Web Experience - en to cs translation catalogue (59 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Pages
cs: Stránky

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Development
cs: Vývoj

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Language
cs: Jazyk

en: more
cs: více

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Category
cs: Kategorie

en: Add new
cs: Přidat nový

en: Path
cs: Cesta

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Configure
cs: Nastavení

en: term
cs: podmínka

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: System
cs: Systém

en: Desc
cs: Sestupně

en: Template
cs: Šablona

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: 1 item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky
cs[2]: @count položek

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: author
cs: autor

en: Revert
cs: Vrátit

en: Translations
cs: Překlady

en: Apply
cs: Použít

en: Menus
cs: Menu

en: Permalink
cs: Trvalý odkaz

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: 1 user | @count users
cs[0]: @count uživatel
cs[1]: @count uživatelé
cs[2]: @count uživatelů

en: Offset
cs: Posun

en: Promote to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Admin
cs: Administrátor

en: Link title
cs: Název odkazu

en: Theme registry
cs: Registr témat vzhledu

en: - Choose an operation -
cs: - Vybrat operaci -

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Change theme
cs: Změnit téma vzhledu

en: - All -
cs: - Vše -

en: Demote from front page
cs: Nezobrazovat na titulní stránce

en: Save content
cs: Uložit obsah

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: Asc
cs: Vzestupně

en: CSS and JavaScript
cs: CSS a JavaScript

en: Update node alias
cs: Aktualizovat alias uzlu
