Web Experience Toolkit: Bean (7.x-4.0-beta2) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Link
fr: Lien

en: Icon
fr: Icône

en: Teaser
fr: Accroche

en: Media
fr: Média

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Profile
fr: Profil

en: Share
fr: Partager

en: Caption
fr: Légende

en: Previous button text
fr: Texte du bouton Précédent

en: Next button text
fr: Texte du bouton Suivant

en: Timeout
fr: Temps limite

en: Form
fr: Formulaire

en: Plugin settings
fr: Paramètres des plugins

en: Rate
fr: Taux

en: Pager
fr: Pagination

en: Headline
fr: Titre principal

en: Poster
fr: Recruteur

en: Highlight
fr: Surligner

en: Image style
fr: Style d'image

en: Missing plugin
fr: Plugin manquant

en: Linked to content
fr: Lié au contenu

en: Nothing
fr: Rien

en: Slides
fr: Diapositives

en: The Title of the block.
fr: Le titre du bloc.

en: Animation effect
fr: Effet animation

en: Wrap title in tag
fr: Envelopper le titre dans la balise
