Web Experience - en to ja translation catalogue (70 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Development
ja: 開発

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Reset
ja: リセット

en: Parent
ja: 親

en: Category
ja: カテゴリー

en: Add new
ja: 新規追加

en: Path
ja: パス

en: Menu
ja: メニュー

en: Updated
ja: 更新

en: Theme
ja: テーマ

en: Configure
ja: 設定

en: term
ja: ターム

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: Published
ja: 掲載

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: System
ja: システム

en: Desc
ja: 降順

en: Template
ja: テンプレート

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: 1 item | @count items
ja[0]: 1 項目
ja[1]: @count 項目

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: author
ja: 投稿者

en: Revert
ja: 戻す

en: Translations
ja: 翻訳

en: Apply
ja: 適用

en: Menus
ja: メニュー

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: 1 user | @count users
ja[0]: ユーザー 1 人
ja[1]: ユーザー @count 人

en: Offset
ja: オフセット

en: Promote to front page
ja: フロントページに掲載

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Admin
ja: 管理者

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Theme registry
ja: テーマレジストリ

en: - Choose an operation -
ja: - 操作を選択 -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Change theme
ja: テーマを変更

en: - All -
ja: - 全て -

en: Demote from front page
ja: フロントページから撤去する

en: revision user
ja: リビジョンのユーザー

en: Save content
ja: コンテンツの保存

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Asc
ja: 昇順

en: Flush caches
ja: キャッシュをフラッシュ

en: CSS and JavaScript
ja: CSS と JavaScript

en: Update data
ja: データをアップデート

en: Update node alias
ja: ノードエイリアスを更新

en: Set moderation state
ja: モデレーションの状態を設定

en: Overridden Page Templates
ja: 上書きされているページテンプレート

en: Disable?
ja: 無効化?

en: Add Flexible Layout
ja: フレキシブルレイアウトを追加

en: Change value
ja: 値を変更

en: Change author
ja: 投稿者を変更
