Web Experience - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: Language
is: Mál

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Taxonomy
is: Taksonomi

en: Reset
is: Tómstilla

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Category
is: Bólkur

en: Path
is: Leið

en: Menu
is: Valmynd

en: Updated
is: Dagført

en: Configure
is: Samanset

en: Published
is: Útgivið

en: System
is: Kervi

en: 1 item | @count items
is[0]: 1 liður
is[1]: @count liðir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Revert
is: Vend aftur

en: Menus
is: Valmyndir

en: Permalink
is: Permaleinki

en: Publish
is: Gev út

en: Unpublish
is: Tak aftur

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: 1 user | @count users
is[0]: 1 brúkari
is[1]: @count brúkarar

en: Promote to front page
is: Flyt fram á forsíðu

en: Demote from front page
is: Tak aftur av forsíðu
