Web Experience - en to fa translation catalogue (68 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Development
fa: توسعه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Parent
fa: والد

en: Category
fa: دسته بندی

en: Flush Cache
fa: تخلیه حافظه موقت

en: Add new
fa: افزودن جدید

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Menu
fa: منو

en: Updated
fa: به‌روز

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: Theme
fa: پوسته

en: Configure
fa: پیکربندی

en: term
fa: واژه

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Published
fa: منتشر شده

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: System
fa: سیستم

en: Desc
fa: نزولی

en: Template
fa: قالب

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: 1 item | @count items
fa[0]: 1 آیتم
fa[1]: @count آیتم

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: author
fa: نویسنده

en: Revert
fa: بازگشت

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Menus
fa: منوها

en: Permalink
fa: پیوند ثابت

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: User Roles
fa: نقش‌های کاربر

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: 1 user | @count users
fa[0]: 1 کاربر
fa[1]: @count کاربر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Promote to front page
fa: نمایش بر روی صفحه اصلی

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Admin
fa: مدیر

en: Link title
fa: عنوان پیوند

en: Theme registry
fa: مخزن پوسته

en: - Choose an operation -
fa: - یک عملیات را انتخاب کنید -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Change theme
fa: تغییر پوسته

en: - All -
fa: - همه -

en: Demote from front page
fa: حذف از صفحه اصلی

en: Stick
fa: به هم وصل کردن

en: Save content
fa: ذخیره محتوا

en: Class registry
fa: ثبت کلاس

en: Asc
fa: صعودی

en: Flush caches
fa: خالی کردن حافظه‌های موقت

en: Unstick
fa: از هم جدا کردن

en: CSS and JavaScript
fa: CSS و JavaScript

en: Page and else
fa: صفحه دیگر
