Web Experience - en to id translation catalogue (61 entries)

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Development
id: Pengembangan

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: more
id: selengkapnya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Parent
id: Induk

en: Category
id: Kategori

en: Flush Cache
id: Siram Cache

en: Add new
id: Tambah baru

en: Path
id: Jalur

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Theme
id: Tema

en: Configure
id: Konfigurasi

en: term
id: istilah

en: Add content
id: Tambahkan konten

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: System
id: Sistem

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: 1 item | @count items
id[0]: 1 item
id[1]: @count item

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: author
id: penulis

en: Revert
id: Kembali

en: Translations
id: Terjemahan

en: Apply
id: Terapkan

en: Menus
id: Menu

en: Every
id: Setiap

en: Permalink
id: Link permanen

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: 1 user | @count users
id[0]: 1 anggota
id[1]: @count anggota

en: Offset
id: Letak

en: Promote to front page
id: Promosikan ke halaman depan

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Admin
id: Administrator

en: Link title
id: Tautan judul

en: Theme registry
id: Registry tema

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Demote from front page
id: Copot dari halaman depan

en: revision user
id: Revisi pengguna

en: Save content
id: Simpan konten

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Class registry
id: Register kelas

en: Asc
id: Urutan turun

en: Flush caches
id: Kosongkan cache.

en: !title cache cleared.
id: Cache !title telah dibersihkan.

en: CSS and JavaScript
id: CSS dan JavaScript

en: Update node alias
id: Memutakhirkan alias node
