Web Experience - en to ar translation catalogue (52 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Parent
ar: الأب

en: Category
ar: التصنيف

en: Add new
ar: إضافة جديد

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Updated
ar: التحديث

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Theme
ar: حلة

en: Configure
ar: ضبط

en: term
ar: مصطلح

en: Published
ar: منشور

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: System
ar: النظام

en: Desc
ar: تنازلي

en: Template
ar: القالب

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: 1 item | @count items
ar[0]: خبر واحد
ar[1]: لا أخبار
ar[2]: خبران
ar[3]: @count أخبار
ar[4]: @count خبرا
ar[5]: @count خبر

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: author
ar: مؤلف

en: Revert
ar: استرجع

en: Apply
ar: تطبيق

en: Menus
ar: القوائم

en: Permalink
ar: الرابط الثابت

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: 1 user | @count users
ar[0]: مستخدم واحد
ar[1]: لا مستخدمين
ar[2]: مستخدمان
ar[3]: @count مستخدمون
ar[4]: @count مستخدما
ar[5]: @count مستخدم

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Promote to front page
ar: رَقِّ للصفحة الرئيسية

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Change theme
ar: تغيير الحلة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Demote from front page
ar: ارفع من الصفحة الرئيسية

en: Save content
ar: حفظ المحتوى

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Asc
ar: تصاعدي
