки на потребител

en: Public registrations
bg: Публични регистрации

en: Only site administrators can create new user accounts.
bg: Само администраторите могат да създават потребителски акаунти.

en: Added
bg: Добавено

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Off
bg: Изключи

en: Host
bg: Хост

en: Available updates
bg: Налични обновления

en: Never
bg: Никога

en: Up to date
bg: Обновено

en: Update available
bg: Налични обновления

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Left sidebar
bg: Лява колонка

en: Right sidebar
bg: Дясна колонка

en: Footer
bg: Под черта

en: Inline
bg: В една линия

en: Selected
bg: Избрано

en: Menu link
bg: Елемент от меню

en: To
bg: До

en: From
bg: От

en: Feed description
bg: описание на лентата

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Source string
bg: Стринг източник

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Revisions
bg: Редакции

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: URL alias
bg: URL синоними

en: Poll duration
bg: Продължителност

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Time zone
bg: Часова зона

en: Severity
bg: Строгост

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Mode
bg: Режим

en: Items
bg: Новини

en: Last update
bg: Последна промяна

en: %time ago
bg: преди %time

en: Updated:
bg: Обновен:

en: Authored by
bg: Написано от

en: Performance
bg: Производителност

en: This field is required.
bg: Задължително поле.

en: Thumbnail
bg: Умалена

en: Medium
bg: Среда

en: Media
bg: Медия

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: Load
bg: Зареди

en: System
bg: Система

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Address
bg: Адрес

en: State
bg: Статус

en: Code
bg: Код

en: next
bg: Следваща

en: security
bg: сигурност

en: node
bg: възел

en: General
bg: Общи

en: Directory
bg: Директория

en: Recent posts
bg: Последни публикации

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: am
bg: преди обед

en: pm
bg: следобед

en: Forum
bg: Форум

en: Configuration
bg: Конфигурация на сайта

en: !time ago
bg: преди !time

en: Other
bg: Други

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Navigation
bg: Навигация

en: Color
bg: Цвят

en: access content
bg: достъп до съдържанието

en: Role
bg: Роля

en: Allow
bg: Разреши

en: User login
bg: Потребителски вход

en: Blog
bg: Блог

en: Add new comment
bg: Коментар

en: reset
bg: нулирай

en: String
bg: Стринг

en: Users
bg: Потребители

en: Minimum cache lifetime
bg: Минимален живот на кеша

en: Referrer
bg: URL референт

en: 1 vote | @count votes
bg[0]: 1 глас
bg[1]: @count гласа

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bg: @site в момента е в техническа профилактика. Ще бъде достъпен в най-скоро време. Благодарим ви за търпението.

en: Default front page
bg: Начална страница по подразбиране

en: Create content
bg: Създаване на съдържание

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Recent comments
bg: Последни коментари

en: Template
bg: Шаблон

en: Preformatted
bg: Преформатирано

en: Profile
bg: Профил

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Duration
bg: Период

en: Original
bg: Оригинал

en: Property
bg: Свойство

en: Session closed for %name.
bg: Сесията на %name е затворена.

en: Tracker
bg: Тракер

en: Protocol
bg: Протокол

en: comments
bg: коментари

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Port
bg: Порт

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Authored on
bg: Написано на

en: Leave blank for %anonymous.
bg: Оставете празно за %anonymous.

en: Hidden
bg: Скрит

en: Approved
bg: Потвърдени

en: minutes
bg: минути

en: Show
bg: Покажи

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: Key
bg: Ключ

en: English
bg: Английски

en: Messages
bg: Съобщения

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: Time format
bg: Формат на часа

en: 1 item | @count items
bg[0]: 1 новина
bg[1]: @count новини

en: Clear
bg: Изчисти

en: menu
bg: меню

en: ‹ previous
bg: ‹ предишна

en: next ›
bg: следваща ›

en: No items selected.
bg: Няма избрани елементи.

en: The update has been performed.
bg: Обновяването беше извършено.

en: update
bg: обновяване

en: View user profile.
bg: Виж потребителския профил

en: Titles only
bg: Само заглавия

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Source
bg: Източник

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Refine
bg: Подобряване

en: Undo
bg: Отмени

en: Member for
bg: Член от

en: @time ago
bg: преди @time

en: No users available.
bg: Няма достъпни потребители

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: Please enter some keywords.
bg: Моля, въведете дума/ думи

en: Front page
bg: Начална страница

en: Request new password
bg: Заявка за нова парола

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти и не се изисква одобрението на администратор.

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Languages
bg: Езици

en: Topics
bg: Теми

en: (disabled)
bg: (dдеактивиран)

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Create new revision
bg: Създаване на нова версия

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Text field
bg: Текстово поле

en: Posts
bg: Мнения

en: None.
bg: Нищо.

en: Revert
bg: Връщане

en: Empty
bg: Празно

en: Existing system path
bg: Съществуващ системен път

en: Path alias
bg: Обновяване на псевдоним

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Less than
bg: По-малко от

en: any
bg: всички

en: Choice
bg: Избор

en: Log out
bg: Излез

en: The settings have not been saved because of the errors.
bg: Настройките не са записани поради грешки.

en: First day of week
bg: Първи ден на седмицата

en: Autocomplete taxonomy
bg: Завърши въвеждането автоматично

en: Right
bg: Дясно

en: Create new account
bg: Регистрирай се

en: Seconds
bg: Секунди

en: People
bg: Потребители

en: warning
bg: предупреждение

en: Site information
bg: Информация за сайта

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Results
bg: Резултати

en: open
bg: Отворена

en: Convert
bg: Преобразуване

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: Parent terms
bg: Термини с по-общо значение, които се намират по-високо в йерархията.

en: Books
bg: Книги

en: Forums
bg: Форуми

en: Revisions for %title
bg: Редакции на %title

en: !date by !username
bg: !date от !username

en: revert
bg: връщане

en: Revision
bg: Редакция

en: current revision
bg: текуща редакция

en: Permissions
bg: Права

en: options
bg: опции

en: Product
bg: Продукт

en: Interval
bg: Интервал

en: Length of trimmed posts
bg: Дължина на орязаната версия

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
bg: Максимален брой символи, които може да използва орязаната версия на публикацията. Drupal ще използва тази настройка, за да определи по какъв начин ще бъдат съкращавани по-дългите публикации. Късата версия на публикацията обикновено се използва като резюме на пълната публикация, когато се показва на главната страница, в XML канали и т.н. За да деактивирате резюметата, изберете 'Неограничен' за максималния брой символи. Забележете, че тази настройка ще действа само върху ново или обновено съдържание и няма да засегне съществуващите вече публикации.

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: @type: deleted %title.
bg: @type: изтрит %title.

en: previous
bg: Предишна

en: details
bg: детайли

en: Relationships
bg: Приятели

en: The username %name has not been activated or is blocked.
bg: Потребителското име %name не е активирано или е блокирано.

en: Themes
bg: Теми

en: comment
bg: Коментар

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: You are here
bg: Вие сте тук

en: Default options
bg: Опции по подразбиране

en: cancel
bg: Отказване

en: Processing
bg: Обработва

en: disable
bg: дезактивирай

en: date
bg: дата

en: Shortcuts
bg: Преки пътища

en: Passwords match:
bg: Съвпадение пароли:

en: Slogan
bg: Мото

en: Anonymous user
bg: Анонимен

en: The name used to indicate anonymous users.
bg: Име, използвано за показване на анонимни потребители.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
bg: Началната страница показва съдържание от този относителен UR адресL. Ако не сте сигурни, оставете "node".

en: Apply
bg: Търси

en: Not translated
bg: Непреведено

en: Select
bg: Избери

en: Go to first page
bg: Към първата страница

en: Go to last page
bg: Към последната страница

en: Go to page @number
bg: Към страница @number

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: Underlined
bg: Подчертано

en: Translated
bg: преведен

en: Blocks
bg: Блокове

en: The block has been created.
bg: Блокът беше създаден.

en: Menus
bg: Менюта

en: Default time zone
bg: Часова зона по подразбиране

en: Manage fields
bg: Управление на полета

en: The update has encountered an error.
bg: При обновяването възникна грешка.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bg[0]: 1 успешно обработен елемент:
bg[1]: @count успешно обработени елемента:

en: Index
bg: Индекс

en: Publish
bg: Публикувай

en: Unpublish
bg: Отпубликувай

en: years
bg: години

en: Permission
bg: Разрешение

en: Hide
bg: Скрий

en: Date - newest first
bg: Дата - най-новите са първи

en: Date - oldest first
bg: Дата - най-старите са първи

en: 1 comment | @count comments
bg[0]: 1 коментар
bg[1]: @count коментара

en: Language code
bg: Код на език

en: file system
bg: файлова система

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bg: Меню системата записва само системни линкове, но ще използва за преглед съответния URL. %link_path е записан като %normal_path

en: Menu name
bg: Име на меню

en: Hot topic threshold
bg: Праг за горещи теми

en: Topics per page
bg: Брой теми на страница

en: Posts - most active first
bg: Съобщения - активни на първо място

en: Posts - least active first
bg: Съобщения - неактивни на първо място

en: URL path settings
bg: URL псевдоними

en: @user's picture
bg: снимка на @user

en: From address
bg: Изходящ адрес

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: Page not found
bg: Страницата не може да бъде намерена.

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: « first
bg: « първа

en: last »
bg: последна »

en: Loading
bg: Зареждане

en: The directory %directory does not exist.
bg: Директорията %directory не съществува.

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: Show only items where
bg: Показва само елементите, които

en: No comments available.
bg: Няма достъпни коментари.

en: 1 user | @count users
bg[0]: 1 потребител
bg[1]: @count потребители

en: Execute
bg: Изпълни

en: ok
bg: ок

en: Package
bg: Пакет

en: @type: updated %title.
bg: @type: обновен %title.

en: @type: added %title.
bg: @type: добавен %title.

en: All types
bg: Всички видове

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: Alias
bg: Псевдоним

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bg: URL %url е невалиден. Моля, въведете пълен и коректен URL, като http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Taxonomy vocabulary
bg: Речник от таксономията

en: 1 year | @count years
bg[0]: 1 година
bg[1]: @count години

en: 1 week | @count weeks
bg[0]: 1 седмица
bg[1]: @count седмици

en: 1 min | @count min
bg[0]: 1 мин.
bg[1]: @count мин.

en: 1 sec | @count sec
bg[0]: 1 сек.
bg[1]: @count сек.

en: contains
bg: съдържание

en: Check for updates
bg: Проверка за обновления

en: No update data available
bg: Няма налична информация за обновяване

en: Field settings
bg: Настройки на полето

en: Skip to main content
bg: Премини към основното съдържание

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: Search content
bg: Търсене на съдържание

en: Containing any of the words
bg: Съдържа която и да е от думите

en: Containing the phrase
bg: Съдържа фраза

en: Containing none of the words
bg: Не съдържа нито една от думите

en: Only of the type(s)
bg: Само по тип

en: Keyword relevance
bg: Тежест на ключовата дума

en: Recently posted
bg: Наскоро публикувани

en: Number of views
bg: Брой на прегледите

en: Factor
bg: Фактор

en: Default picture
bg: Снимка по подразбиране

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
bg: URL на снимката, която се показва на потребители, които не са избрали своя снимка. Оставете полето празно, ако желаете да няма такава снимка.

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
bg: Ако броя на полетата не е достатъчен, кликнете тук, за да добавите повече възможности за избор

en: Default theme
bg: Тема по подразбиране

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: Set @type %title to unpublished.
bg: @type %title е премахнат/а.

en: After saving a new comment
bg: След запис на нов коментар

en: After deleting a comment
bg: След изтриване на коментар

en: After deleting a term
bg: След изтриването на термин

en: Auto-reply
bg: Автоматичен отговор

en: Untranslated
bg: Непреведен

en: User's {users}.uid.
bg: {users}.uid на потребител.

en: Started
bg: Начало

en: Translate
bg: Преведи

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
bg: Импортирането на превода е неуспешно, защото файлът %filename не може да бъде прочетен.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgstr" не беше намерен на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgid_plural" не беше намерен на ред %line

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
bg: Файлът с превод %filename съдържа синтактична грешка на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgid" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr[]" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: има грешен стринг на ред %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
bg: Фалйът с превод %filename прекъсна неочаквано на ред %line.

en: Save translations
bg: Запиши превода

en: Create @name
bg: Създай @name

en: @type %title has been deleted.
bg: @type %title е изтрит/a.

en: Not enabled
bg: Неактивен

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
bg: @module (<span class="admin-disabled">е деактивиран</span>)

en: Error message
bg: Съобщение за грешка

en: Search this site
bg: Търси в сайта

en: Original text
bg: Оригинален текст

en: edit order and titles
bg: редактиране на order и на заглавията

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: Acronym
bg: Акроним

en: Custom format
bg: Потребителски формат

en: Drupal core
bg: Drupal ядро

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: Warning message
bg: Предупредително съобщение

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
bg: Файлът %file не може да бъде съхранен. Неизвестна грешка.

en: Sharing
bg: Споделяне

en: outdated
bg: не актуализирано

en: add translation
bg: добавяне на превод

en: Translations of %title
bg: Преводи на %title

en: Queue
bg: Опашка за изпращане

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bg: Беше открит невалиден избор. Моля, свържете се с администратора на сайта.

en: Illegal choice %choice in !name element.
bg: Невалиден избор %choice на елемент !name.

en: ends with
bg: завършва с

en: Book outline
bg: Съдържание на книгата

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: The comment you are replying to does not exist.
bg: Коментарът, на който отговаряте, не съществува.

en: Posted in
bg: Публикуван в

en: Dashboard
bg: Табло

en: Search index
bg: Индекс на търсене

en: @type %title has been created.
bg: @type %title е създаден/a.

en: @type %title has been updated.
bg: @type %title е актуализиран/a.

en: The post could not be saved.
bg: Публикацията не може да бъде записана.

en: No strings found to translate.
bg: Няма намерени стрингове за превод

en: Page Text
bg: Текст на страницата

en: Translation to %language
bg: Превод на %language

en: Translate Text
bg: Преведи текста

en: Save translation
bg: Запази превода

en: Translate strings
bg: Преведи стринга

en: An HTTP error @status occured.
bg: Възникна HTTP грешка: @status

en: Localization
bg: Локализация

en: Edit string
bg: Редактиране на стринг

en: locale
bg: локализация

en: Multilingual support
bg: Могоезична поддръжка

en: Enabled, with translation
bg: Активирано, с превод

en: is greater than
bg: е повече от

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Alias: @alias
bg: Синоним: @alias

en: No alias
bg: Липсва синоним

en: Source fields
bg: Полета на източника

en: Custom URL
bg: Други

en: form
bg: форма

en: Basic options
bg: Основни опции

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
bg: За да промените текущата потребителска парола, въведете новата парола и в двете полета.

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Inserted
bg: Вмъкнато

en: filter
bg: филтър

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: contact
bg: контакт

en: Must users preview posts before submitting?
bg: Да бъдат ли задължени потребителите да правят предварителен преглед на публикацията, преди да я изпратят?

en: Language settings
bg: Настройки на език

en: The value of the variable.
bg: Стойността на променливата

en: Already added languages
bg: Тези езици са вече добавени

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bg: Адресът, <em>От</em> който ще се изпращат автоматични имейли при регистрация и заявки за нови пароли, както и други известия. (Използвайте адрес с разширение домейна на Вашия сайт, за да не бъде маркиран като спам.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
bg: !name не може да бъде повече от %max символа, а в момента е %length символа.

en: Illegal choice %choice in %name element.
bg: Невалиден избор %choice за елемента %name.

en: Languages not yet added
bg: Тези езици още не са добавени

en: String not found.
bg: Стрингът не е намерен.

en: The string has been saved.
bg: Стрингът беше записан.

en: The language selected for import is not supported.
bg: Езикът, избран за импортиране, не се поддържа.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
bg: Заглавната част на файла с превода %filename липсва или е повредена.

en: Error importing interface translations
bg: Грешка при импорт на преводи на интерфейса

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
bg: Импортиран %file в %locale: добавени %number стринга, обновени %update и изтрити %delete стринга.

en: sort ascending
bg: възходящо сортиране

en: sort descending
bg: низходящо сортиране

en: No blocks in this region
bg: Няма блокове в тази зона

en: Allowed HTML tags: @tags
bg: Разрешени HTML tag-ове: @tags

en: Ampersand
bg: Амперсанд

en: Default number of forum topics displayed per page.
bg: Брой по подразбиране на темите показвани на една страница.

en: Default display order for topics.
bg: Подредба на темите по подразбиране.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
bg: Този език по подразбиране на акаунта за имейли, и предпочитания език за показване на сайта.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Активира многоезичната поддръжка за този тип съдържание. Ако е активиран, ще бъде добавено поле за избор на език във формат за редактиране, позволявайки ви да изберете един от <a href="!languages">достъпните езици</a>. Ако е деактивирано, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
bg: Потребители с права да <em>администрират възли</em> ще могат да променят тези опции.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.

en: Number of posts on main page
bg: Брой на публикациите на главната страница

en: An error occurred and processing did not complete.
bg: Възникна грешка и обработката не е завършена.

en: Total votes: @votes
bg: Общо гласове: @votes

en: Vote count
bg: Брояч на гласове

en: The value provided for %field is not a valid URL.
bg: Стойността за %field не е валиден URL адрес.

en: Edit field
bg: Редактиране на поле

en: Delete field
bg: Изтриване на поле

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: Popular content
bg: Популярно съдържание

en: The name of this website.
bg: Името на настоящия уеб сайт.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
bg: Мото на сайта (изречение, запомняща се фраза, често показвано до заглавието на сайта)

en: Default 403 (access denied) page
bg: Страница 403 (достъп отказан) по подразбиране

en: Default 404 (not found) page
bg: Страница 404 (не е открит) по подразбиране

en: Number of items in each feed
bg: Брой на обектите във всеки източник

en: Default number of items to include in each feed.
bg: Брой на обектите вкл. във всеки източник по подразбиране.

en: Feed content
bg: Съдържание източник

en: Titles plus teaser
bg: Заглавия и резюме

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
bg: Общи настройки за визуализация по подразбиране на обектите във всеки източник.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
bg: Тази тема изисква PHP версия @php_required и е несъвместима с PHP версия !php_version.

en: Date and time
bg: Дата и час

en: PHP memory limit
bg: PHP лимит на памет

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
bg: Помислете за увеличаване на PHP лимита на паметта до %memory_minimum_limit, за да избегнете евентуални грешки при инсталацията.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
bg: Помислете за увеличаване на PHP лимита на паметта до %memory_minimum_limit, за да избегнете евентуални грешки при обновяването.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
bg: В зависимост от конфигурацията, Drumal може да работи и с %memory_limit PHP лимит на паметта. Въпреки това е препоръчителен лимит от %memory_minimum_limit или повече, особено ако Вашия сайт използва допълнителни модули.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
bg: Увеличете лимита на паметта като редактирате memory_limit параметъра във файла %configuration-file и след това рестартирайте Вашия уеб сървър (или се свържете с вашия системен администратор или хостинг доставчик за съдействие).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
bg: Свържете се с Вашия системен администратор или хостинг доставчик за съдействие по увеличаването на PHP лимита на паметта.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
bg: Прегледайте <a href="@url">Drupal изискванията</a> за повече информация.

en: Reset to alphabetical
bg: Възстанови стойностите по подразбиране

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Разрешава поддръжката на множество езици за този тип съдържание. Ако е активирана, към формата за редакция на съдържанието ще бъде добавено поле за избор на език, позволявайки ви да избирате от <a href="!languages">активираните езици</a>. Може също да активирате възможността за превод на дадения тип съдържание, което ще ви позволи да имате превод на всеки един от разрешените езици. Ако поддръжката не е активирана, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Вече съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Flag translations as outdated
bg: Маркирай преводите като неактуални

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
bg: Ако правите значителни промени, което означава, че този пост трябва да бъде обновен, можете да маркирате всички преводи на тази публикация като неактуални. Това няма да промени никое от другите свойства на публикация, като това дали са публикувани или не.

en: This translation needs to be updated
bg: Този превод има нужда от обновяване

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
bg: Когато тази опция е включена, превода има нужда от обновяване, защото източника (оригиналния текст) е бил променен. Изключете опцията, след като обновите превода.

en: Content translation
bg: Превод на съдържанието

en: Disabled modules
bg: Деактивирани модули

en: Disabled themes
bg: Деактивирани теми

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти, но се изисква одобрението на администратор.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
bg: Изисква потвърждение по имейл, когато посетител създава акаунт.

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
bg: Ако има отметка, от новите потребители ще се изисква да потвърдят техния e-mail адрес, преди да влязат в сайта, и ще им бъде предоставена парола, генерирана от системата. Ако няма отметка, потребителите ще влизат непосредствено след регистрацията и ще избират собствена парола при регистрация.

en: User registration guidelines
bg: Указания за регистриране

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва в горната част на формата за регистриране на потребител. Той ще е в помощ на Вашите потребители.

en: Welcome, new user created by administrator
bg: Добре дошъл, нов потребител създаден от администратора

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, създадени от администратор.

en: Welcome, no approval required
bg: Добре дошъл, не се изисква одобрение

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато не се изисква одобрение от администратор.

en: Welcome, awaiting administrator approval
bg: Добре дошъл, изчакващ одобрение от администратор

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато се изисква одобрение от администратор.

en: Password recovery email
bg: Еmail за възстановяване на парола

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
bg: Редактирай e-mail съобщенията за потребителите заявили нова парола.

en: Account activation email
bg: Еmail за активиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите при активиране на акаунт (когато администратор активира акаунт на вече регистриран потребител, на сайт със задължително одобрение от администратор).

en: Notify user when account is activated.
bg: Уведоми потребител при активация на акаунт.

en: Account blocked email
bg: Еmail за блокиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е блокиран.

en: Notify user when account is blocked.
bg: Уведоми потребителя при блокиране на акаунта му.

en: Account deleted email
bg: Еmail за изтрит акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е изтрит.

en: Notify user when account is deleted.
bg: Уведоми потребител за изтрит акаунт.

en: Signature support
bg: Поддръжка подписи

en: Picture support
bg: Поддръжка на снимки

en: Picture maximum dimensions
bg: Максимален размер на снимката

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
bg: Максимален размер на снимката в пиксели

en: Picture maximum file size
bg: Максимален размер на файла

en: Maximum file size for pictures, in kB.
bg: Максимален размер на файла, до kB.

en: Picture guidelines
bg: Указания за снимката

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва във формата за качване на снимка като допълнение към стандартните указания. Той може да бъде от помощ за новите потребители.

en: Text format
bg: Текстов формат

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: Regional settings
bg: Регионални настройки

en: Hello <strong>@username</strong>
bg: Здравей <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
bg: Покажи преките пътища

en: Structure
bg: Структура

en: Default country
bg: Държава по подразбиране

en: (active tab)
bg: (активен раздел)

en: Status message
bg: Статус съобщение

en: Cache blocks
bg: Кеширай блоковете

en: Text formats
bg: Входни формати

en: Image styles
bg: Размери на изображения

en: Full content
bg: Пълно съдържание

en: Search result
bg: Резултат от търсенето

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
bg: Максимален брой съобщения, показани на началната страница.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
bg: Тази страница се показва, когато заявеното съдържание не е разрешено за достъп от потребителя. Остави празно, за да използваш вградената  "access denied" страница.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
bg: Тази страница се показва, когато заявеното съдържание не е намерено. Остави празно, за да ползваш вградената  "page not found" страница.

en: Compress cached pages.
bg: Компресирай кешираните страници

en: Description of your site, included in each feed.
bg: Описание на вашия сайт, което ще бъде включено във всяка лента.

en: Users may set their own time zone.
bg: Потребителите могат да въведат собствена часова зона.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
bg: Напомни на потребителите, че тяхната часова зона не е настроена по време на влизане в сайта.

en: Only applied if users may set their own time zone.
bg: Прилага се, само ако потребителите могат да определят тяхна часова зона.

en: Time zone for new users
bg: Часова зона за нови потребители

en: Default time zone.
bg: Стандартната часова зона.

en: Empty time zone.
bg: Празна часова зона.

en: Users may set their own time zone at registration.
bg: Потребителите могат да въведат собствена часова зона при регистрацията им.

en: Put site into maintenance mode
bg: Пусни сайта в режим "Поддръжка"

en: Maintenance mode message
bg: Съобщение в режим Поддръжка/Off-line

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
bg: Съобщение, което се показва на потребителите при сайт в режим Поддръжка.

en: Picture directory
bg: Директория за снимките

en: E-mails
bg: Имейли

en: Cache pages for anonymous users
bg: Кеширай страниците за Анонимните потребители

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
bg: Кешираната страница няма да бъде пресъздадена докато не е изминало горепосоченото време.

en: Copy source
bg: Копирай източника

en: Recent log messages
bg: Последни лог записи

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
bg: Когато е активиран, само потребители с   "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> ще имат достъп до сайта; всички останали посетители ще виждат съобщението по-долу. Упълномощените потребители ще могат да влязат през <a href="@user-login">user login</a> страницата.

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title

en: Aggregate and compress CSS files.
bg: Обедини и компресирай CSS файловете

en: Aggregate JavaScript files.
bg: Оптимизирай JavaScript файлове
