Web Experience - en to ru translation catalogue (71 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Development
ru: Разработка

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Language
ru: Язык

en: more
ru: ещё

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Reset
ru: Сбросить

en: Parent
ru: Родитель

en: Category
ru: Категория

en: Add new
ru: Добавить новый

en: Path
ru: Путь

en: Menu
ru: Меню

en: Updated
ru: Обновлено

en: Content Types
ru: Типы содержимого

en: Theme
ru: Тема

en: Configure
ru: Настроить

en: term
ru: термин

en: Add content
ru: Добавить материал

en: Published
ru: Опубликовано

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: System
ru: Система

en: Desc
ru: По убыванию

en: Template
ru: Шаблон

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: 1 item | @count items
ru[0]: @count элемент
ru[1]: @count элемента
ru[2]: @count[2] элементов

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: author
ru: автор

en: Revert
ru: Вернуть

en: Translations
ru: Переводы

en: Apply
ru: Применить

en: Menus
ru: Меню

en: Every
ru: Каждый

en: Permalink
ru: Постоянная ссылка (Permalink)

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: User Roles
ru: Роли пользователей

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: 1 user | @count users
ru[0]: @count пользователь
ru[1]: @count пользователя
ru[2]: @count[2] пользователей

en: Offset
ru: Пропустить

en: Promote to front page
ru: Поместить на главную

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Admin
ru: Администратор

en: Link title
ru: Заголовок ссылки

en: Theme registry
ru: Реестр темы

en: - Choose an operation -
ru: - Выберите действие -

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Change theme
ru: Изменить тему

en: - All -
ru: - Все -

en: Demote from front page
ru: Убрать с главной

en: revision user
ru: редакция пользователя

en: Save content
ru: Сохранить материал

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Class registry
ru: Реестр классов

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Flush caches
ru: Очистить кэш

en: !title cache cleared.
ru: !title кэш очищен.

en: CSS and JavaScript
ru: CSS и JavaScript

en: Page and else
ru: Страница и другое

en: Update data
ru: Обновить данные

en: Update node alias
ru: Обновить синонимы материалов

en: magically generated
ru: Магически сформированное
