Web Experience Toolkit (7.x-1.0-rc2) - en to sk translation catalogue (2226 entries)

en: list
sk: zoznam

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Title
sk: Nadpis

en: Body
sk: Text

en: Images
sk: Obrázky

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Next
sk: Ďalší

en: user
sk: používateľ

en: select
sk: výber

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Reset to defaults
sk: Znovunastaviť predvolené hodnoty

en: enable
sk: povoliť

en: context
sk: kontext

en: delete
sk: zmazať

en: Status
sk: Stav

en: Request new password via e-mail.
sk: Požiadať o zaslanie nového hesla e-mailom.

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: approve
sk: schváliť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Configure content moderation.
sk: Nastaviť moderovanie obsahu.

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: Item
sk: Položka

en: Private
sk: Súkromné

en: content
sk: obsah

en: Development
sk: Vývoj

en: Groups
sk: Skupiny

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Last Post
sk: Posledný príspevok

en: Closed
sk: Uzavreté

en: yes
sk: áno

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: disabled
sk: vypnuté

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: more
sk: viac

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Access control
sk: Kontrola prístupu

en: Article
sk: Článok

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: footer
sk: pätička

en: Comments
sk: Komentáre

en: Priority
sk: Priorita

en: More
sk: Viac

en: Action
sk: Akcia

en: Last updated
sk: Naposledy aktualizované

en: On
sk: Zapnúť

en: unknown
sk: neznáme

en: Tags
sk: Značky

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Categories
sk: Kategórie

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: Available variables are:
sk: Dostupné premenné sú:

en: Overview
sk: Prehľad

en: all
sk: všetko

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: File path
sk: Cesta súboru

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Links
sk: Odkazy

en: Search
sk: Hľadať

en: Daily
sk: Denne

en: Weekly
sk: Týždenne

en: None
sk: Žiadne

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: default
sk: štandardné

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Message
sk: Správa

en: Password
sk: Heslo

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: Number of blocks
sk: Počet blokov

en: Comment form
sk: Formulár pre komentáre

en: User contact form
sk: Formulár pre kontaktovanie používateľa

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Country
sk: Krajina

en: Weight
sk: Váha

en: The configuration options have been saved.
sk: Nastavenia konfigurácie boli uložené.

en: Variable
sk: Premenná

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: Center
sk: Na stred

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Admin title
sk: Administratívny názov

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Required
sk: Povinné

en: root
sk: koreň

en: Parent
sk: Nadradený

en: Parents
sk: Nadradené

en: Depth
sk: Hĺbka

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: up
sk: hore

en: Go to parent page
sk: Prejsť na nadradenú stranu

en: Go to next page
sk: Prejsť na ďalšiu stranu

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Kniha

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Description field
sk: Popis

en: settings
sk: nastavenia

en: Back
sk: Späť

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: header
sk: hlavička

en: Label
sk: Označenie

en: Changes
sk: Zmeny

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Help
sk: Pomoc

en: username
sk: používateľ

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Font
sk: Písmo

en: Default
sk: Predvolené

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Open
sk: Otvorené

en: Top
sk: Navrch

en: Link Target
sk: Cieľ linky

en: Small
sk: Malé

en: Large
sk: Veľké

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Core
sk: Jadro

en: Low
sk: Nízka

en:  and
sk:  a

en: Archives
sk: Archívy

en: Schedule
sk: Plán

en: Time
sk: Čas

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: Length
sk: Dĺžka

en: Format
sk: Formát

en: History
sk: História

en: The configuration options have been reset to their default values.
sk: Nastavenie konfigurácie bolo znovu nastavené do predvoleného stavu.

en: Path
sk: Cesta

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Modules
sk: Moduly

en: Manage
sk: Spravovať

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Region
sk: Umiestnenie

en: key
sk: kľúč

en: Anchor
sk: Kotva

en: Placeholder tokens
sk: Nahrádzajúce tokeny

en: Display
sk: Zobraziť

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: search
sk: vyhľadávanie

en: Teaser
sk: Upútavka

en: The username %name does not exist.
sk: Používateľské meno %name neexistuje.

en: Event
sk: Podujatie

en: Add item
sk: Pridať položku

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Layout
sk: Výzor

en: add
sk: pridať

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Component
sk: Komponent

en: Components
sk: Komponenty

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: n/a
sk: nie je

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: Paths
sk: Cesty

en: type
sk: typ

en: Mail
sk: Pošta

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: Promoted
sk: Propagovaný

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: action
sk: akcia

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Check
sk: Skontroluj

en: Files
sk: Súbory

en: file
sk: súbor

en: status
sk: stav

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: no
sk: nie

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: Optional Title
sk: Voliteľný názov

en: Required Title
sk: Požadovaný názov

en: No Title
sk: Bez názvu

en: Link Title
sk: Názov linky

en: Default (no target attribute)
sk: Predvolené (bez atribútu target)

en: Open link in new window
sk: Otvoriť linku v novom okne

en: Allow the user to choose
sk: Umožniť používateľovi vybrať

en: Additional CSS Class
sk: Prídavná CSS trieda

en: Titles are required for all links.
sk: Názvy sú potrebné pre všetky linky.

en: Open URL in a New Window
sk: Otvoriť linku v novom okne

en: Defines simple link field types.
sk: Definuje jednoduché typy poľa liniek.

en: vocabularies
sk: slovníky

en: term
sk: termín

en: Menu item
sk: Položka menu

en: The name of the menu.
sk: Názov menu.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. V menu sa položky s väčšou váhou  prepadnú dole a s menšou váhou sa umiestnia vyššie.

en: Menu Block
sk: Blok menu

en: Update options
sk: Nastavenie aktualizácie

en: All
sk: Všetky

en: hours
sk: hodiny

en: days
sk: dni

en: Access log
sk: Záznam prístupov

en: Active
sk: Aktívny

en: Done
sk: Hotovo

en: Submit @name
sk: Pridať @name

en: Submitted
sk: Odoslané

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Panels
sk: Panely

en: Add content
sk: Pridať obsah

en: Page title
sk: Názov stránky

en: CSS ID
sk: ID CSS

en: The CSS ID to apply to this page
sk: CSS ID pre túto stránku

en: Block
sk: Blok

en: Add block
sk: Pridať blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: Page
sk: Stránka

en: View arguments
sk: Argumenty pohľadu

en: Left side
sk: Ľavá strana

en: Right side
sk: Pravá strana

en: Bottom
sk: Naspodok

en: 1 hour | @count hours
sk[0]: 1 hod
sk[1]: @count hod
sk[2]: @count hod

en: 1 day | @count days
sk[0]: @count deň
sk[1]: @count dni
sk[2]: @count dní

en: Node links
sk: Odkazy uzla

en: Taxonomy terms
sk: Termíny taxonómie

en: Search box
sk: Vyhľadávací box

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: Good
sk: Dobré

en: Node types
sk: Typy uzlov

en: User settings
sk: Používateľské nastavenia

en: Public registrations
sk: Verejná registrácia

en: Only site administrators can create new user accounts.
sk: Nové účty môžu vytvárať len administrátori.

en: Added
sk: Pridané

en: Site
sk: Stránka

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Module
sk: Modul

en: Off
sk: Vypnúť

en: Available updates
sk: Dostupné aktualizácie

en: Always
sk: Vždy

en: Never
sk: Nikdy

en: Your changes have been saved.
sk: Vaše zmeny boli uložené.

en: Up to date
sk: Aktuálne

en: Update available
sk: Dostupná aktualizácia

en: Header
sk: Nadpis

en: Left sidebar
sk: Ľavý stĺpec

en: Right sidebar
sk: Pravý stĺpec

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Selected
sk: Zvolené

en: Welcome
sk: Vitaj

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: To
sk: Kam

en: From
sk: Odkiaľ

en: Feed description
sk: Popis kanálu správ

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Revision ID
sk: ID revízie

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment ID
sk: ID komentára

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Source string
sk: Zdrojový reťazec

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: Revisions
sk: Revízie

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: URL alias
sk: Alias URL adresy

en: Poll duration
sk: Trvanie ankety

en: Poll votes
sk: Hlasy ankety

en: Session ID
sk: ID session

en: Variable value
sk: Hodnota premennej

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Term name
sk: Názov termínu

en: E-mail address
sk: E-mailová adresa

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posladné prihlásenie

en: Time zone
sk: Časové pásmo

en: Message type
sk: Typ správy

en: Severity
sk: Závažnosť

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Average
sk: Priemer

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Conditions
sk: Podmienky

en: Mode
sk: Režim

en: Normal
sk: Normálny

en: Centered
sk: Na stred

en: Warning
sk: Varovanie

en: Items
sk: Položky

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: %time ago
sk: pred %time

en: Updated:
sk: Aktualizácie:

en: Nodes
sk: Uzly

en: Authored by
sk: Autor

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Up
sk: Hore

en: Performance
sk: Výkon

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Textfield
sk: Textové pole

en: Thumbnail
sk: Miniatúra

en: Medium
sk: Stredná

en: download
sk: prevzatie

en: navigation
sk: navigácia

en: Media
sk: Médiá

en: Sortable
sk: Triediteľný

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Start Date
sk: Dátum začatia

en: Month
sk: Mesiac

en: Prev
sk: Predch

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: System
sk: Systém

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Current
sk: Aktuálny

en: Address
sk: Adresa

en: State
sk: Stav

en: Terms
sk: Termíny

en: Serial
sk: Sériový

en: Desc
sk: Zostupne

en: Code
sk: Kód

en: Owner
sk: Vlastník

en: OR
sk: ALEBO

en: Company
sk: Spoločnosť

en: node
sk: uzol

en: General
sk: Všeobecné

en: Directory
sk: Adresár

en: Example
sk: Príklad

en: Method
sk: Metóda

en: Recent posts
sk: Nedávne príspevky

en: Recent posts for %1
sk: Posledné príspevky pre %1

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: Now
sk: Teraz

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy slovníkov, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all %vocab-name paths
sk: Vzor pre všetky cesty %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
sk: Vzor pre cesty fóra a kontajnery fóra

en: Pattern for user account page paths
sk: Vzor pre cesty k uživaťeľským účtom

en: Pattern for blog page paths
sk: Vzor pre cesty stránok blogu

en: Verbose
sk: Sledovanie zmien

en: Display alias changes (except during bulk updates).
sk: Zobraziť zmeny aliasov (okrem prebiehajúcich hromadných aktualizácií)

en: Replace by separator
sk: Nahradiť oddeľovačom

en: Maximum alias length
sk: Maximálna dĺžka aliasu

en: Maximum component length
sk: Maximálna dĺžka komponentu

en: Update action
sk: Aktualizovať akciu

en: Strings to Remove
sk: Reťazce na odstránenie

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
sk: Poskytuje mechanizmus pre moduly na automatické generovanie aliasov pre obsah ktorý manažujú.

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Text color
sk: Farba textu

en: Basic
sk: Základné

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: Link URL
sk: URL adresa

en: File type
sk: Typ súboru

en: access content
sk: prístup k obsahu

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Attributes
sk: Vlastnosti

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Allow
sk: Povoliť

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: months
sk: mesiace

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Add new comment
sk: Pridať nový komentár

en: Destination
sk: Cieľové umiestnenie

en: reset
sk: resetovať

en: Class
sk: Trieda

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Minimum cache lifetime
sk: Minimálna životnosť vyrovnávacej pamäte

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: Exists
sk: Existuje

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sk: Na stránke @site momentálne prebieha údržba. Onedlho by mala byť opäť v prevádzke. Ďakujeme vám za trpezlivosť.

en: Default front page
sk: Predvolená titulná strana

en: Both
sk: Oba

en: Last
sk: Posledné

en: Filtered text (user selects input format)
sk: Filtrovaný text (používateľom vybraný vstupný formát)

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Create content
sk: Vytvoriť obsah

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Cache
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: <All>
sk: <Všetky>

en: Save and edit
sk: Uložiť a upraviť

en: Edit view
sk: Upraviť pohľad

en: Override
sk: Nahradiť

en: Clone
sk: Klonovať

en: Administer views
sk: Spravovať views

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Empty Text
sk: Prázdny text

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Empty text
sk: Prázdny text

en: Down
sk: Dolu

en: Wildcard
sk: Zástupný znak

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: Add criteria
sk: Pridať kritérium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Node: ID
sk: Uzol: ID

en: Random
sk: Náhodný

en: Taxonomy: Term
sk: Taxonómia: Termín

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: Position
sk: Pozícia

en: CSS
sk: CSS vzhľad

en: Integer
sk: Celé číslo

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Remaining
sk: Zostávajúce

en: Pattern
sk: Vzor

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Basic setup
sk: Základné nastavenia

en: Allow users to choose default
sk: Umožniť používateľom zvoliť základný stav

en: false
sk: nie

en: true
sk: áno

en: Buttons and plugins
sk: Tlačítka a rozšírenia

en: Editor appearance
sk: Vzhľad editora

en: Toolbar location
sk: Umiestnenie lišty nástrojov

en: Path location
sk: Umiestnenie cesty

en: Enable resizing button
sk: Zapnúť panel na zmenu veľkosti

en: Block formats
sk: Blokové prvky

en: Cleanup and output
sk: Prečistenie a výstup

en: Verify HTML
sk: Skontrolovať HTML

en: Preformatted
sk: Predformátované

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
sk: Zmeniť značky &lt;font&gt; na štýly

en: Remove linebreaks
sk: Odstrániť zalomenia riadkov

en: Apply source formatting
sk: Použiť formátovanie na zdrojový kód

en: Editor CSS
sk: CSS editor

en: CSS path
sk: CSS cesta

en: CSS classes
sk: CSS triedy

en: Profile
sk: Profil

en: Replacement
sk: Náhrada

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Visibility settings
sk: Nastavenia viditeľnosti

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: fields
sk: polia

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Expiration
sk: Expirácia

en: Operation
sk: Operácia

en: reply
sk: odpovedať

en: Duration
sk: Trvanie

en: Original
sk: Originál

en: Tracker
sk: Sledovanie príspevkov

en: Defaults
sk: Predvolené

en: City
sk: Mesto

en: Collapsible
sk: Zbaliteľné

en: Collapsed
sk: Zbalené

en: Protocol
sk: Protokol

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Aktualizovaný dátum

en: Full
sk: Plný

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Rules
sk: Pravidlá

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Modified
sk: Upravené

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Authored on
sk: Napísané dňa

en: Leave blank for %anonymous.
sk: Ponechajte prázdne pre %anonymous.

en: Hidden
sk: Skryté

en: Approved
sk: Schválené

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: seconds
sk: sekundy

en: minute
sk: minúta

en: minutes
sk: minúty

en: Show
sk: Zobraziť

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: Key
sk: Kľúč

en: Timer
sk: Časovač

en: Change
sk: Zmeniť

en: English
sk: Angličtina

en: in
sk: v

en: Messages
sk: Správy

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Switch
sk: Prepnúť

en: Week of @date
sk: Týždeň počnúc dňom: @date

en: Countries
sk: Štáty

en: Feeds
sk: Kanály správ

en: ago
sk: pred

en: 1 item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položky
sk[2]: @count položiek

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: ‹ previous
sk: ‹ predchádzajúca

en: next ›
sk: nasledujúca ›

en: No items selected.
sk: Žiadne položky neboli vybraté.

en: The update has been performed.
sk: Bola vykonaná aktualizácia.

en: Node title
sk: Nadpis obsahu

en: update
sk: aktualizácia

en: Titles only
sk: Len titulky

en: Full text
sk: Plný text

en: Source
sk: Zdroj

en: Date/Time
sk: Dátum/čas

en: Display all menu items
sk: Zobraziť všetky položky menu

en: Edit Block
sk: Upraviť Blok

en: The changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Refine
sk: Obmedziť

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Member for
sk: Členom už

en: No users available.
sk: Žiadny používatelia.

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Please enter some keywords.
sk: Zadajte prosím nejaké kľúčové slovo.

en: Front page
sk: Titulná stránka

en: Request new password
sk: Požiadať nové heslo

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty a nie je potrebné schválenie administrátorom.

en: unlimited
sk: neobmedzene

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Languages
sk: Jazyky

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Reindex
sk: Preindexovať

en: Add file
sk: Pridať súbor

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: First
sk: Prvý

en: Query
sk: Dotaz

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: Site's time zone
sk: Časové pásmo stránky

en: hour
sk: hodina

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Time zone handling
sk: Zmena časového pásma

en: Target type
sk: Typ cieľa

en: Date field
sk: Dátum

en: Map type
sk: Typ mapy

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: E-mail subject
sk: Predmet e-mailu

en: author
sk: autor

en: Entity
sk: Entita

en: AND
sk: A

en: None.
sk: Žiadne.

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Empty
sk: Prázdne

en: Existing system path
sk: Existujúca systémová cesta

en: Path alias
sk: Alias cesty

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: updated user
sk: aktualizovaný používateľ

en: any
sk: ľubovoľne

en: Execute custom PHP code
sk: Vykonať zadaný PHP kód

en: PHP code
sk: PHP kód

en: Unit
sk: Jednotka

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: The settings have not been saved because of the errors.
sk: Nastavenie nebolo uložené kvôli chybám.

en: Maxlength
sk: Maximálna dĺžka

en: First day of week
sk: Prvý deň v týždni

en: Autocomplete taxonomy
sk: Automatické dokončovanie taxonómie

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Create new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: Seconds
sk: Sekundy

en: White
sk: Biela

en: Not available
sk: Nedostupné

en: People
sk: Ľudia

en: terms
sk: termíny

en: warning
sk: upozornenie

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: or
sk: alebo

en: Results
sk: Výsledky

en: No limit
sk: Bez limitu

en: open
sk: otvorená

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Requirements
sk: Požiadavky

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: All blogs
sk: Všetky blogy

en: Books
sk: Knihy

en: Style
sk: Štýl

en: Forums
sk: Fórum

en: Revisions for %title
sk: Revízie pre %title

en: !date by !username
sk: !date od !username

en: revert
sk: vrátiť

en: Revision
sk: Revízia

en: current revision
sk: aktuálna revízia

en: Select different revisions to compare.
sk: Vyber rôzne revízie pre porovnanie.

en: Current revision:
sk: Súčasná revízia:

en: Changes to %name
sk: Zmeny pre %name

en: No visible changes
sk: Žiadne viditeľné zmeny

en: Diff
sk: Rozdiel

en: duration
sk: trvanie

en: Website
sk: Webová lokalita

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Your settings have been saved.
sk: Vaše nastavenia boli uložené.

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Product
sk: Produkt

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Completed
sk: Ukončená

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Standard
sk: Štandardný

en: Thousands separator
sk: Oddeľovač tisíciek

en: Length of trimmed posts
sk: Dĺžka orezaného príspevku

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
sk: Maximálny počet znakov, ktoré sa zobrazia v skrátenej verzii príspevku. Drupal podľa tohto nastavenia určí, kde sa má príspevok orezať. Skrátená verzia sa obvykle používa ako upútavka na hlavnej stránke, v RSS atď. Pokiaľ chcete upútavky vypnúť, nastavte na "Neobmedzená". Poznámka: toto nastavenie ovplyvní len nový či aktualizovaný obsah a nezmení existujúce upútavky.

en: Theme settings
sk: Nastavenia témy

en: missing
sk: chýba

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: Documents
sk: Dokumenty

en: @type: deleted %title.
sk: @type: odstránené %title.

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: Allowed file extensions
sk: Povolené prípony súboru

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: Enter username
sk: Vložiť prihlasovacie meno

en: Username not found
sk: Prihlasovacie meno nenájdené

en: details
sk: podrobnosti

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: Basic information
sk: Základné informácie

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: <Hidden>
sk: - Skrytý -

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: Translations
sk: Preklady

en: Multilingual
sk: Viacjazyčný

en: comment
sk: komentár

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Automatic
sk: Automatický

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: unblock
sk: odblokovať

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: You are here
sk: Nachádzate sa tu

en: Default options
sk: Predvolené nastavenia

en: Read only
sk: Iba čítanie

en: TRUE
sk: PRAVDA

en: FALSE
sk: NEPRAVDA

en: cancel
sk: zrušiť

en: Processing
sk: Spracováva sa

en: disable
sk: vypnúť

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Storage
sk: Ukladanie

en: date
sk: dátum

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: Submissions
sk: Odoslania

en: Analysis
sk: Analýzy

en: Clear Form Submissions
sk: Vyčistiť odoslania formulára

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky odoslania tohto formulára?

en: Webform %title entries cleared.
sk: Položky webformulára %title boli zmazané.

en: Are you sure you want to delete this submission?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto odoslanie?

en: Submitted values are
sk: Odoslané hodnoty sú

en: webform
sk: webformulár

en: Q
sk: Ot.

en: responses
sk: odpovede

en: Webforms
sk: Webformuláre

en: View and edit all the available webforms on your site.
sk: Prehliadanie a úprava všetkých webformulárov dostupných na vašej stránke.

en: Webform
sk: Webformulár

en: Global configuration of webform functionality.
sk: Globálne nastavenie funkcionalít webformulára.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sk: Vytvorí nový formulár alebo dotazník dostupný pre používateľov. Odoslané odpovede a štatistiky sú zaznamenané a dostupné pre privilegovaných používateľov.

en: Go to form
sk: Prejsť do formulára

en: View this form.
sk: Zobraziť formulár.

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Mandatory
sk: Povinné

en: E-mail to address
sk: Odmailovať na adresu

en: E-mail from name
sk: Email od

en: E-mail from address
sk: Email z adresy

en: ever
sk: vždy

en: every hour
sk: každú hodinu

en: every day
sk: každý deň

en: every week
sk: každý týždeň

en: No Components, add a component below.
sk: Nie sú vložené žiadne komponenty, pridajte ich nižšie.

en: Field Key
sk: Kľúč poľa

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
sk: Vysvetľujúce označenie, ktoré sa vo formulári zobrazí nad prvkom.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
sk: Krátky popis tohto poľa, ktorý sa použije ako pomôcka pre používateľa, ktorý bude pole vypĺňať.

en: Check this option if the user must enter a value.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ musí zadať hodnotu.

en: Parent Fieldset
sk: Nadradené zoskupenie polí

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
sk: Komponent webformulára typu @type nemá zadefinovanú funkciu pre úpravu.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
sk: Kľúč poľa %field_key je neplatný. Prosím použite iba malé písmená, čísla a podčiarkovník.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
sk: Kľúč poľa %field_key je už použitý pri inom poli označenom %existing_field. Prosím zadajte jedinečný kľúč.

en: Submission #@sid
sk: Odoslanie #@sid

en: Previous submission
sk: Predchádzajúce odoslanie

en: Next submission
sk: Nasledujúce odoslanie

en: Submitted by !name
sk: Odosielateľ !name

en: Next Page >
sk: nasledujúca stránka >

en: < Previous Page
sk: < predchádzajúca stránka

en: The webform component @type is not able to be displayed
sk: Komponent webformulára @type nie je možné zobraziť.

en: Illegal information. Data not submitted.
sk: Ilegálna informácia. Dáta nebudú odoslané.

en: Go back to the form
sk: Vrátiť sa na formulár

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
sk: Umožňuje vytváranie formulárov a dotazníkov.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: The default value of the field.
sk: Predvolená hodnota poľa.

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Presents month, day, and year fields.
sk: Predstavuje polia deň, mesiac a rok.

en: Left Blank
sk: Nevyplnených

en: User entered value
sk: Pužívateľmi zadaných hodnôt

en: Width of the textfield.
sk: Šírka textového poľa.

en: User email as default
sk: Predvyplniť emailom používateľa

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
sk: Vyplní toto pole používateľovým emailom, ak je prihlásený.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
sk: Urobí toto pole needitovateľným. To je užitočné ak chcete nastaviť nezmeniteľnú predvolenú hodnotu.

en: Average submission length in words (ex blanks)
sk: Priemerná dĺžka odoslaných údajov v slovách (okrem prázdnych)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
sk: Ak je toto zoskupenie polí označené ako zbaliteľné, používateľ bude môcť zoskupenie roztvoriť a zatvoriť.

en: Collapsed by Default
sk: Predvolene nechať zbalené

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
sk: Zbaliteľné zoskupenia polí sú na začiatku roztvorené. Zaškrtnite toto pole ak chcete aby bolo v počiatočnom stave zatvorené.

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
sk: Zadajte zoznam ďalších typov súborov oddelených čiarkami. <br /> Zadané prípony budú pridané k zaškrtnutým položkám vyššie.

en: User uploaded file
sk: Pužívateľmi nahraných súborov

en: Average uploaded file size
sk: Priemerná veľkosť nahratých súborov

en: Questions
sk: Otázky

en: Randomize Options
sk: Premiešať možnosti

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie možností v hornej časti zobrazenej mriežky

en: Randomize Questions
sk: Premiešať otázky

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie otázok v ľavej časti zobrazenej mriežky

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
sk: Umožňuje vytvoriť mriežku otázok, v ktorej sa odpoveď vyberá pomocou prepínacích tlačidiel.

en: Non-empty
sk: Neprázdnych

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
sk: Umožňuje zadať vlastný HTML kód alebo PHP logiku do formulára.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ môže vybrať viacero hodnôt.

en: Listbox
sk: Výberový zoznam

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
sk: Umožňuje vytváranie zaškrtávacích políčok, prepínacích tlačidiel alebo výberových ponúk.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
sk: Veľká textová oblasť, ktorá umožňuje zadať viacero riadkov.

en: Basic textfield type.
sk: Základný typ textového poľa.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
sk: Predstavuje polia pre minúty a hodiny. Voliteľne i prepínač doobeda/poobede.

en: Passwords match:
sk: Heslá sú totožné:

en: Anonymous user
sk: Anonymný používateľ

en: The name used to indicate anonymous users.
sk: Meno označujúce anonymného používateľa.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
sk: Titulná stránka zobrazí obsah tohto relatívneho URL. Pokiaľ nepoužívate čisté URL, zadajte časť za "?q=". Pokiaľ si nie ste istý(á), zadajte "node".

en: Apply
sk: Použiť

en: Edit translation
sk: Upraviť preklad

en: Not translated
sk: Nepreložené

en: (source)
sk: (zdroj)

en: Select
sk: Zvoľte

en: Translatable
sk: Prekladateľný

en: Examples
sk: Príklady

en: small
sk: malý

en: Show blocks
sk: Zobraziť bloky

en: You must select a node.
sk: Treba vybrať uzol.

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: Go to page @number
sk: Prejsť na stranu @number

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Underlined
sk: Podčiarknuté

en: Information
sk: Informácia

en: Variables
sk: Premenné

en: PHP Code
sk: PHP kód

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Double
sk: Dupľa

en: Multilingual system
sk: Viacjazyčný systém

en: Internationalization
sk: Internacionalizácia

en: Content selection mode
sk: Spôsob výberu obsahu

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
sk: Normálna - Všetky zapnuté jazyky budú povolené.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
sk: Rozšírená - Všetky definované jazyky budú povolené

en: Multilingual settings
sk: Viacjazyčné nastavenia

en: Translated
sk: Preložené

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation status
sk: Stav prekladu

en: Blocks
sk: Bloky

en: The block has been created.
sk: Blok bol vytvorený.

en: Menus
sk: Menu

en: A valid date is required for %title.
sk: Pole %title musí obsahovať platný dátum.

en: Relative
sk: Relatívne

en: Above
sk: Nad

en: User's time zone
sk: Časové pásmo používateľa

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Until
sk: Do

en: Third
sk: Tretí

en: Fourth
sk: Štvrtý

en: Fifth
sk: Piaty

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: Overrides
sk: Nahradenia

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Full node
sk: Plný uzol

en: Manage fields
sk: Spravovať polia

en: Text area
sk: Rozsiahle textové pole

en: Used in
sk: Použité v

en: The update has encountered an error.
sk: Aktualizácia narazila na chybu.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sk[0]: @count položka bola úspešne spracovaná:
sk[1]: @count položky boly úspešne spracované:
sk[2]: @count položiek bolo úspešne spracovaných:

en: Export data
sk: Exportovať údaje

en: Import data
sk: Importovať dáta

en: Fieldgroup
sk: Skupina polí

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Float
sk: Reálne číslo

en: Precision
sk: Presnosť

en: Permalink
sk: Trvalý odkaz

en: Form
sk: Formulár

en: Debug
sk: Ladenie

en: Publish
sk: Zverejniť

en: Unpublish
sk: Zrušiť zverejnenie

en: years
sk: roky

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: Grid
sk: Mriežka

en: Hide
sk: Skryť

en: Date - newest first
sk: Dátum - od najnovších

en: Date - oldest first
sk: Dátum - od najstarších

en: 1 comment | @count comments
sk[0]: @count komentár
sk[1]: @count komentáre
sk[2]: @count komentárov

en: Submission settings
sk: Nastavenia odosielania

en: Global
sk: Globálny

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: file system
sk: súborový systém

en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: User Roles
sk: Kategórie používateľov

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sk: Menu systém obsahuje iba systémové cesty, ale pre zobrazenie sa použijú URL aliasy. %link_path bol uložený ako %normal_path

en: Menu name
sk: Názov menu

en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: Image gallery
sk: Obrázková galéria

en: Add new profile
sk: Pridať nový profil

en: Thread
sk: Vlákno

en: Hot topic threshold
sk: Hranica obľúbenej témy

en: Topics per page
sk: Tém na stránku

en: Posts - most active first
sk: Príspevky - najprv najaktívnejšie

en: Posts - least active first
sk: Príspevky - najskôr najmenej aktívne

en: URL path settings
sk: Nastavenie cesty pre URL

en: Rate
sk: Sadzba

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sk: Naozaj chcete odstrániť revíziu z %revision-date?

en: From name
sk: Meno odosielateľa

en: From address
sk: Adresa odosielateľa

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: File paths
sk: Cesty k súborom

en: <None>
sk: <Žiadne>

en: Description:
sk: Popis:

en: Space
sk: Medzera

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: Page not found
sk: Stránka nebola nájdená

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
sk: Automaticky generovaný alias %original_alias je už použitý. Alias bol zmenený na %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
sk: Vzor pre všetky cesty typu: @node_type

en: Delete aliases
sk: Vymazať aliasy

en: Automatic alias
sk: Automatický alias

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
sk: Znak používaný na oddeľovanie slov v názvoch. Nahradí všetky medzery a interpunkciu. Ak použijete medzeru alebo + bude to mať nepriaznivé následky.

en: Character case
sk: Veľkosť znakov

en: Leave case the same as source token values.
sk: Ponechať rovnakú veľkosť písmen ako sú v zdrojových reťazcoch.

en: Change to lower case
sk: Previesť na malé znaky

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
sk: Nerobte nič. Nechajte starý alias nedotknutý.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
sk: Vytvoriť nový alias. Aktuálny alias ponechať funkčný.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Vymazať starý alias.

en: Transliterate prior to creating alias
sk: Prepísať pred vytvorením aliasu

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
sk: Filtrovať nový alias len použitím písmen a čísel nachádzajúcich sa v ASCII-96 tabuľke.

en: No action (do not replace)
sk: Žiadna akcia (nenahrádzať)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Odstrániť všetky aliasy. Počet aliasov, ktoré budú odstránené: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Vymazať aliasy pre všetky @label. Počet aliasov, ktoré budú vymazané: %count.

en: Delete aliases now!
sk: Vymazať aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest boli vymazané.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest typu: %type  boli zmazané

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Missing help topic.
sk: Chýbajúca téma pomocníka.

en: Usage
sk: Využitie

en: Edit content
sk: Upraviť obsah

en: Change layout
sk: Zmeniť vzhľad

en: Available
sk: Dostupné

en: Contexts
sk: Kontexty

en: Export format
sk: Formát exportu

en: <Any>
sk: - Akýkoľvek -

en: « first
sk: « prvá

en: last »
sk: posledná »

en: Loading
sk: Nahráva sa

en: File display
sk: Zobraz súbor

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: Show only items where
sk: Zobraziť iba položky kde

en: No comments available.
sk: Nie sú žiadne komentáre.

en: !num_users created.
sk: !num_users vytvorených.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
sk: Boli vytvorené nasledujúce nové slovníky: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
sk: Boli vytvorené nasledujúce nové termíny: !terms

en: 1 user | @count users
sk[0]: 1 používateľ
sk[1]: @count používatelia
sk[2]: @count používateľov

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
sk: Tu je význam vašich <code>$_SESSION</code> premenných.

en: Empty cache
sk: Prázdna vyrovnávacia pamäť

en: Reinstall modules
sk: Preinštalovať moduly

en: Variable editor
sk: Editor premenných

en: Session viewer
sk: Prehliadač session

en: Switch user
sk: Prepnúť používateľa

en: Execute PHP
sk: Spustiť PHP

en: Number of users to display in the list
sk: Počet používateľov zobrazených v zozname

en: This user can switch back.
sk: Tento používateľ sa môže prepnúť späť.

en: Query log
sk: Log dotazov

en: You must disable or upgrade the php Zend Optimizer extension in order to enable this feature. The minimum required version is 3.2.8. Earlier versions of Zend Optimizer are <a href="!url">horribly buggy and segfault your Apache</a> ...
sk: Aby ste mohli zapnúť túto súčasť musíte vypnúť php rozšírenie Zend Optimizer. Minimálna vyžadovaná verzia je 3.2.8. staršie verzie Zend Optimizer sú <a href="!url">strašne chybové a spôsobujú chyby segmentácie na vašom Apache serveri</a> ...

en: Display query log
sk: Zobraziť log dotazov

en: Sort query log
sk: Zoradiť log dotazov

en: by source
sk: podľa zdroja

en: by duration
sk: podľa trvania

en: Slow query highlighting
sk: Označovať pomalé SQL dotazy

en: Display page timer
sk: Zobraziť časovač stránky

en: Display memory usage
sk: Zobraziť používanie pamäťi.

en: Display redirection page
sk: Zobraziť presmerovanú stránku

en: PHP code to execute
sk: PHP kód na vykonanie

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
sk: Zadajte rovnaký kód. Nepoužívajte  znaky <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
sk: Spustiť

en: Warning - will delete your module tables and variables.
sk: Upozornenie - budú vymazané vaše tabuľky a premenné.

en: Old value
sk: Stará hodnota

en: New value
sk: Nová hodnota

en: Session name
sk: Názov session

en: Generate users
sk: Generovať používateľov

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
sk: Generovať zadaný počet používateľov. Voliteľné - vymaže jestvujúcich používateľov.

en: Generate content
sk: Generovať obsah

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
sk: Generovať zadané počty uzlov a komentárov. Prípadne odstrániť aktuálne položky.

en: How many users would you like to generate?
sk: Koľko používateľov chcete vytvoriť?

en: How many nodes would you like to generate?
sk: Koľko uzlov chcete vytvoriť?

en: Development helper for node_access table
sk: Vývojový pomocník pre tabuľku node_access

en: This module helps in site development.  Specifically, when an access control module is used to limit access to some or all nodes, this module provides some feedback showing the node_access table in the database.
sk: Tento modul pomáha pri vývoji stránky. Najmä, keď sa používa modul na kontrolu prístupu na obmedzenie prístupu k určitým alebo všetkým uzlom, tento modul poskytuje odozvu zobrazením tabulky node_access v databáze.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
sk: Prístup k všetkým uzlom povolený (všetci používatelia)

en: realm
sk: oblasť

en: Legacy Nodes
sk: Dedičné uzly

en: All Nodes Represented
sk: Znázorňovať všetky uzly

en: All nodes are represented in the node_access table.
sk: Všetky uzly sú znázornené v tabuľke node_access.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
sk: Prístup ku všetkým uzlom povolený (Niektorí používatelia)

en: Access Granted to Some Nodes
sk: Prístup do niektorých uzlov povolený

en: public nodes
sk: verejné uzly

en: Public Nodes
sk: Verejné uzly

en: Summary by Realm
sk: Zhrnutie podľa oblasti

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
sk: Nasledujúce oblasti poskytujú obmedzený prístup k určitým uzlom.

en: private nodes
sk: súkromný obsah

en: Protected Nodes
sk: Chránený obsah

en: Devel Node Access
sk: Devel prístup k uzlom

en: explained
sk: vysvetlený

en: ok
sk: OK

en: ignored
sk: ignorované

en: empty
sk: prázdne

en: node_access entries for nodes shown on this page
sk: node_access prístupy pre uzly zobrazené na tejto stránke

en: Access permissions by user
sk: Prístupové práva pre používateľa

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
sk: Rôzne bloky, stránky a funkcie pre vývojárov.

en: Generator
sk: Generátor

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
sk: Generovať fiktívnych používateľov, uzly a taxonomické termíny.

en: Package
sk: Balík

en: @type: updated %title.
sk: @type: aktualizované %title.

en: @type: added %title.
sk: @type: pridané %title.

en: Display as
sk: Zobraziť ako

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: Node author
sk: Autor uzla

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: Attach files
sk: Pripojiť súbor

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sk: Adresa %url je neplatná. Prosím, zadajte korektnú URL adresu, napr. http://www.priklad.sk/kanal.xml

en: 1st level (primary)
sk: 1. úroveň (primárne)

en: 2nd level (secondary)
sk: 2. úroveň (sekundárne)

en: 3rd level (tertiary)
sk: 3. úroveň (terciárne)

en: 4th level
sk: 4. úroveň

en: 5th level
sk: 5. úroveň

en: 6th level
sk: 6. úroveň

en: 7th level
sk: 7. úroveň

en: 8th level
sk: 8. úroveň

en: 9th level
sk: 9. úroveň

en: Mini panels
sk: Mini panely

en: Argument type
sk: Typ argumentu

en: Context
sk: Kontext

en: Attached files
sk: Priložené súbory

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: Add comment
sk: Pridať komentár

en: Sort
sk: Zoradiť

en: !a comments per page
sk: Počet komentárov na stránku: !a

en: All the terms in a vocabulary.
sk: Všetky termíny v slovníku.

en: Maximum depth
sk: Maximálna hĺbka

en: Taxonomy vocabulary
sk: Slovník taxonómie

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: 1 year | @count years
sk[0]: @count rok
sk[1]: @count roky
sk[2]: @count rokov

en: 1 week | @count weeks
sk[0]: @count týždeň
sk[1]: @count týždne
sk[2]: @count týždňov

en: 1 sec | @count sec
sk[0]: 1 s
sk[1]: @count s
sk[2]: @count s

en: No title
sk: Bez nadpisu

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Enter the module name to export code to.
sk: Zadajte názov modulu, do ktorého sa má exportovať kód.

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Disable Drupal blocks/regions
sk: Zakázať bolky/regióny Drupalu

en: CSS code
sk: CSS kód

en: Use pager
sk: Použi stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Book parent
sk: Nadradená kniha

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Featured
sk: Odporúčané

en: contains
sk: obsahuje

en: Results per page
sk: Výsledkov na stránku

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Print
sk: Tlačiť

en: Locked
sk: Zamknuté

en: E-mail notification settings
sk: Nastavenia e-mailovej notifikácie

en: Advanced configuration
sk: Pokročilé nastavenia

en: Data
sk: Údaje

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: Any
sk: Akékoľvek

en: Check for updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

en: No update data available
sk: Aktualizácia nie je k dispozícii

en: No name
sk: Bez názvu

en: Node count
sk: Počet uzlov

en: Image caption
sk: Titulok obrázku

en: Module help index
sk: Index pomocníka modulov

en: Search help
sk: Hľadať pomoc

en: Advanced help
sk: Pokročilá pomoc

en: Allow advanced help and documentation.
sk: Povoliť pokročilého pomocníka a dokumentáciu.

en: A example help module to demonstrate the advanced help module.
sk: Ukážkový pomocný modul pre demonštráciu modulu pokročilej pomoci.

en: Field settings
sk: Nastavenie poľa

en: Skip to main content
sk: Skočiť na hlavný obsah

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: Search content
sk: Hľadať obsah

en: Containing any of the words
sk: Obsahuje niektoré zo slov

en: Containing the phrase
sk: Obsahuje frázu

en: Containing none of the words
sk: Neobsahuje tieto slová

en: Only of the type(s)
sk: Len typu

en: Keyword relevance
sk: Relevancia kľúčových slov

en: Recently posted
sk: Pridané nedávno

en: Number of views
sk: Počet zobrazení

en: Factor
sk: Faktor

en: Or
sk: Alebo

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: About
sk: Informácie o

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Language independent template
sk: Jazykovo nezávislá šablóna

en: Template file for !langname translations
sk: Súbor šablóny pre !langname preklad

en: Template language
sk: Jazyk šablóny

en: Export a language independent or language dependent (plural forms, language team name, etc.) template.
sk: Exportovať jazykovo nezávislú alebo jazykovo závislú (tvary množného čísla, názov jazykového tímu, atď.) šablónu.

en: Include translations
sk: Zahrnúť preklady

en: Include translations of strings in the file generated. Not applicable for language independent templates.
sk: Zahrnúť preklady reťazcov vo vygenerovanom súbore. Nie je použitelné pre jazykovo nezávislé šablóny.

en: Extract
sk: Extrahovať

en: Generates output from all files found in this directory.
sk: Generuje výstup zo všetkých súborov nájdených v tomto adresári.

en: Provides a web interface and an API to extract translatable text from the sources of installed components.
sk: Poskytuje webové rozhranie a API na extrahovanie textových reťazcov na preklad zo zdrojových súborov nainštalovaných komponentov.

en: Default picture
sk: Predvolený obrázok

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sk: URL obrázka pre používateľov, ktorí nemajú vlastný obrázok. Môžete nechať nevyplnené pre žiadny obrázok.

en: Add row
sk: Pridať riadok

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
sk: Ak nie je počet polí dostatočný, kliknite sem a pridajte ďalšie možnosti.

en: Remove disabled strings
sk: Odstrániť nepovolené reťazce

en: Attach your *.po file here to import the string overrides.
sk: Pripojte sem váš *.po súbor pre naimportovanie nahradení reťazcov.

en: Which language to import the overrides to.
sk: Jazyk, do ktorého budú naimportované nahradenia.

en: The overrides have been imported.
sk: Nahradenia boli naimportované.

en: A file to import is required.
sk: Je požadovaný súbor pre naimportovanie.

en: The language you would like to export.
sk: Jazyk, ktorý chcete exportovať.

en: The <strong>String Overrides</strong> module provides a quick and easy way of replacing text.
sk: Modul <strong>String Overrides</strong> poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov.

en: Upload a *.po file here to import a collection of strings.
sk: Nahrajte sem *.po súbor pre naimportovanie kolekcie reťazcov.

en: The following is a generated *.po file. You can use this feature to backup the current String Overrides.
sk: Ďalej je vygenerovaný *.po súbor. Môžete použiť túto funkciu pre zálohu aktuálnych nahradení reťazcov.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text.
sk: Ďalej poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text in @lang.
sk: Ďalej poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov v jazyku @lang.

en: String overrides
sk: Nahradenia textov

en: Provides a quick and easy way of replacing text on the site.
sk: Poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov na stránke.

en: Import a set of overrides from a *.po file.
sk: Importovať množinu nahradení z *.po súboru.

en: String Overrides
sk: Nahradenia textov

en: Provides a quick and easy way of replacing text.
sk: Poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov.

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: Configuration file
sk: Konfiguračný súbor

en: Default theme
sk: Predvolená téma vzhľadu

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: triediť podľa @s

en: and
sk: a

en: Set @type %title to unpublished.
sk: Zaradiť @type %title medzi nezverejnené.

en: After saving a new comment
sk: Po uložení nového komentára

en: After deleting a comment
sk: Po vymazaní komentára

en: After deleting a term
sk: Po vymazaní termínu.

en: Optional URL
sk: Voliteľná URL adresa

en: At least one title or URL must be entered.
sk: Minimálne názov alebo URL musí byť zadané.

en: You cannot enter a title without a link url.
sk: Nedá sa zadať názov linky bez URL adresy.

en: Title, as link (default)
sk: Názov ako linka (predvolené)

en: URL, as link
sk: URL ako linka

en: Short, as link with title "Link"
sk: Krátke, ako linka z názvom "Linka"

en: Separate title and URL
sk: Oddelene názov a URL

en: - Select -
sk: - Zvoľte -

en: Add new rule
sk: Pridať nové pravidlo

en: Auto-reply
sk: Automatická odpoveď

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Not promoted
sk: Nepodporovaný

en: Not sticky
sk: Neprilepený

en: Untranslated
sk: Nepreložené

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Reply-to link
sk: Odkaz odpovedať

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: User's {users}.uid.
sk: Používateľ {users}.uid.

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
sk: Nový weformulár %title bol vytvorený. Pridajte do neho nové polia z ponuky nižšie.

en: Submission deleted.
sk: Odoslanie zmazané.

en: field
sk: pole

en: This page allows you to generate translation templates for module and theme files. Select the module or theme you wish to generate a template file for. A single Gettext Portable Object (Template) file is generated, so you can easily save it and start translation.
sk: Táto stránka umožňuje generovať prekladové šablóny pre súbory modulov a tém vzhľadu. Zvoľte modul alebo tému vzhľadu, pre ktorú si želáte vygenerovať súbor šablóny. Bude vygenerovaný jednoduchý Gettext Portable Object (Template) súbor, ktorý môžete jednoducho uložiť a začať prekladať.

en: You should select a component to export.
sk: Mali by ste zvoliť komponent pre export.

en: Extract from %name in the %directory directory
sk: Extrahovať z %name v adresári %directory

en: Extract from all in directory "@directory"
sk: Extrahovať zo všetkého v adresári "@directory"

en: To extract from a single component in this directory, choose the desired entry in the fieldset below.
sk: Pre extrahovanie z jedného komponentu v tomto adresári, zvoľte požadovanú položku zo skupiny polí nižšie.

en: Directory "@directory"
sk: Adresár "@directory"

en: Extract from %name
sk: Extrahovať z %name

en: Extract from files named %pattern in the %directory directory.
sk: Extrahovať zo súborov s názvom %pattern z adresára %directory.

en: Interface text translatability
sk: Rozhranie preložitelného textu

en: PHP tokenizer for Translation template extractor
sk: PHP tokenizer pre Translation template extractor

en: The <a href="@tokenizer">PHP tokenizer functions</a> are required.
sk: Sú požadované <a href="@tokenizer">PHP tokenizer funkcie</a>.

en: clone
sk: klonovať

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: Translate
sk: Preložiť

en: Source data
sk: Zdrojové údaje

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sk: Import prekladu zlyhal, pretože súbor %filename nie je možné načítať.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgstr", ale chýba.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgid_plural", ale chýba.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje syntaktickú chybu na riadku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgid".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr[]".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: neočakávaný reťazec na riadku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename neočakávane skončil na riadku %line.

en: Translate to @language
sk: Preložiť do @language

en: Save translations
sk: Uložiť preklad

en: Step
sk: Krok

en: Time ago
sk: Pred

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: @type %title has been deleted.
sk: @type %title bol vymazaný.

en: Not enabled
sk: Nie je povolené

en: The taxonomy vocabulary ID
sk: ID taxonomického slovníka

en: Relevance
sk: Relevantnosť

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-disabled">zakázaný</SPAN>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-enabled">povolený</SPAN>)

en: Effect
sk: Efekt

en: Fonts
sk: Písma

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Error message
sk: Chybová správa

en: Search this site
sk: Hľadať na tomto webe

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: Original text
sk: Pôvodný text

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
sk: Určite chcete odstrániť blok "%name"?

en: Add menu block
sk: Pridať blok menu

en: Add a new menu block.
sk: Pridať nový blok menu.

en: Delete menu block
sk: Odstrániť blok menu

en: Menu block
sk: Blok menu

en: edit order and titles
sk: upraviť poradie a názvy

en: Entity type
sk: Typ entity

en: vocabulary
sk: slovník

en: term type
sk: typ termínu

en: User roles
sk: Kategórie používateľov

en: Multilanguage
sk: Viacjazyčnosť

en: User account
sk: Používateľský účet

en: Acronym
sk: Skratka

en: original
sk: pôvodný

en: Starting level
sk: Začiatočná úroveň

en: Starting level will be
sk: Začiatočná úroveň bude

en: Active menu item
sk: Aktívna položka menu

en: Title only
sk: Iba názov

en: Dates
sk: Dátumy

en: Inherit
sk: Zdediť

en: pixels
sk: pixlov

en: Mime type
sk: Mime typ

en: 1 month | @count months
sk[0]: 1 mesiac
sk[1]: @count mesiace
sk[2]: @count mesiacov

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: Direction
sk: Smer

en: Registration
sk: Registrácia

en: Drupal core
sk: Jadro Drupalu

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: Custom template
sk: Užívateľská šablóna

en: No content available.
sk: Nie je žiadny obsah.

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Run cron
sk: Spustiť cron

en: Run updates
sk: Spustiť aktualizácie

en: Enable developer modules
sk: Povoliť vývojárske moduly

en: Disable developer modules
sk: Vypnúť vývojárske moduly

en: Current anonymous / authenticated users
sk: Aktuálny anonymný / neprihlásený používateľ

en: Disabled these modules: !module-list.
sk: Vypnúť tieto moduly: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
sk: Nie sú povolené žiadne vývojárske moduly.

en: Warning message
sk: Správa s upozornením

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sk: Súbor %file nie je možné uložiť. Došlo k neznámej chybe.

en: The specified file %name could not be uploaded.
sk: Špecifikovaný súbor %name nemohol byť nahraný.

en: Sharing
sk: Zdieľanie

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: outdated
sk: zastaraný

en: <strong>@language_name</strong> (source)
sk: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: add translation
sk: pridať preklad

en: Translations of %title
sk: Preklad %title

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Meta tags
sk: Meta tagy

en: Admin
sk: Administrátor

en: IP address
sk: IP adresa

en: Autocomplete matching
sk: Zhody pre samodokončovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Secondary tabs
sk: Sekundárne karty

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Filter the modules list.
sk: Filtrovať zoznam modulov.

en: Boolean
sk: Logické hodnoty

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sk: Zistená neplatná voľba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente !name.

en: First sidebar
sk: Prvý postranný stĺpec

en: Maintenance
sk: Údržba

en: Decimal point
sk: Desatinná čiarka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: Delimited text
sk: Oddelený text

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
sk: Obyčajný textový súbor, v ktorom sú hodnoty oddelené čiarkami, tabulátormi alebo inými hodnotami.

en: A file readable by Microsoft Excel.
sk: Súbor čitateľný pomocou Microsoft Excelu.

en: Delimited text format
sk: Formát oddeleného textu

en: Comma (,)
sk: čiarka (,)

en: Tab (\t)
sk: tabulátor (\t)

en: Semicolon (;)
sk: bodkočiarka (;)

en: Colon (:)
sk: dvojbodka (:)

en: Pipe (|)
sk: zvyslý oddelovač (|)

en: Period (.)
sk: bodka (.)

en: Space ( )
sk: medzera ( )

en: ends with
sk: končí s

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Book outline
sk: Osnova knihy

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Site default language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: Send mail
sk: Poslať mail

en: Comma
sk: Čiarka

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Uses
sk: Používa

en: Frontpage
sk: Titulná strana

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzlov.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: The comment you are replying to does not exist.
sk: Komentár, na ktorý odpovedáte, neexistuje.

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: Default image
sk: Predvolený obrázok

en: MIME type
sk: MIME typ

en: Ends with
sk: Končí s

en: Posted in
sk: Poslané do

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Wildcard title
sk: Náhodný nadpis

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: The node ID of the node.
sk: ID uzla

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: Rebuild Table
sk: Znovu vytvoriť tabuľku

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: Add !name
sk: Pridať !name

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: Search index
sk: Index vyhľadávania

en: View link
sk: Ukázať link

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: The MIME type of the file.
sk: MIME typ súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: @type %title has been created.
sk: @type %title bol vytvorený.

en: @type %title has been updated.
sk: @type %title bol aktualizovaný.

en: The post could not be saved.
sk: Príspevok nemôže byť uložený.

en: Menu link ID
sk: ID odkazu menu

en: Link title
sk: Titulok adresy

en: Reinstall
sk: Preinštalácia

en: Saved new value for %name.
sk: Bola uložená nová hodnota pre %name.

en: Display of !type !obj
sk: Zobrazenie !type !obj

en: {empty}
sk: {prázdne}

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
sk[0]: @count premenná vymazaná.
sk[1]: @count premenné vymazané.
sk[2]: @count  premenných vymazaných.

en: 1 character | @count characters
sk[0]: @count znak
sk[1]: @count znaky
sk[2]: @count znakov

en: 1 element | @count elements
sk[0]: @count časť
sk[1]: @count časti
sk[2]: @count častí

en: Function reference
sk: Referencia funkcie

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
sk: Zobraziť zoznam definovaných používateľských funkcií s odkazmi na dokumentáciu.

en: Run hook_uninstall() and then hook_install() for a given module.
sk: Spustiť hook_uninstall() a potom hook_install() pre daný modul.

en: Edit and delete site variables.
sk: Upraviť a vymazať premenné na stránke.

en: View your server's PHP configuration
sk: Zobraziť PHP nastavenia vášho servera.

en: Theme registry
sk: Register tém

en: List the contents of $_SESSION.
sk: Zoznam obsahu premennej $_SESSION.

en: Devel settings
sk: Nastavenia Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
sk: Pred vytvorením nových používateľov vymazať všetkých starých (okrem používateľa ID 1).

en: Requires path.module
sk: Vyžaduje modul path.

en: Add an url alias for each node.
sk: Pridať URL alias pre každý uzol.

en: Node_access summary
sk: Node_access zhrnutie

en: Filter settings
sk: Nastavenia filtra

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: No strings found to translate.
sk: Neboli nájdené žiadne reťazce na prekladanie.

en: Page Text
sk: Texty v stránke

en: Translation to %language
sk: Preklad do %language

en: Translate Text
sk: Preložiť text

en: Save translation
sk: Uložiť preklad

en: Enable sharing translations with server
sk: Povoliť zdieľané preklady so serverom

en: Address of localization server to use
sk: Adresa lokalizačného servera

en: The given server could not handle the v2.0 remote submission API.
sk: zadaný server nedokáže spracovať vzdialené požiadavky API v2.0.

en: Verified that the specified server can handle remote string submissions. Supported languages: %languages.
sk: Overte, či zadaný server vie spracovať reťazce od vzdialených zdrojov. Podporované jazyky: %languages.

en: Invalid localization server address specified. Make sure you specified the right server address.
sk: Zadaná adresa lokalizačného servera je neplatná.  Naozaj ste zadali správnu adresu servera?

en: Localization client
sk: Lokalizačný klient

en: Your Localization Server API key
sk: Váš API kľúč lokalizačného servera

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
sk: Toto je jedinečný kľúč, ktorý vám umožní zasielať preklady na vzdialený server. Ak chcete získať váš API kľúč navštívte !server-link.

en: Save string
sk: Uložiť reťazce

en: Translate strings
sk: Preložiť reťazce

en: Provides on-page localization
sk: Umožňuje lokalizáciu priamo na stránke

en: An HTTP error @status occured.
sk: Nastala HTTP chyba @status.

en: Localization
sk: Lokalizácia

en: Edit string
sk: Upraviť reťazec

en: locale
sk: lokalizácia

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: Multilingual support
sk: Viacjazyčná podpora

en: Enabled, with translation
sk: Povolené, s prekladom

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Main menu
sk: Hlavné menu

en: Logged in user
sk: Prihlásený používateľ

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
sk: Tento formulár ešte nebol vyplnený a odoslaný. <a href="!url">Prezrite si tento formulár</a>.

en: Format: @date
sk: Formát: @date

en: Not Approved
sk: Neschválené

en: Remove group
sk: Odstrániť skupinu

en: is greater than
sk: je väčšie ako

en: Add new category
sk: Pridať novú kategóriu

en: No description
sk: Bez popisu

en: Numbered list
sk: Číslovaný výpis

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: After saving new content
sk: Po uložení nového obsahu

en: After deleting content
sk: Po odstránení obsahu

en: truth value
sk: pravdivá hodnota

en: Block a user
sk: Blokovať používateľa

en: Bulk operations
sk: Hromadné operácie

en: No alias
sk: Žiaden alias

en: Source language
sk: Zdrojový jazyk

en: Numeric
sk: Číselný

en: form
sk: formulár

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Submit button text
sk: Text na tlačítku pre odoslanie

en: Basic options
sk: Základné nastavenia

en: You must select at least one date field for this filter.
sk: Treba vybrať minimálne jeden dátum pre tento filter.

en: Missing date fields!
sk: Chýba pole dátumu!

en: The results of this submission may be viewed at:
sk: Výsledky z tohto odoslaného formulára môžete zobraziť na stránke:

en: New component name
sk: Meno pre nový komponent

en: When adding a new component, the name field is required.
sk: Ak pridávate nový komponent, musíte zadať meno poľa.

en: Your webform has been published.
sk: Váš webformulár bol publikovaný.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
sk: Pozície komponentov a povinné hodnoty boli aktualizované.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
sk: Voliteľné. Môžete usporiadať formulár tak, že tento komponent umiestnite do iného zoskupenia polí.

en: Component %name cloned.
sk: Komponent %name bol vyklonovaný.

en: Component %name updated.
sk: Komponent %name bol aktualizovaný.

en: New component %name added.
sk: Nový komponent %name bol pridaný.

en: Delete the %name fieldset?
sk: Odstrániť zoskupenie polí %name?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni zoskupenie polí %name a všetky prvky, ktoré sú umiestnené na %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Delete the %name component?
sk: Odstrániť komponent %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni komponent %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Component %name deleted.
sk: Komponent %name bol odstránený.

en: Submissions for %user
sk: Odoslania dát pre %user

en: Show !count results per page.
sk: Počet výsledkov na jednej stránke !count.

en: Showing all results.
sk: Zobrazenie všetkých výsledkov.

en: @total results total.
sk: Celkový počet vyýsledkov @total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
sk: Toto je oddeľovač použitý v CSV/TSV súbore, pri sťahovaní výsledkov z webformulára. Použitie tabulátora je najspoľahlivejšia metóda, pri ktorej sa zachovajú interpunkčné znaky. Môžete ho však zmeniť na taký oddeľovací znak, aký vyžaduje program, do ktorého chcete výsledky naimportovať.

en: Submission Details
sk: Detaily odoslania

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
sk: Táto stránka zobrazuje všetky komponenty, ktoré sú vložené do tohto webformulára. Môžete pridať akýkoľvek počet komponentov dokonca aj viacero z toho istého typu.  Ak chcete pridať nový komponent, v tabuľke nižšie vyplnte jeho meno a vyberte jeho typ. Aby sa nové komponenty vytvorili, alebo aby sa prejavili zmeny, nezabudnite formulár odoslať.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
sk: Kliknutím na meno existujúcej komponenty upravíte jej nastavenia.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
sk: Tieto oprávnenia sa vzťahujú na kategórie používateľov, ktoré budú môcť odosielať údaje z tohto webformulára. To im ale nezabráni vstúpiť na stránku s formulárom. Ak potrebujete zabrániť prístupu na stránku s formulárom, použite modul na riadenie prístupu k obsahu ako napríklad <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> alebo <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu odosielať tento webformulár

en: Show complete form in teaser
sk: Zobraziť celý formulár v upútavke

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
sk: Zobrazí celý obsah formulára v upútavke tohto uzla.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
sk: Normálne má tlačítko na odoslanie nápis <em>Odoslať</em>. Zadajte sem nové označenie, ktoré nahradí predvolený nápis.

en: The entered email address %address is not a valid address.
sk: Zadaná emailová adresa %address nie je platnou adresou.

en: Submissions for this form are closed.
sk: Možnosť odosielať tento formulár bola ukončená.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
sk: AK chcete zobraziť tento formulár, musíte sa <a href="!login">prihlásiť</a> alebo <a href="!register">zaregistrovať</a>.

en: You do not have permission to view this form.
sk: Nemáte oprávnenie pre zobrazenie tohto formulára.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
sk: Už ste tento formulár odoslali maximálny počet krát (@count).

en: You have already submitted this form.
sk: Teto formulár ste už vyplnili a odoslali.

en: You may not submit another entry at this time.
sk: Teraz nemôžete odoslať inú hodnotu.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
sk: <a href="!url">Zobraziť vaše predcházajúce odoslania</a>.

en: Available components
sk: Dostupné komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
sk: Toto sú dostupné typy polí vo vašej inštalácií Webform.  Ktorýkoľvek z týchto komponentov môžete vypnúť zrušením zaškrtnutia prislúchajúceho políčka. V existujúcich a nových webformulároch budú dostupné iba zaškrtnuté komponenty.

en: Default e-mail values
sk: Predvolené emailové hodnoty

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
sk: Predvolená adresa odosielateľa pre odoslané dáta z webformulára; často je to adresa tvorcu webformulára.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
sk: Predvolené meno odosielateľa bude použité spolu s adresou odosielateľa.

en: Default subject
sk: Predvolený predmet

en: Form submission from: %title
sk: Vyplnený formulár z: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
sk: Predvolený predmet hociktorých odoslaných výsledkov.

en: Allow cookies for tracking submissions
sk: Zapne sledovanie odosielania pomocou cookies

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
sk: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> môžu byť použité na to, aby ten istý používateľ  neodoslal webformulár viackrát. Táto funkcionalita nie je povinná, pretože v niektorých prípadoch sa viacnásobným odoslaním môže zvýšiť presnosť. Okrem cookies, Webformormulár tiež používa IP adresy a mená používateľov, aby zabránil viacnásobnému odoslaniu.

en: Default export format
sk: Základný formát exportu

en: Default export delimiter
sk: Základný oddelovací znak v exporte

en: Form: !form
sk: Formulár: !form

en: Submission updated.
sk: Odoslané dáta boli aktualizované.

en: Thank you, your submission has been received.
sk: Ďakujeme, vaše odoslanie údajov bolo prijaté.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
sk: V tomto poli môžete použiť špeciálne tokeny, ktoré budú nahradené dynamickými hodnotami.

en: Token values
sk: Hodnoty tokenov

en: Webform confirmation
sk: Potvrdenie webformulára

en: Form components
sk: Komponenty formulára

en: Webform submission
sk: Odoslanie webformulára

en: Website timezone
sk: Časové pásmo webu

en: User timezone
sk: Časové pásmo používateľa

en: Use a textfield for year
sk: Pre rok použiť textové pole

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
sk: Ak je zaškrtnuté, na zadávanie sa použije textové pole, v opačnom prípade sa použije výberové pole.

en: Entered !name is not a valid date.
sk: !name nie je správny dátum.

en: Leaving blank will use the default size.
sk: Ak necháte pole prázdne, použije sa predvolený rozmer.

en: %value is not a valid email address.
sk: %value nie je platná e-mailová adresa.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
sk: Zoskupenie polí umožňuje zoskupiť viaceré polia do skupín.

en: %field field is required.
sk: Pole %field je povinné.

en: Filesize (KB)
sk: Veľkosť súboru (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
sk: Pole, ktoré nie je viditeľné pre používateľa, ale je nahrané.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
sk: Zobrazí text ako HTML na formulári; nevytvára pole.

en: Examples: $, #, -.
sk: Napríklad: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
sk: Napríklad: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
sk: %name nie je správny čas.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
sk: Pre zmenu hesla aktuálneho používateľa zadajte nové heslo do obidvoch polí.

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Inserted
sk: Vložené

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Musíte pridať ďalšie polia pre toto zobrazenie, pred použitím tohto poľa. Ak Vám to vyhovuje, tieto polia môžu byť označené ako <em>Vylúčiť zo zobrazenia</em>. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač stoviek.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Remember the last setting the user gave this filter.
sk: Zapamätať posledné nastavenie, ktoré používateľ dal tomuto filtru.

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: - Any -
sk: - Akýkoľvek -

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: not in
sk: nie je v

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť zámok na pohľade %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
sk: Odstránením tohoto zámku všetky neuložené zmeny vykonané používateľom !user budú stratené!

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Paste view code here
sk: Sem vložte kód pohľadu

en: Unable to interpret view code.
sk: Nepodarilo sa interpretovať kód pohľadu.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
sk: Pohľad s týmto menom už existuje, prosím vyberte iné meno

en: Display plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul zobrazovania @plugin nie je k dispozícii.

en: Style plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul štýlu @plugin nie je k dispozícii.

en: Row plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný plugin riadka @plugin nie je k dispozícii.

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Invalid
sk: Nesprávny

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: Configure @type
sk: Nastaviť @type

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: Error: missing @component
sk: Chyba: chýba @component

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows as an HTML list.
sk: Zobraziť riadky ako HTML zoznam.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: The book the node is in.
sk: Kniha, v ktorej je uzol.

en: The weight of the book page.
sk: Váha stránky knihy.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Comment status
sk: Stav komentára

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
sk: Či sú povolené alebo zakázané komentáre na uzle.

en: Display the comment with standard comment view.
sk: Zobraz komentár so štandardným pohľadom.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraz komentár ako RSS

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Whether or not the node is published.
sk: Či je uzol publikovaný alebo nie.

en: Published or admin
sk: Publikované alebo administrácia

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Node revision
sk: Revízia uzla

en: Revert link
sk: Spätný odkaz

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Poll
sk: Anketa

en: Whether the poll is open for voting.
sk: Ak sa dá hlasovať do ankety.

en: Profile selection
sk: Profil vybratie

en: Profile date %field-name.
sk: Dátum profilu %field-name.

en: Links from
sk: Odkazy z

en: Links to
sk: Odkazy na

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Stores site access information.
sk: Ukladá informácie o prístupe na stránku.

en: Browser session ID of user that visited page.
sk: ID relácie prehliadača, vrámci ktorej používateľ navštívil stránku.

en: Title of page visited.
sk: Nadpis navštívenej stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
sk: Interná cesta navštívenej stránky (relatívne ku koreňovému adresáru Drupalu).

en: Referrer URI.
sk: URL odkazujúcej stránky

en: Hostname of user that visited the page.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý navštívil stránku.

en: The user who visited the site.
sk: Používateľ, ktorý navštívil stránku.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
sk: Čas v milisekundách, za ktorý sa stránka načítala.

en: Timestamp of when the page was visited.
sk: Časová známka navštívenia stránky.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: All terms
sk: Všetky termíny

en: Term ID (with depth)
sk: ID výrazu (s hĺbkou)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
sk: Hĺbkový filter je komplexnejší, poskytuje menej nastavení.

en: Node translation
sk: Preklad uzla

en: Source translation
sk: Zdroj prekladu

en: Versions of content in different languages.
sk: Verzie obsahu v iných jazykoch.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: The user's picture, if allowed.
sk: Obrázok používateľa, ak je povolený.

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: No language
sk: Žiadny jazyk

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť postupnosť vo vysúvacom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Translation option
sk: Nastavenie prekladu

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: PHP validate code
sk: PHP kontrolný kód

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položiek na stránku

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Alternative style
sk: Alternatívny štýl

en: Alternative row style
sk: Alternatívny štýl riadku

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: This is an alternative template for this display.
sk: Toto je alternatívna téma pre toto zobrazenie.

en: This is an alternative template for this style.
sk: Toto je alternatívna téma pre tento štýl.

en: This is an alternative template for this row style.
sk: Toto je alternatívna šablóna pre tento štýl riadku.

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
sk: "$arg" nie je viac podporovaný. Namiesto neho treba použiť %.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: None defined
sk: Nedefinované

en: New view
sk: Nový pohľad

en: Changed view
sk: Zmenený pohľad

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
sk: Pohľad: %name, zobrazuje položky typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: Adjust top margin
sk: Nastaviť horný okraj

en: Keep menu at top of page
sk: Ponechať menu na vrchu stránky

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
sk: Ak bol nainštalovaný modul Utility pre tento účel, tak potom môže byť pokojne vypnutý a odinštalovaný.

en: Move local tasks into menu
sk: Presunúť lokálne úlohy do menu

en: Administration menu settings
sk: Nastavenia administračného menu

en: Parent link ID
sk: ID nadradeného odkazu

en: Display additional data for each menu item
sk: Zobraziť rozšírené údaje pre všetky položky menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
sk: Zobraziť vybrané položky vedľa odkazu každej menu položky.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
sk: Pokiaľ je povolené, všetky menu položky sú zobrazené bez ohľadu na oprávnenia vašej stránky. <em>Poznámka: Nepovoľujte na stránke v produkčnom nasadení.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
sk: Povolené tieto moduly: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Použite nastavenia nižšie pre prispôsobenie vzhľadu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Administračné menu taktiež zobrazuje počet anonymných a prihlásených používateľov, a umožňuje modulom pridať ich vlastné položky menu. Integrácia s menu sa mení od modulu k modulu; modul <a href="@drupal">Devel</a>, napríklad, používa administračné menu pre poskytnutie rýchleho prístupu pre vývojové nástroje.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
sk: <a href="@settings">Stránka nastavenia</a>  administračného menu umožňuje zmeniť niektoré elementy pre správanie menu a jeho vzhľadu. Vzhľad menu je závislý od vašej témy vzhľadu a skutočné prispôsobenie vzhľadu vyžaduje modifikáciu CSS súborov vašej témy vzhľadu. Viac informácií o zmene vzhľadu a CSS prispôsobení nájdete v README.txt súbore modulu.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
sk: Položky menu zobrazené v administračnom menu závisia od aktuálnych oprávnení používateľa. Administračné menu sa zobrazí len používateľom, ktorý sú členmi kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administračnému menu</em>(admin_menu modul). Ďalej, používateľ musí byť členom kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administrácii</em> (system modul) pre zobrazenie administračných odkazov. Napríklad, pokiaľ používateľ nie je  členom kategórie používateľov s oprávnením <em>administrácia oprávnení</em> (user modul), tak potom menu <em>Správa používateľov</em> nie je zobrazené.

en: Administration menu
sk: Administračné menu

en: Adjust administration menu settings.
sk: Nastaviť nastavenia administračného menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
sk: Poskytuje rolovacie menu pre väčšinu administračných úloh a ďalšie dôležité umiestnenia (pre používateľov s príslušnými oprávneniami).

en: Formatted html link
sk: Formátovaný html link

en: Must users preview posts before submitting?
sk: Musia si používatelia pred odoslaním zobraziť náhľad?

en: Language settings
sk: Jazykové nastavenia

en: - All -
sk: - Všetko -

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: Select translations for %title
sk: Zvoľte preklady pre %title

en: Update translations
sk: Aktualizovať preklady

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
sk: Tento modul vylepšuje podporu pre viacjazyčný obsah na stránkach Drupalu:

en: Shows content depending on page language.
sk: Zobrazuje obsah v závislosti od jazyka stránky.

en: Handles multilingual variables.
sk: Spracováva viacjazyčné premenné.

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
sk: Rozširuje jazykové možnosti pre zvolený typ obsahu. Pre preklad týchto typov obsahov sprístupňuje všetky definované jazyky, nie len tie, ktoré sú zapnuté.

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <em>i18n_flags</em> and <em>i18n_links</em>.
sk: Poskytuje blok pre výber jazyka a dve funkcie témy: <em>i18n_flags</em> a <em>i18n_links</em>.

en: This is the base module for several others adding different features:
sk: Tento je základný modul pre niektoré ďalšie moduly, ktoré pridávajú rôzne funkcie:

en: Multilingual menu items.
sk: Viacjazyčné položky menu.

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
sk: Viacjazyčná taxonómia pridá jazykové pole pre zadanie taxonomických slovníkov a termínov.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
sk: Viac informácií sa dozviete v online príručke pre <a href="@i18n">modul Internationalization</a>.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
sk: Ak chcete povoliť viacjazyčnú podporu pre špecifický typ obsahu prejdite na <a href="@configure_content_types">konfiguráciu typov obsahu</a>.

en: Extended language support
sk: Rozšírená podpora jazyka

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
sk: Pokiaľ je povolené, budú pre tento typ obsahu povolené všetky definované jazyky, aj tie ktoré nie sú zapnuté. Toto je užitočné, ak chcete mať obsah vo viacerých jazykoch ako prostredie.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
sk: Konfigurácia rozšírených možností pre viacjazyčný obsah a preklady.

en: The value of the variable.
sk: Hodnota premennej.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
sk: Zlepší v Drupale podporu viacjazyčných funkcií.

en: Select text groups
sk: Zvoľte skupiny textov

en: Refresh strings
sk: Obnoviť reťazce

en: On this page you can refresh and update values for user defined strings.
sk: Na tejto stránke môžete obnoviť a aktualizovať hodnoty pre používateľom definované reťazce.

en: Already added languages
sk: Už pridané jazyky

en: String translation
sk: Preklad reťazca

en: %capital_name is a vocabulary with a fixed language. All the terms in this vocabulary will have %language language.
sk: %capital_name je slovník s fixným jazykom. Všetky termíny v tomto slovníku budú mať %language jazyk.

en: Translation mode
sk: Mód prekladu

en: Add translation
sk: Pridať preklad

en: allowed
sk: povolené

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: Search 404 settings
sk: Nastavenia modulu Search 404

en: The page you requested does not exist. For your convenience, a google search was performed using the query %keys.
sk: Požadovaná stránka neexistuje. Vyhľadávanie cez Google bolo vykonané za použitia slov %keys.

en: The page you requested does not exist. A search for %keys resulted in this page.
sk: Požadovaná stránka neexistuje. Výsledkom vyhľadávania %keys je táto stránka.

en: The page you requested does not exist. For your convenience, a search was performed using the query %keys.
sk: Hľadaná stránka neexistuje. Pre Vašu informáciu, vyhľadávanie bolo vykonané s použitím výrazu %keys.

en: Words to ignore
sk: Slová, ktoré sa majú ignorovať

en: These words will be ignored from the search query. Separate words with a space, e.g.: "and or the".
sk: Tieto slová budú vo vyhľadávacom výraze ignorované. Slová je treba oddeliť medzerou, napr. "aj alebo  od".

en: Extensions to ignore
sk: Ignorované prípony

en: These extensions will be ignored from the search query, e.g.: http://www.example.com/invalid/page.php will only search for "invalid page". Separate extensions with a space, e.g.: "htm html php". Do not include leading dot.
sk: Nasledujúce prípony budú vylúčené z vyhľadávania, napr.: http://www.example.com/invalid/page.php bude vyhľadávať len "invalid page". Je treba oddeliť prípony medzerou, napr.: "htm html php". Nepoužívať bodku pred príponou súboru.

en: Extensions to abort search
sk: Prípony pre prerušenie vyhľadávania

en: A search will not be performed for a query ending in these extensions. Separate extensions with a space, e.g.: "gif jpg jpeg bmp png". Do not include leading dot.
sk: Vyhľadávanie nebude vykonané pri zadaní adresy končiacej niektorou z týchto prípon. Je treba oddeliť prípony medzerou, napr.: "gif jpg jpeg bmp png". Nepoužívať bodku pred príponou súboru.

en: Custom Filter
sk: Vlastný filter

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sk: Adresa použitá pre odosielanie automaticky generovaných e-mailov posielaných pri registrácii, požiadavkách o nové heslo, a iných oznámeniach. (Použite e-mailovú adresu končiacu doménou vašej web stránky, aby táto adresa nebola označená ako spam.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente %name.

en: Languages not yet added
sk: Zatiaľ nepridané jazyky

en: String not found.
sk: Reťazec nenájdený.

en: The string has been saved.
sk: Reťazec bol uložený.

en: The language selected for import is not supported.
sk: Jazyk zvolený pre import nie je podporovaný.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sk: Súbor s prekladom %filename zrejme nemá alebo má chybnú hlavičku.

en: Error importing interface translations
sk: Chyba pri importovaní prekladu rozhrania

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
sk: Bol naimportovaný %file do %locale: pridaných %number nových reťazcov, aktualizovaných %update a odstránených %delete.

en: Latin
sk: Latinčina

en: Vietnamese
sk: Vietnamčina

en: Allowed HTML tags: @tags
sk: Povolené sú HTML značky: @tags

en: Default number of forum topics displayed per page.
sk: Prednastavený počet tém fóra zobrazených na jednej stránke.

en: Default display order for topics.
sk: Predvolené nastavenie zobrazenia tém.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
sk: Predvolený jazyk tohto konta pre emaily a prezentáciu stránok.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sk: Povoliť viacjazyčnú podporu pre tento typ obsahu. Viacjazyčná podpora pridáva pole pre výber jazyka do formulára pre úpravu. Umožňuje to vybrať jeden z <a href="!languages">povolených jazykov</a>. Ak je vypnutá, nové príspevky sa uložia v predvolenom jazyku. Na existujúci obsah nebude mať táto zmena vplyv.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
sk: Používatelia s oprávnením <em>administrácie uzlov</em> môžu tieto nastavenia zmeniť.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: Number of posts on main page
sk: Počet príspevkov na hlavnej stránke

en: An error occurred and processing did not complete.
sk: Nastala chyba a spracovanie sa nedokončilo.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
sk: Hodnota pre pole %field nie je platná URL.

en: Edit field
sk: Upraviť pole

en: Delete field
sk: Odstrániť pole

en: Number of items to index per cron run
sk: Počet položiek, ktoré sa budú indexovať pri jednom spustení cronu.

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: Popular content
sk: Obľúbený obsah

en: The name of this website.
sk: Názov tejto webovej stránky.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
sk: Slogan alebo motto tohto webu (často zobrazovaný pod názvom stránky).

en: Default 403 (access denied) page
sk: Štandardná stránka 403 (prístup odmietnutý)

en: Default 404 (not found) page
sk: Štandardná stránka 404 (stránka nenájdená)

en: Number of items in each feed
sk: Počet položiek v každom zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
sk: Predvolený počet položiek pre vloženie do každého zdroja.

en: Feed content
sk: Obsah kanála správ

en: Titles plus teaser
sk: Titulok a upútavka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
sk: Globálne nastavenie pre predvolené zobrazenie obsahu v každom zdroji.

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: -1 (Unlimited)
sk: -1 (neobmedzene)

en: PHP memory limit
sk: Pamäťové obmedzenie PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
sk: Ak chete predísť problémom, zvýšte limit pamäti pre PHP aspoň na %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
sk: Aby ste predišli chybám, zvážte zvýšenie limitu pamäte pre PHP aspoň na %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
sk: V závislosti na konfigurácii potrebuje Drupal limit pamäti pre PHP %memory_limit. Ale odporúča sa aspoň %memory_minimum_limit , najmä ak tento web používa ďalšie moduly.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
sk: Zvýšte limit pamäte pre PHP zmenou parametra memory_limit v konfiguračnom súbore %configuration-file a potom reštartujte webový server (alebo kontaktujte vášho poskytovateľa webhostingu).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
sk: Kontaktujte správcu vášho hostingu aby vám zvýšil limit pamäte pre PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
sk: Podrobnejšie  informácie nájdete na stránke<a href="@url">Požiadavky Drupalu</a>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sk: Povolenie viacjazyčnej podpory pre tento typ obsahu. Ak je povolené, bude do formulára pridané pole na výber jazyka, ktoré umožní výber jedného z <a href="!languages">povolených jazykov</a>. Tiež môžete zapnúť preklad pre tento typ obsahu, ktorý umožní preloženie do niektorého z povolených jazykov. Ak je vypnuté, budú nové príspevky automaticky uložené v predvolenom jazyku. Na existujúci už uložený obsah nemá táto zmena vplyv.

en: Flag translations as outdated
sk: Označiť preklady za neaktuálne

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
sk: Ak vykonáte významnú zmenu, ktorá znamená, že by mal byť preklad aktualizovaný, môžete označiť všetky preklady tohto príspevku za neaktuálne. Toto nezmení žiadne ďalšie vlastnosti tohto príspevku, ako napríklad či bude zverejnený alebo nie.

en: This translation needs to be updated
sk: Tento preklad je potrebné aktualizovať

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
sk: Ak je zaškrtnuté toto políčko, je potrebné preklad upraviť, lebo sa zmenil zdrojový príspevok. Keď bude preklad opäť aktuálny, toto políčko odškrtnite.

en: Content translation
sk: Preklad obsahu

en: Disabled modules
sk: Vypnuté moduly

en: Disabled themes
sk: Vypnuté témy

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty, ale je potrebné schválenie administrátorom.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
sk: Vyžadovať overenie e-mailom pri vytváraní používateľského účtu

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
sk: Ak zaškrtnete toto políčko, systém pošle na zadanú e-mailovú adresu heslo pre nového používateľa  (toto si môže neskôr zmeniť). Je to vlastne kontrola správnosti e-mailovej adresy používateľa. Ak ho necháte prázdne, používateľ sa môže prihlásiť okamžite a heslo si zadá v priebehu registrácie.

en: User registration guidelines
sk: Návod pre registráciu používateľov

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí navrchu registračného formulára. Mal by obsahovať stručný návod alebo rady pre nového používateľa.

en: Welcome, new user created by administrator
sk: Privítanie nového používateľa vytvoreného administrátorom

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý bude poslaný novému používateľovi vytvorenému administrátorom.

en: Welcome, no approval required
sk: Vitajte, schválenie nie je potrebné

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý bude poslaný novému používateľovi po registrácii, ktorá nemusí byť schválená administrátorom.

en: Welcome, awaiting administrator approval
sk: Vitajte, očakáva sa schválenie administrátorom

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý sa pošle novému používateľovi po registrácii, ktorú musí schváliť administrátor.

en: Password recovery email
sk: E-mail na obnovu hesla

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
sk: Prispôsobenie e-mailu, ktorý sa bude posielať používateľom po žiadosti o nové heslo.

en: Account activation email
sk: Aktivačný e-mail

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
sk: Zapnúť a upraviť e-mailové správy, ktoré sa používajú na aktiváciu účtu (keď správca aktivuje účet používateľa, ktorý už je zaregistrovaný na stránke, na ktorej je vyžadované povolenie od správcu).

en: Notify user when account is activated.
sk: Upozorniť používateľa po aktivácii účtu

en: Account blocked email
sk: E-mail zablokovaného účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
sk: Povoliť a upraviť text e-mailu, ktorý bude poslaný zablokovaným používateľom.

en: Notify user when account is blocked.
sk: Upozorni používateľa na zablokovanie účtu

en: Account deleted email
sk: E-mail zrušeného účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
sk: Povoliť a upraviť text e-mailu, ktorý bude poslaný vymazaným používateľom.

en: Notify user when account is deleted.
sk: Upozorni používateľa na odstránenie účtu.

en: Signature support
sk: Podpora signatúry

en: Picture support
sk: Podpora obrázkov používateľov

en: Picture maximum dimensions
sk: Maximálne rozmery obrázka

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
sk: Maximálne rozmery pre obrázky, v pixeloch.

en: Picture maximum file size
sk: Maximálna veľkosť súboru obrázka

en: Maximum file size for pictures, in kB.
sk: Maximálna veľkosť súboru pre obrázky, v kB.

en: Picture guidelines
sk: Rady pre obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí pri formulári pre nahrávanie obrázkov. Môžete sem napísať rady a odporúčania.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami uzlov.

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: integer
sk: celé číslo

en: Text format
sk: Textový formát

en: Add image
sk: Pridať obrázok

en: Read the documentation
sk: Prečítať dokumentáciu

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: Neočakával sa "msgctxt"  na riadku %line.

en: Aid
sk: Pomoc

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Bulk Exporter
sk: Hromadný exportér

en: Edit @type
sk: Upraviť @type

en: Import page
sk: Importovať stránku

en: Region settings
sk: Nastavenie regiónu

en: Add event
sk: Pridať udalosť

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: Custom input format
sk: Vlastný vstupný formát

en: Content type name
sk: Názov typu obsahu.

en: Date Tools
sk: Nástroje pre dátum

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
sk: Nástroje na importovanie a automatické vytváranie dátumov a kalendárov.

en: Navigate to previous year
sk: Prejsť na predchádzajúci rok

en: Navigate to next year
sk: Prejsť na nasledujúci rok

en: Navigate to previous month
sk: Prejsť na predchádzajúci mesiac

en: Navigate to next month
sk: Prejsť na nasledujúci mesiac

en: Navigate to previous week
sk: Prejsť na predchádzajúci týždeň

en: Navigate to next week
sk: Prejsť na nasledujúci týždeň

en: Navigate to previous day
sk: Prejsť na predchádzajúci deň

en: Navigate to next day
sk: Prejsť na nasledujúci deň

en: View full page month
sk: Zobraziť mesiac na celej stránke

en: Minimum term frequency
sk: Minimálna frekvencia termínu

en: Minimum document frequency
sk: Minimálna frekvencia dokumentu

en: Minimum word length
sk: Minimálna dĺžka slova

en: Maximum word length
sk: Maximálna dĺžka slova

en: Show more
sk: Zobraziť viac

en: manage fields
sk: spravovať polia

en: Group name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno skupiny (a-z, 0-9, _)

en: %name must be an integer.
sk: %name musí byť celé číslo.

en: %name must be a positive integer.
sk: %name musí byť kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
sk: %name musí byť číslo.

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: Add new group: you need to provide a label.
sk: Pridať novú skupinu: Musíte zadať označenie.

en: Add new group: you need to provide a group name.
sk: Pridanie novej skupiny: musíte zadať meno skupiny.

en: Regional settings
sk: Regionálne nastavenia

en: Page top
sk: Vrch stránky

en: Page bottom
sk: Koniec stránky

en: Number of documents in index
sk: Počet dokumentov v indexe

en: Filter by content type.
sk: Filtrovať podľa typu obsahu.

en: Hello <strong>@username</strong>
sk: Ahoj <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
sk: Zobraziť skratky

en: Sidebar first
sk: Prvý postranný stĺpec

en: Hard limit
sk: Pevný limit

en: Special
    characters
sk: Špecialne
    znaky

en: Special\ncharacters
sk: Špecialne\nznaky

en: Embedded $variable
sk: Zabudovaná $variable

en: more $special characters
sk: viac $special znakov

en: even more \$special characters
sk: ešte viac \$special znakov

en: Mixed 'quote' "marks"
sk: Zmiešané "znaky"  'citovania'

en: Mixed "quote" 'marks'
sk: Zmiešané 'znaky' "citovania"

en: Help called
sk: Volaný pomocník

en: This is some help
sk: Toto je nejaký pomocník

en: Check for updates of disabled modules and themes
sk: Kontrolovať aktualizácie pre zakázané moduly a témy vzhľadu.

en: User information
sk: Používateľské informácie

en: Search @type
sk: Hľadať @type

en: Advanced search form
sk: Formulár rozšíreného vyhľadávania

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: Submitted by !username on !datetime
sk: Pridané používateľom !username dňa !datetime

en: Secondary menu
sk: Sekundárne menu

en: schedule
sk: plán

en: Not restricted
sk: Neobmedzené

en: The unique ID of the comment.
sk: Jedinečné ID komentára.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
sk: IP adresa počitača, z ktorého bol komentár odoslaný.

en: The name left by the comment author.
sk: Meno zadané autorom komentára.

en: The email address left by the comment author.
sk: E-mailová adresa zadaná autorom komentára.

en: The home page URL left by the comment author.
sk: URL adresa domovskej stránky zadaná autorom komentára.

en: The URL of the comment.
sk: URL adresa komentára.

en: Edit URL
sk: Upraviť URL

en: The URL of the comment's edit page.
sk: URL stránky na zmenu komentára.

en: The date the comment was posted.
sk: Dátum odoslania komentára.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
sk: Nadradená položka komentára, ak je zapnuté členenie do konverzácií.

en: The node the comment was posted to.
sk: Uzol, ku ktorému bol komentár odoslaný.

en: The number of comments posted on a node.
sk: Počet komentárov k uzlu.

en: New comment count
sk: Počet nových komentárov

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
sk: Počet komentárov k uzlu od poslednej návštevy čitateľa.

en: The type of the node.
sk: Typ uzlu.

en: The language the node is written in.
sk: Jazyk, v ktorom je uzol napísaný.

en: The URL of the node.
sk: URL adresa uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
sk: URL adresa stránky pre úpravu uzlu.

en: Date changed
sk: Dátum zmenený

en: The date the node was most recently updated.
sk: Dátum poslednej úpravy uzlu.

en: The author of the node.
sk: Autor uzlu.

en: Poll winner
sk: Víťaz ankety

en: The winning poll answer.
sk: Víťazná odpoveď ankety.

en: Poll winner votes
sk: Hlasy víťaza ankety

en: The number of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: Poll winner percent
sk: Percentá víťaza ankety

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet percent hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: The number of visitors who have read the node.
sk: Počet návštevníkov, ktorý prečítali uzol.

en: The number of visitors who have read the node today.
sk: Počet návštevníkov, ktorý dnes prečítali uzol.

en: Last view
sk: Posledné zobrazenie

en: The date on which a visitor last read the node.
sk: Dátum posledného prečítania uzla návštevníkom.

en: The slogan of the site.
sk: Slogan web stránky.

en: The administrative email address for the site.
sk: Administračná e-mailová adresa webu.

en: The URL of the site's front page.
sk: URL adresa úvodnej stránky webu.

en: Login page
sk: Prihlasovacia stránka

en: The URL of the site's login page.
sk: URL adresa prihlasovacej stránky webu.

en: The unique ID of the uploaded file.
sk: Unikátny identifikátor nahraného súboru.

en: The name of the file on disk.
sk: Meno súboru na disku.

en: The size of the file, in kilobytes.
sk: Veľkosť súboru v kilobajtoch.

en: The web-accessible URL for the file.
sk: URL adresa súboru prístupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
sk: Dátum, kedy bol súbor posledný krát zmenený.

en: The user who originally uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
sk: Jedinečný identifikátor termínu taxonómie.

en: The name of the taxonomy term.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
sk: Počet uzlov označených termínom taxonómie.

en: The URL of the taxonomy term.
sk: URL termínu taxonómie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
sk: Slovník, ku ktorému patrí termín taxonómie.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
sk: Nadradený termín termínu taxonómie, ak existuje.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
sk: Jedinečný identifikátor slovníka taxonómie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
sk: Názov slovníka taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: Term count
sk: Počet termínov

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
sk: Počet termínov patriacich k slovníku taxonómie.

en: The unique ID of the user account.
sk: Unikátne ID používateľského účtu.

en: The login name of the user account.
sk: Prihlasovacie meno používateľského účtu.

en: The email address of the user account.
sk: E-mailová adresa používateľského účtu.

en: The URL of the account profile page.
sk: URL stránky používateľského profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
sk: Dátum posledného prihlásenia používateľa na stránku.

en: The date the user account was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľského účtu.

en: Empty string attempted to be localized. Please do not leave test code for localization in your source.
sk: Pokus o preklad prázdneho reťazca. Prosím, nenechávajte testovací kód na preklad vo vašom zdrojovom kóde.

en: Double quoted test string
sk: Testovací reťazec s úvodzovkami

en: Test string with %variable
sk: Testovací reťazec %variable

en: variable replacement
sk: nahradenie premennej

en: Single qouted test string
sk: Testovací reťazec s jednoduchými úvodzovkami

en: Some repeating text
sk: Nejaký opakujúci sa text

en: Test string with @complex %variables !smile
sk: Testovací reťazec s @complex %variables !smile

en: variables
sk: premenné

en: one day | @count days
sk[0]: jeden deň
sk[1]: @count dni
sk[2]: @count dní

en: At %excerpt in %file on line %line.
sk: Pri %excerpt v %file na riadku %line.

en: In %file on line %line.
sk: V %file na riadku %line.

en: At %excerpt in %file.
sk: Pri %excerpt v %file.

en: In %file.
sk: V %file.

en: Read more at @url
sk: Čítať viac na @url

en: Read more at <a href="@url">@url</a>
sk: Čítať viac na <a href="@url">@url</a>

en: The first parameter to @function() should be a literal string. There should be no variables, concatenation, constants or other non-literal strings there.
sk: Prvý parameter pre funkciu @function() by mal byť reťazec písmen. Nemal by obsahovať žiadne premenné, zreťazovanie, konštanty alebo iné znaky.

en: The first two watchdog() parameters should be literal strings. There should be no variables, concatenation, constants or even a t() call there.
sk: Prvé dva parametre pre funkciu watchdog() by mali byť reťazce písmen. Nemali by obsahovať žiadne premenné, zreťazovanie, konštanty, dokonca ani volanie t() funkcie.

en: In format_plural(), the singular and plural strings should be literal strings. There should be no variables, concatenation, constants or even a t() call there.
sk: Vo funkcii format_plural() by mali byť reťazce jednotného a množného čísla reťazce písmen. Nemali by obsahovať žiadne premenné, zreťazovanie, konštanty, dokonca ani volanie t() funkcie.

en: %hook should have an array of literal string permission names.
sk: %hook by mal mať pole povolených názvov reťazcov písmen.

en: The context element in the options array argument to @function() should be a literal string. There should be no variables, concatenation, constants or other non-literal strings there.
sk: Kontextový prvok v argumente poľa nastavení pre @function() by mal byť reťazec písmen. Nemal by obsahovať žiadne premenné, zreťazovanie, konštanty alebo iné znaky.

en: Invalid menu %element definition found in %hook. Title and description keys of the menu array should be literal strings.
sk: Neplatná definícia menu %element najdená v %hook. Názov a popisné kľúče poľa menu by mali byť reťazce písmen.

en: Drupal.t() calls should have a single literal string as their first parameter.
sk: Drupal.t() volania by mali mať jeden reťazec písmen ako ich prvý parameter.

en: The singular and plural string parameters on Drupal.formatPlural() calls should be literal strings, plural containing a @count placeholder.
sk: Parametre reťazcov jednotného a množného čisla vo volaniach Drupal.formatPlural() by mali byť reťazce písmen, množné číslo obsahuje nahradzujúcu značku @count.

en: All parent terms
sk: Všetky rodičovské termíny

en: Comments allowed
sk: Komentáre povolené

en: Default country
sk: Predvolená krajina

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
sk: @count nepovolených HTML reťazcov v %file

en: (active tab)
sk: (aktívna karta)

en: Status message
sk: Stavová správa

en: All pages except those listed
sk: Všetky stránky okrem týchto vypísaných

en: Only the listed pages
sk: Len vypísané stránky

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Určte stránky použitím ich ciest. Vložte jednu cestu na riadok. Znak '*' je zástupný znak. Ukážkové cesty sú %blog pre stránku bloku a %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je hlavná stránka.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
sk: Stránky, na ktorých tento PHP kód vráti <code>TRUE</code> (len pre odborníkov)

en: Pages or PHP code
sk: Stránky alebo PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený PHP kód, vkladajte kód medzi značky  %php. Zoberte na vedomie, že pri vložení chybného kódu PHP sa môžu stať vaše stránky nefunkčnými.

en: Cache blocks
sk: Vyrovnávacia pamäť blokov

en: The block cannot be placed in this region.
sk: Blok nemôže byť umiestnený v tomto regióne.

en: Manage display
sk: Spravovať zobrazenie

en: Upload destination
sk: Cieľové umiestnenie nahrávania

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
sk: Vyskytla sa neobnoviteľná chyba. Doba použiteľnosti tohto formulára vypršala. Skúste stránku obnoviť a následne formulár znova odoslať.

en: Text formats
sk: Textové formáty

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
sk: Počet odpovedí, ktoré musí mať téma, aby sa dala považovať za "živú".

en: Add new @node_type
sk: Pridať nový @node_type

en: Forum navigation vocabulary
sk: Slovník navigácie fóra

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
sk: Tento obrázok bude zobrazený v prípade, ak nie je nahratý žiaden obrázok.

en: Image styles
sk: Štýly obrázkov

en: Date type
sk: Typ dátumu

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
sk: Cesta pre tento odkaz v menu. Môže to byť interná cesta v Drupale, napr. %add-node alebo externá URL adresa, napr. %drupal. Zadajte %front pre odkaz na hlavnú stránku.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Maximálna hĺbka pre odkaz a všetkých jeho potomkov je obmedzená na !maxdepth. Niektoré odkazy v menu nemusia byť dostupné ako rodič pokiaľ presiahli tento limit potomkov.

en: No Main links
sk: Žiadne Hlavné odkazy

en: Source for the Main links
sk: Zdroj pre Hlavné odkazy

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
sk: Zvoľte čo by malo byť zobrazené v primárnych odkazoch (typicky na vrchu stránky).

en: No Secondary links
sk: Žiadne sekundárne odkazy

en: Source for the Secondary links
sk: Zdroj pre Sekundárne odkazy

en: manage display
sk: spravovať zobrazenie

en: Preview before submitting
sk: Náhľad pred odoslaním

en: Display author and date information.
sk: Zobraziť informáciu o autorovi a dátum.

en: Author username and publish date will be displayed.
sk: Používateľské meno autora a dátum zverejnenia budú zobrazené.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sk[0]: Naozaj chcete odstrániť túto položku?
sk[1]: Naozaj chcete odstrániť tieto položky?
sk[2]: Naozaj chcete odstrániť tieto položky?

en: <em>Edit @type</em> @title
sk: <em>Upraviť @type</em> @title

en: Revision log message
sk: Správa do záznamu revízií

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
sk: Zadajte popis zmien, ktoré robíte. Táto správa pomôže ostatným autorom pochopiť váš úmysel.

en: Full content
sk: Celý obsah

en: Search result
sk: Výsledok vyhľadávania

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
sk: Maximálny počet príspevkov, ktoré sa zobrazujú na prehľadových stránkach, napr. na hlavnej stránke.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ aktuálny používateľ nemá prístup k vyžiadanému dokumentu. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "prístup odmietnutý" ponechajte toto pole prázdne.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ vyžiadanému dokumentu neodpovedá nič iného. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "stránka nebola nájdená" ponechajte toto pole prázdne.

en: Compress cached pages.
sk: Komprimovať stránky vo vyrovnávacej pamäti.

en: Description of your site, included in each feed.
sk: Popis vašej stránky, pripojený ku každému kanálu správ.

en: Users may set their own time zone.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
sk: Pripomenúť používateľom pri prihlásení ak ich časové pásmo nie je nastavené.

en: Only applied if users may set their own time zone.
sk: Aplikovateľné len ak používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Time zone for new users
sk: Časové pásmo pre nových používateľov

en: Default time zone.
sk: Predvolené časové pásmo.

en: Empty time zone.
sk: Žiadne časové pásmo.

en: Users may set their own time zone at registration.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo pri registrácií.

en: Put site into maintenance mode
sk: Prepnúť stránku do režimu údržby

en: Maintenance mode message
sk: Správa režimu údržby

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
sk: Správa, ktorá sa zobrazí návštevníkom keď je stránka v režime údržby.

en: Requires: !module-list
sk: Požaduje: !module-list

en: Required by: !module-list
sk: Požadované modulmi: !module-list

en: Public files
sk: Verejné súbory

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
sk: Adresár %directory neexistuje a nemohol byť vytvorený.

en: There is currently no content classified with this term.
sk: Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

en: Installing updates
sk: Inštalujú sa aktualizácie

en: Preparing to update your site
sk: Pripravuje sa aktualizácia vašej stránky

en: Downloading updates failed:
sk: Preberanie aktualizácií zlyhalo:

en: Updates downloaded successfully.
sk: Aktualizácie úspešne prevzaté.

en: Fatal error trying to download.
sk: Pri pokuse o preberanie došlo k neopraviteľnej chybe.

en: Downloading %project
sk: Preberanie %project

en: Failed to download %project from %url
sk: Preberanie projektu %project z %url

en: Update manager
sk: Manažér aktualizácií

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
sk: Adresár %directory neexistuje alebo nie je zapisovateľný.

en: Picture directory
sk: Adresár s obrázkami

en: E-mails
sk: E-maily

en: Account cancellation confirmation
sk: Potvrdenie zrušenia účtu

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
sk: Povoliť a zmeniť správu, ktorá sa posiela používateľom pri pokuse o zrušenie účtu.

en: Weak
sk: Slabé

en: Fair
sk: Uspokojivé

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sk: Zadajte zoznam slov oddelených čiarkou pre popis vášho obsahu.

en: Fixed width
sk: Pevná šíka

en: Image style
sk: Štýl obrázka

en: Input required
sk: Požadovaný vstup

en: Display all items
sk: Zobraziť všetky položky

en: Sort By
sk: Triediť podľa

en: @name form
sk: formulár @name

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
sk: Zadajte svoje aktuálne heslo pre zmenu %mail alebo %pass. !request_new.

en: Current password
sk: Aktuálne heslo

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
sk: Externé zdroje môžu byť optimalizované automaticky, čo môže zredukovať veľkosť aj počet požiadaviek na vašu stránku.

en: Cache pages for anonymous users
sk: Vyrovnávacia pamäť pre anonymných používateľov

en: Highlighted
sk: Zvýraznené

en: Sidebar second
sk: Druhý postranný stĺpec

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
sk: Stránky vo vyrovnávacej pamäti nebudú znovu vytvorené, pokiaľ neuplynie aspoň tento časový interval.

en: Expiration of cached pages
sk: Expirácia stránok vo vyrovnávacej pamäti

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
sk: Maximálny čas, kedy externá vyrovnávacia pamäť môže používať starú verziu stránky.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
sk: Prípony oddeľte medzerou alebo čiarkou a na začiatok prípony nepíšte bodku.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
sk: Máte k dispozícii tieto premenné: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
sk: Žiadny (pôvodný obrázok)

en: Import @plugin
sk: Importovať @plugin

en: Copy source
sk: Kopírovať zdroj

en: Add a variable
sk: Pridať premennú

en: Add new component
sk: Pridať nový komponent

en: Never (manually)
sk: Nikdy (manuálne)

en: No information
sk: Žiadne informácie

en: Error opening socket @socket
sk: Chyba pri otváraní spojenia @socket

en: Recent log messages
sk: Nedávne záznamy logu

en: Missing text format: %format.
sk: Chýbajúci textový formát: %format.

en: Linked to content
sk: Viazaný s obsahom

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
sk: Formát: %time. Formát dátumu je YYYY-MM-DD a %timezone je časová zóna podľa UTC. Ponechajte prázdne pre použitie aktuálneho času po odoslaní formulára.

en: Administrative overlay
sk: Vrstva na správu

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
sk: Ak je zaškrtnuté, len používatelia s <a href="@permissions-url">oprávnením</a> "Používať stránku v režime údržby" budú mať prístup k vašej stránke pre vykonanie údržby. Všetci ostatní návštevníci uvidia správu režimu údržby, ktorá sa nastavuje nižšie. Oprávnení používatelia sa môžu prihlásiť priamo cez stránku <a href="@user-login">prihlásenia</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
sk: Podadresár v adresári pre nahrávanie súborov, kde budú obrázky uložené.

en: The Rubik theme requires the !tao base theme in order to work properly.
sk: Téma vzhľadu Rubik požaduje základnu tému vzhľadu !tao za účelom správneho fungovania.

en: Posted by !username
sk: Odoslal používateľ !username

en: Text Formats
sk: Textové formáty

en: and where %property is %value
sk: a kde %property je %value

en: where %property is %value
sk: kde %property je %value

en: and where
sk: a kde

en: Submit translations to localization server
sk: Odoslať preklady na lokalizačný server

en: Nothing
sk: Nič

en: Weight for @title
sk: Váha pre @title

en: Add @entity_type
sk: Pridať @entity_type

en: (No information available)
sk: (Nie je dostupná žiadna informácia)

en: Aggregate and compress CSS files.
sk: Spojiť a komprimovať CSS súbory.

en: Aggregate JavaScript files.
sk: Spojiť JavaScript súbory.

en: Import @entity_type
sk: Importovať @entity_type

en: Fixed value
sk: Pevná hodnota

en: Translation saved locally.
sk: Preklad bol uložený lokálne.

en: Component name
sk: Názov komponentu

en: Asc
sk: Vzostupne

en: The extension of the file.
sk: Prípona súboru.

en: Taxonomy Vocabulary
sk: Taxonomický slovník

en: Math expression
sk: Matematický výraz

en: Administration tools.
sk: Nástroje na správu.

en: Import rule
sk: Importovať pravidlo

en: Import component
sk: Importovať komponent

en: For localizable elements, to have all items available for translation visit the <a href="@locale-refresh">translation refresh</a> page.
sk: Aby boli k dispozícii na preklad všetky lokalizovateľné elementy, môžete na stránke <a href="@locale-refresh">aktualizácie prekladov</a> obnoviť a aktualizovať hodnoty pre používateľom definované reťazce.

en: Show "Page not found"
sk: Zobraziť "Stránka nenájdená"

en: Display a summary
sk: Zobraziť sumár

en: Create a label
sk: Vytvoriť popis

en: Unformatted list
sk: Neformátovaný zoznam

en: HTML list
sk: HTML zoznam

en: Menus can be configured to have a fixed language. All menu items share this language setting and the menu will be visible in that language only.
sk: Menu môže byť nakonfigurované tak, že bude mať fixný jazyk. Všetky menu položky budú zdieľať tento jazyk a menu bude viditeľné iba v tomto zvolenom jazyku.

en: No multilingual options for @item_name_multiple. Only the @container_name will be translatable.
sk: @item_name_multiple_capitalized sa nebudú prekladať. Preložiteľný bude iba @container_name

en: Localize. @item_name_multiple_capitalized are common for all languages, but their name and description may be localized.
sk: Lokalizovať. @item_name_multiple_capitalized sú spoločné pre všetky jazyky, ale ich názov a popis môžu byť lokalizované.

en: Translate. Different @item_name_multiple will be allowed for each language and they can be translated.
sk: Prekladať. Rôzne @item_name_multiple budú povolené pre každý jazyk a môžu byť prekladané.

en: Translate and Localize. @item_name_multiple_capitalized with language will allow translations. @item_name_multiple_capitalized without language will be localized.
sk: Prekladať a lokalizovať. @item_name_multiple_capitalized s prideleným jazykom budú mať umožnené prekladanie. @item_name_multiple_capitalized bez prideleného jazyka budú lokalizované.

en: Fixed Language. @item_name_multiple_capitalized will have a global language and they will only show up for pages in that language.
sk: Fixný jazyk. @item_name_multiple_capitalized budú mať globálny jazyk a zobrazia sa iba na stránkach v tomto príslušnom jazyku.

en: (Machine name: @type)
sk: (Meno stroja: @type)

en: Calculate a value
sk: Vypočítať hodnotu

en: Add an item to a list
sk: Pridať položku do zoznamu

en:  new
sk:  nové

en: Also known as: !also.
sk: Tiež známe ako: !also.

en: All taxonomy terms
sk: Všetky termíny taxonómie

en: Administer Taxonomy
sk: Spravovať taxonómiu

en: Generate automatic URL alias
sk: Vygenerovať alias URL adresy automaticky

en: Configure URL alias patterns.
sk: Nastaviť vzory pre alias URL adresy.

en: Result summary
sk: Výsledný súhrn

en: Update data
sk: Aktualizovať údaje

en: Convert data type
sk: Konvertovať typ údajov

en: Value to convert
sk: Hodnota na konvertovanie

en: Rounding behavior
sk: Spôsob zaokrúhľovania

en: Conversion result
sk: Výsledok konverzie

en: Entity Reference Source
sk: Odkaz na entitu - zdroj

en: Entity Reference list
sk: Zoznam odkazov na entitu

en: Convert all characters to US-ASCII
sk: Konvertovať všetky znaky do US-ASCII

en: Display "Access Denied"
sk: Zobraziť "Prístup zamietnutý"

en: The language the comment is in.
sk: Jazyk, v ktorom je komentár napísaný.

en: - No value -
sk: - Žiadna hodnota -

en: The taxonomy vocabulary weight
sk: Váha taxonomického slovníka

en: Unfiltered text
sk: Nefiltrovaný text

en: Menu system path
sk: Systémová cesta menu

en: Terms in %1
sk: Termíny v %1
