Web Experience - en to hi translation catalogue (52 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Development
hi: उद्विकास

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Category
hi: वर्ग

en: Add new
hi: नया जोड़े

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Menu
hi: सूची

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Theme
hi: थीम

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: term
hi: परिभाषा

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: System
hi: प्रणाली

en: Desc
hi: अवरोही

en: Template
hi: फर्मा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: 1 item | @count items
hi[0]: १ वस्तु
hi[1]: @count वस्तुएं

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: author
hi: लेखक

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Menus
hi: मेनू

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: 1 user | @count users
hi[0]: १ प्रयोक्ता
hi[1]: @count प्रयोक्तायें

en: Promote to front page
hi: मुखपृष्ठ पर ले जाएँ

en: Admin
hi: प्रशासन

en: Theme registry
hi: थीम रजिस्ट्री

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Demote from front page
hi: मुखपृष्ठ से हटाएँ

en: Class registry
hi: कक्षा रजिस्ट्री

en: Update data
hi: अद्यतन डेटा
