Web Experience - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Development
tr: Geliştirme

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Parent
tr: Üst öge

en: Category
tr: Kategori

en: Add new
tr: Yeni ekle

en: Path
tr: Yol

en: Menu
tr: Menü

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Theme
tr: Tema

en: Configure
tr: Yapılandır

en: term
tr: terim

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Published
tr: Yayında

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: System
tr: Sistem

en: Desc
tr: Azalan

en: Template
tr: Şablon

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: 1 item | @count items
tr[0]: 1 öğe
tr[1]: @count öğe

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: author
tr: yazar

en: Revert
tr: Geri al

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Apply
tr: Uygula

en: Menus
tr: Menüler

en: Every
tr: Bütün

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: User Roles
tr: Kullanıcı Rolleri

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: 1 user | @count users
tr[0]: @count kullanıcı
tr[1]: @count kullanıcı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Promote to front page
tr: Ana sayfaya yükselt

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Admin
tr: Yönetim

en: Theme registry
tr: Tema kayıt defteri

en: - Choose an operation -
tr: - Bir işlem seçiniz -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Change theme
tr: Tema değiştir

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Demote from front page
tr: Anasayfadan kaldır

en: revision user
tr: değiştiren kullanıcı

en: Save content
tr: İçeriği kaydet

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Class registry
tr: Sınıf kaydı

en: Asc
tr: Artan

en: Flush caches
tr: Önbelleği temizle

en: !title cache cleared.
tr: !title önbelleği temizlendi.

en: CSS and JavaScript
tr: CSS ve JavaScript

en: Page and else
tr: Sayfa ve diğerleri

en: Update data
tr: Veriyi güncelle
