Web Experience Toolkit (7.x-1.0-rc7) - en to af translation catalogue (512 entries)

en: list
af: lys

en: Home
af: Tuis

en: User interface
af: Gebruikerskoppelvlak

en: Title
af: Titel

en: Body
af: Teks

en: Images
af: Beelde

en: Previous
af: Vorige

en: Next
af: Volgende

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '<em>blog</em>' for the blog page and '<em>blog/*</em>' for every personal blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is the front page.
af: Verskaf een bladsy per lyn as Drupal paaie. Die '*' karakter is 'n <em>plekhouer</em>. Voorbeelde van paaie is <em>blog</em> vir die <em>blog<em> bladsy, en <em>blog/*</em> vir elke persoonlike blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is die voorblad.

en: user
af: gebruiker

en: select
af: kies

en: Pages
af: Bladsye

en: Save configuration
af: Stoor konfigurasie

en: Reset to defaults
af: Herstel na verstekwaardes

en: enable
af: aktiveer

en: context
af: konteks

en: delete
af: verwyder

en: Request new password via e-mail.
af: Versoek 'n nuwe wagwoord via E-pos.

en: Prefix
af: Voorvoegsel

en: Suffix
af: Agtervoegsel

en: approve
af: keur goed

en: E-mail
af: E-pos

en: Delete
af: Vee uit

en: Submit
af: Stuur

en: Operations
af: Aksies

en: Content
af: Inhoud

en: Configure content moderation.
af: Verstel die moderasie van inhoud

en: Value
af: Waarde

en: Username
af: Gebruiksersnaam

en: Email address
af: E-posadres

en: Private
af: Privaat

en: content
af: inhoud

en: Development
af: Ontwikkeling

en: Groups
af: Groepe

en: Group
af: Groep

en: Type
af: Tipe

en: Author
af: Outeur

en: Replies
af: Antwoorde

en: Last Post
af: Nuutste Posstuk

en: Closed
af: Gesluit

en: yes
af: ja

en: Wrong username or password.
af: Verkeerde gebruikersnaam of wagwoord.

en: List
af: Lys

en: Subject
af: Onderwerp

en: Actions
af: Aksies

en: disabled
af: gedeaktiveer

en: Confirm
af: Bevestig

en: Cancel
af: Kanseleer

en: Remove
af: Verwyder

en: Description
af: Beskrywing

en: Language
af: Taal

en: Read more
af: Lees meer

en: more
af: meer

en: Enable
af: Aktiveer

en: Disable
af: Deaktiveer

en: Access control
af: Toegangsbeheer

en: Article
af: Artikel

en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: Enabled
af: Geaktiveer

en: Administration
af: Administrasie

en: footer
af: onderskrif

en: Comments
af: Kommentaar

en: Priority
af: Prioriteit

en: More
af: Meer

en: Action
af: Aksie

en: Last updated
af: Laas opgedateer

en: On
af: Op

en: For
af: Vir

en: unknown
af: onbekend

en: new
af: nuut

en: Tags
af: Etikette

en: Block title
af: Bloktitel

en: Yes
af: Ja

en: No
af: Nee

en: Content types
af: Inhoud tipes

en: Documentation
af: Dokumentasie

en: Home page
af: Tuisblad

en: Categories
af: Kategorieë

en: Download
af: Laai af

en: Version
af: Weergawe

en: Go
af: Gaan

en: view
af: bekyk

en: updated
af: opgedateer

en: Available variables are:
af: Beskikbare veranderlikes is:

en: Overview
af: Oorsig

en: all
af: alle

en: File
af: Lêer

en: Tag
af: Etiket

en: File path
af: Lêerpad

en: Login
af: Gebruiker

en: Advanced options
af: Gevorderde opsies

en: Edit
af: Wysig

en: Date
af: Datum

en: Size
af: Grootte

en: Search
af: Soek

en: Reset
af: Herstel

en: Daily
af: Daagliks

en: Weekly
af: Weekliks

en: None
af: Geen

en: default
af: verstek

en: This action cannot be undone.
af: Hierdie aksie kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: Number
af: Getal

en: Message
af: Boodskap

en: Password
af: Wagwoord

en: - None -
af: - Geen -

en: Country
af: Land

en: Weight
af: Gewig

en: The configuration options have been saved.
af: Die konfigurasie-opsies is gestoor.

en: Variable
af: Veranderlike

en: Link
af: Skakel

en: Image
af: Beeld

en: Center
af: Senter

en: Help text
af: Hulpteks

en: Types
af: Tipes

en: Hierarchy
af: Hiërargie

en: Multiple
af: Veelvoudig

en: Required
af: Verplig

en: root
af: basis

en: Parent
af: Voorganger

en: Parents
af: Voorgangers

en: none
af: geen

en: Category
af: Kategorie

en: Settings
af: Verstellings

en: Name
af: Naam

en: edit
af: redigeer

en: Go to previous page
af: Gaan na vorige bladsy

en: up
af: op

en: Go to next page
af: Gaan na volgende bladsy

en: Import
af: Voer in

en: Book
af: Boek

en: Export
af: Voer uit

en: General settings
af: Algemene verstellings

en: settings
af: verstellings

en: Back
af: Terug

en: header
af: opskrif

en: Preview
af: Voorskou

en: Save
af: Stoor

en: Help
af: Hulp

en: username
af: gebruikersnaam

en: Default
af: Verstek

en: Update
af: Dateer op

en: Small
af: Klein

en: Large
af: Groot

en: Sunday
af: Sondag

en: Monday
af: Maandag

en: Tuesday
af: Dinsdag

en: Wednesday
af: Woensdag

en: Thursday
af: Donderdag

en: Friday
af: Vrydag

en: Saturday
af: Saterdag

en: Low
af: Laag

en: Time
af: Tyd

en: Add
af: Voeg by

en: View
af: Wys

en: History
af: Geskiedenis

en: The configuration options have been reset to their default values.
af: Die konfigurasie-opsies is herstel na hulle verstekwaardes.

en: Path
af: Pad

en: results
af: resultate

en: search
af: soek

en: The username %name does not exist.
af: Die gebruikersnaam %name bestaan nie.

en: Add item
af: Voeg item by

en: Timestamp
af: Tydmerk

en: Keywords
af: Sleutelwoorde

en: Advanced search
af: Gevorderde soektog

en: Unknown
af: Onbekend

en: Attachment
af: Aanhangsel

en: n/a
af: Nie beskikbaar

en: Upload
af: Oplaai

en: Picture
af: Prentjie

en: type
af: tipe

en: Mail
af: E-pos

en: User
af: Gebruiker

en: action
af: aksie

en: Continue
af: Gaan voort

en: Configure
af: Verstel

en: Error
af: Fout

en: Options
af: Opsies

en: Contact
af: Kontak

en: Created
af: Geskep

en: Node
af: Mode

en: Create
af: Skep

en: Are you sure you want to delete %title?
af: Is jy seker jy wil %title uitwis?

en: Menu item
af: Menu-item

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
af: Opsioneel. In hierdie menu sal die swaarder items afsak en die ligter items opdryf boontoe.

en: Update options
af: Opdateer opsies

en: All
af: Alle

en: Active
af: Aktief

en: Last post
af: Laaste pos

en: Add content
af: Voeg inhoud

en: Page title
af: Bladsytitel

en: Block
af: Blok

en: Add block
af: Voeg blok by

en: Page
af: Bladsy

en: 1 hour | @count hours
af[0]: 1 uur
af[1]: @count ure

en: 1 day | @count days
af[0]: 1 dag
af[1]: @count dae

en: User picture
af: Gebruikersbeeld

en: Search box
af: Soekboks

en: Site name
af: Webwerf se naam

en: Site slogan
af: Bladslagspreuk

en: Public registrations
af: Publieke registrasies

en: Only site administrators can create new user accounts.
af: Slegs bladsy administrateurs kan nuwe profiele skep.

en: Host
af: Masjien

en: Available updates
af: Beskikbare opdaterings

en: Never
af: Nooit

en: Up to date
af: Op datum

en: Header
af: Hoof

en: Left sidebar
af: Linkerkantste systaaf

en: Right sidebar
af: Regterkantste systaaf

en: Footer
af: Onderskrif

en: Selected
af: Geselekteer

en: To
af: Aan

en: From
af: Van

en: Roles
af: Rolle

en: Comment
af: Kommentaar

en: Hostname
af: Gasheernaam

en: Score
af: Punt

en: Published
af: Gepubliseerd

en: Signature
af: Handtekening

en: Filter
af: Filtreer

en: Location
af: Ligging

en: Promoted to front page
af: Bevorder tot die voorblad

en: Sticky at top of lists
af: Steek vas bo-aan lyste

en: Revisions
af: Weergawes

en: Log message
af: Logboodskap

en: Poll duration
af: Stembusduur

en: Page URL
af: Bladsy URL

en: Vocabulary
af: Woordeskat

en: Term name
af: Termnaam

en: E-mail address
af: E-posadres

en: Last access
af: Laaste toegang

en: Time zone
af: Tydsone

en: Severity
af: Strengheid

en: Global settings
af: Globale-instellings

en: Overridden
af: Oorheers

en: Watchdog
af: Waghond

en: Normal
af: Normaal

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Last update
af: Laste opdatering

en: %time ago
af: %time gelede

en: Updated:
af: Opgedateer:

en: Authored by
af: Geskep deur

en: Performance
af: Werkverrigting

en: This field is required.
af: Hierdie veld is verpligtend.

en: Load
af: Laai

en: System
af: Stelsel

en: Unlimited
af: Onbeperk

en: Code
af: Kode

en: next
af: volgende

en: Method
af: Metode

en: Recent posts
af: Onlangse posstukke

en: Table
af: Tabel

en: Configuration
af: Konfigurasie

en: !time ago
af: !time gelede

en: Other
af: Ander

en: Navigation
af: Navigasie

en: Color
af: Kleur

en: access content
af: toegang tot inhoud

en: Role
af: Rol

en: Allow
af: Toelaat

en: User login
af: Aanmelding

en: Add new comment
af: Lewer kommentaar

en: reset
af: herstel

en: Users
af: Gebruikers

en: Referrer
af: Verwyser

en: 1 vote | @count votes
af[0]: 1 stem
af[1]: @count stemme

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
af: Ons is tans besig met onderhoud op @site. Wees asseblief geduldig, ons sal binnekort weer terug wees.

en: Default front page
af: Verstek voorblad

en: Create content
af: Skep inhoud

en: Anonymous
af: Anoniem

en: <All>
af: <Alles>

en: Administer views
af: Administreer views

en: Wildcard
af: Plekhouer

en: Optional
af: Opsioneel

en: Order
af: Bestelling

en: Recent comments
af: onlangse kommentaar

en: Preformatted
af: Voorafgeformateerde

en: Profile
af: Profiel

en: Save settings
af: Stoor verstellings

en: Operation
af: Operasie

en: reply
af: beantwoord

en: Session closed for %name.
af: Sessie toegemaak vir %name.

en: comments
af: kommentaar

en: Authoring information
af: Outeursinligting

en: Authored on
af: Geskep op

en: Leave blank for %anonymous.
af: Los leeg vir %anonymous.

en: Show
af: Vertoon

en: Error handling
af: Fouthantering

en: English
af: Engels

en: Edit term
af: Wysig term

en: ‹ previous
af: ‹ vorige

en: next ›
af: volgende ›

en: No items selected.
af: Geen items geselekteer nie.

en: The update has been performed.
af: Die opdatering is gedoen.

en: update
af: opdateer

en: View user profile.
af: Bekyk gebruikersprofiel

en: Titles only
af: Slegs titels

en: Full text
af: Volledige teks

en: Source
af: Bron

en: The changes have been saved.
af: Die veranderinge is gestoor.

en: Refine
af: Verfyn

en: Undo
af: Maak ongedaan

en: Member for
af: Lid vir

en: No users available.
af: Geen gebruikers beskikbaar nie.

en: Search results
af: Soektogresultate

en: Your search yielded no results
af: Jou soektog het geen resultate opgelewer nie

en: Please enter some keywords.
af: Voer asb. 'n paar sleutelwoorde in.

en: Request new password
af: Versoek nuwe wagwoord

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
af: Besoekers kan profiele skep en geen goedkeuring is nodig nie.

en: Deleted
af: Uitgewis

en: Languages
af: Tale

en: Topics
af: Onderwerpe

en: Publishing options
af: Publiseringsopsies

en: Create new revision
af: Skep nuwe wysiging

en: Moderate
af: Modereer.

en: Configure block
af: Verstel blok

en: Posts
af: Posstukke

en: None.
af: Geen.

en: Revert
af: Rol terug

en: Existing system path
af: Bestaande stelselpad

en: Path alias
af: Pad alias

en: Greater than
af: Groter as

en: Less than
af: Kleineras

en: Sidebar
af: Systaaf

en: Log out
af: Teken uit

en: First day of week
af: Eerste dag van die week

en: Create new account
af: Skep nuwe rekening

en: People
af: Mense

en: warning
af: waarskuwing

en: Site information
af: Inligting oor webwerf

en: Blocked
af: Geblokkeer

en: Results
af: Resultate

en: open
af: oop

en: Parent term
af: Voorgangerterm

en: Parent terms
af: Voorgangerterme

en: Books
af: Boeke

en: !date by !username
af: !date deur !username

en: revert
af: rol terug

en: Revision
af: Weergawe

en: current revision
af: huidige weergawe

en: Permissions
af: Regte

en: Product
af: Produk

en: Length of trimmed posts
af: Lengte van afgeskaalde inhoud

en: Theme settings
af: Temaverstellings

en: Not published
af: Nie gepubliseerd

en: Color scheme
af: Kleurskema

en: Unformatted
af: Ongeformatteerde

en: previous
af: vorige

en: details
af: besonderhede

en: Themes
af: Temas

en: Translations
af: Vertalings

en: comment
af: kommentaar

en: Unpublished
af: Ongepubliseerd

en: !name field is required.
af: !name veld is verpligtend.

en: Comment settings
af: Kommentaarverstellings

en: Default options
af: Verstekopsies

en: Read only
af: Slegs lees

en: Processing
af: Verwerking

en: disable
af: deaktiveer

en: date
af: datum

en: Shortcuts
af: Kortpaaie

en: Submitted by !name
af: Ingedien deur !name

en: Slogan
af: Slagspreuk

en: Anonymous user
af: Anonieme gebruiker

en: The name used to indicate anonymous users.
af: Die naam word gebruik om anonieme gebruikers aan te dui.

en: Apply
af: Pas toe

en: Not translated
af: Nie vertaal nie

en: Go to first page
af: Gaan na eerste bladsy

en: Go to last page
af: Gaan na laaste bladsy

en: Enter the terms you wish to search for.
af: Verskaf die items waarvoor u wil soek.

en: Underlined
af: Geonderstreep

en: Translated
af: Vertaal

en: Blocks
af: Blokke

en: The block has been created.
af: Die blok is geskep.

en: Default time zone
af: Verstek tydsone

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
af[0]: 1 item suksesvol verwerk:
af[1]: @count items suksesvol verwerk:

en: Index
af: Indeks

en: Permission
af: Permissie

en: Date - newest first
af: Datum - jongste eerste

en: Date - oldest first
af: Datum - oudste eerste

en: 1 comment | @count comments
af[0]: 1 kommentaar
af[1]: @count kommentare

en: Language code
af: Taalkode

en: Hot topic threshold
af: Warmonderwerp drumpel

en: Topics per page
af: Onderwerpe per bladsy

en: Posts - most active first
af: Inhoud - meesaktief eerste

en: Posts - least active first
af: Inhoud - minsaktief eerste

en: @user's picture
af: @user se prentjie

en: Page not found
af: Bladsy nie gevind

en: « first
af: « eerste

en: last »
af: laaste »

en: Rearrange
af: Herrangskik

en: Show only items where
af: Vertoon slegs items waar

en: No comments available.
af: Geen kommentaar beskikbaar.

en: 1 user | @count users
af[0]: 1 gebruiker
af[1]: @count gebruikers

en: A list of files attached to the node.
af: 'n Lys van lêers aan die node geheg.

en: Book navigation
af: Boeknavigasie

en: !a comments per page
af: !a kommentare per bladsy

en: Identifier
af: Identifiseerder

en: The picture of a user.
af: Die beeld van 'n gebruiker.

en: User profile
af: Gebruikersprofiel

en: The profile of a user.
af: Die profiel van 'n gebruiker.

en: Vocabulary terms
af: Woordeskat terme

en: 1 year | @count years
af[0]: 1 jaar
af[1]: @count jare

en: 1 week | @count weeks
af[0]: 1 week
af[1]: @count weke

en: 1 min | @count min
af[0]: 1 minuut
af[1]: @count minute

en: 1 sec | @count sec
af[0]: 1 sekonde
af[1]: @count sekondes

en: Add a node from your site as content.
af: Voeg 'n node toe van u werf af as inhoud.

en: Argument wildcard
af: Argument plekhouer

en: Field settings
af: Veldverstellings

en: Default order
af: Verstekorde

en: Containing any of the words
af: Bevat enige van die woorde

en: Containing the phrase
af: Bevat die frase

en: Containing none of the words
af: Bevat geen van die woorde nie

en: Factor
af: Faktor

en: Default picture
af: Verstekprentjie

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
af: URL of prentjie om te vertoon vir gebruikers met geen prentjie nie. Los blanko vir geen.

en: Configuration file
af: Konfigurasie lêer

en: sort by @s
af: sorteer volgens @s

en: and
af: en

en: Untranslated
af: Onvertaald

en: Translate
af: Vertaal

en: Translate to @language
af: Vertaal na @language

en: Save translations
af: Stoor vertalings

en: Create @name
af: Skep @name

en: Not enabled
af: Nie geaktiveer nie

en: Search this site
af: Soek deur die webwerf

en: Original text
af: Oorspronklike teks

en: edit order and titles
af: wysig volgorde en titels

en: User account
af: Gebruikersrekening

en: Direction
af: Rigting

en: Drupal core
af: Drupal kern

en: outdated
af: verouderd

en: <strong>@language_name</strong> (source)
af: <strong>@language_name</strong> (bron)

en: add translation
af: voeg vertaling by

en: Translations of %title
af: Vertalings vir %title

en: First sidebar
af: Eerste kantkolom

en: Second sidebar
af: Tweede kantkolom

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
af: Toegang sal verleen word aan gebruikers met die gespesifiseerde toestemmingstring.

en: Posted in
af: Gepos in

en: @type %title has been created.
af: @type %title is geskep.

en: Translate Text
af: Vertaal Teks

en: Localization client
af: Lokaliseeringskliënt

en: Translate strings
af: Vertaal stringe

en: Localization
af: Lokalisasie

en: Edit string
af: Wysig string

en: locale
af: lokaliteit

en: No fields available.
af: Geen velde beskikbaar nie.

en: Basic options
af: Basiese opsies

en: %field field is required.
af: !field veld is verpligtend.

en: Inserted
af: Ingevoeg

en: Broken handler @table.@field
af: Gebreekte hanteerder @table.@field

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
af: Toegang sal aan gebruikers met eenige van die gespesifiseerde rolle verleen word.

en: sort criteria
af: sorteer kriteria

en: filter
af: filtreer

en: Poll
af: Stembus

en: contact
af: kontak

en: Mini
af: Klein

en: Administration menu
af: Administratiewe kieslys

en: Must users preview posts before submitting?
af: Moet gebruiks inhoud beskou voor instuur?

en: Language settings
af: Taalverstellings

en: - All -
af: - Alle -

en: Update translations
af: Opdateer vertalings

en: Already added languages
af: Tale reeds bygevoeg

en: Contact form
af: Kontak-vorm

en: Languages not yet added
af: Tale nog nie bygevoeg nie

en: String not found.
af: String nie gevind nie.

en: The string has been saved.
af: Die string is gestoor.

en: Error importing interface translations
af: Fout met die laai van koppelvlakvertalings

en: sort ascending
af: sorteer toenemend

en: sort descending
af: sorteer afnemend

en: Allowed HTML tags: @tags
af: Toelaatbare HTML-etikette: @tags

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
af: Gebruikers me die <em>administreer nodes</em> permissie is in staat om hierdie opsies te omseil.

en: Number of posts on main page
af: Aantal posstukke op die voorblad

en: Total votes: @votes
af: Totale stemme: @votes

en: The value provided for %field is not a valid URL.
af: Die waarde verskaf vir %field is nie 'n geldige URL nie.

en: Edit field
af: Wysig veld

en: Delete field
af: Skrap veld

en: Search form
af: Soekvorm

en: Popular content
af: Gewilde inhoud

en: The name of this website.
af: Die naam van hierdie webwerf.

en: Default 403 (access denied) page
af: Verstek 403 (toegang geweier) bladsy

en: Default 404 (not found) page
af: Verstek 404 (nie gevind) bladsy

en: Feed content
af: Voer-inhoud

en: Titles plus teaser
af: Titels plus lusmaker

en: -1 (Unlimited)
af: -1 (Onbeperk)

en: Disabled modules
af: Gedeaktiveerde modules

en: Disabled themes
af: Gedeaftiveerde temas

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
af: Besoekers kan profiele skep maar goedkeuring word benodig.

en: User registration guidelines
af: Gebruikersregistrasie riglyne

en: Welcome, no approval required
af: Welkom, goedkeuring word nie benodig nie

en: Picture support
af: Prentjie ondersteuning

en: Picture maximum dimensions
af: Prentjie se maksimum dimensies

en: Picture maximum file size
af: Prentjie maksimum grootte

en: Maximum file size for pictures, in kB.
af: Maksimum grootte vir prentjies, in kB.

en: Picture guidelines
af: Prentjie riglyne

en: Text format
af: Teksformaat

en: The name of the site.
af: Die naam van die werf.

en: The title of the referenced node.
af: Die titel van die verwysde node.

en: Library
af: Biblioteek

en: Add the breadcrumb trail as content.
af: Voeg die broodkrummelspoor as inhoud.

en: Add the help text of the current page as content.
af: Voeg die hulpteks van die huidige bladsy as inhoud.

en: Structure
af: Struktuur

en: A search form with advanced options.
af: 'n Soekform met gevorderde opsies.

en: The results of a search using keywords.
af: Die resultate van 'n soektog waar sleutelwoorde gebruik is.

en: Libraries
af: Biblioteke

en: Navigation bar
af: Navigasiestrook

en: Hide on-page translation from you
af: Weerhou op-bladsy vertaling van u

en: User signature
af: Gebruikershandtekening

en: The signature of a user.
af: Die handteken van 'n gebruiker.

en: Bypass access control when accessing views.
af: Omseil toegangsbeheer wanneer views bereik word.

en: Administration tools.
af: Administratiewe gereedskap.

en: Master
af: Meester

en: The node title form.
af: Die nodetitelvorm.
