Web Experience - en to th translation catalogue (27 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Add new
th: เพิ่มใหม่

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: term
th: ข้อมูล

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: System
th: ระบบ

en: 1 item | @count items
th[0]: 1 รายการ
th[1]: @count รายการ

en: author
th: ผู้เขียน

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Menus
th: เมนู

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: 1 user | @count users
th[0]: ผู้ใช้ 1 คน
th[1]: ผู้ใช้ @count คน

en: Promote to front page
th: แสดงในหน้าแรก

en: Demote from front page
th: ซ่อนจากหน้าแรก

en: revision user
th: การแก้ไขผู้ใช้

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง
