Web Experience - en to uk translation catalogue (75 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Development
uk: Розробка

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Reset
uk: Скинути

en: Parent
uk: Батько

en: Category
uk: Категорія

en: Flush Cache
uk: Очистити кеш

en: Add new
uk: Додати новий

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Menu
uk: Меню

en: Updated
uk: Оновлено

en: Content Types
uk: Типи матеріалів

en: Theme
uk: Тема

en: Configure
uk: Налаштувати

en: term
uk: термін

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Published
uk: Опубліковано

en: Vocabulary
uk: Словник

en: System
uk: Система

en: Desc
uk: Спад

en: Template
uk: Шаблон

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: 1 item | @count items
uk[0]: @count елемент
uk[1]: @count елемента
uk[2]: @count елементів

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: author
uk: автор

en: Revert
uk: Відновити

en: Translations
uk: Переклади

en: Apply
uk: Застосувати

en: Menus
uk: Меню

en: Every
uk: Кожен

en: Permalink
uk: Постійне посилання

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: User Roles
uk: Ролі користувачів

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: 1 user | @count users
uk[0]: @count користувач
uk[1]: @count користувача
uk[2]: @count користувачів

en: Offset
uk: Зміщення

en: Promote to front page
uk: Розмістити на головній

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Admin
uk: Адмін

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Theme registry
uk: Реєстр теми

en: - Choose an operation -
uk: - Оберіть операцію -

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Change theme
uk: Змінити тему

en: - All -
uk: - Усе -

en: Demote from front page
uk: Вилучити з головної

en: revision user
uk: автор редакції

en: Stick
uk: Паличка

en: Save content
uk: Зберегти матеріал

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Class registry
uk: Реєстр класів

en: Asc
uk: Зрост

en: Flush caches
uk: Очищення кешів

en: Unstick
uk: Відклеїти

en: !title cache cleared.
uk: !title кеш очищено.

en: CSS and JavaScript
uk: CSS та JavaScript

en: Page and else
uk: Сторінка та решта

en: Update data
uk: Оновити дані

en: Update node alias
uk: Оновити синонім матеріалу

en: magically generated
uk: згенеровані магічно
