Web Experience - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Slideshow
pt: Diaporama

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: List
pt: Lista

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Search
pt: Pesquisar

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Link
pt: Ligação

en: none
pt: nenhum

en: Icon
pt: Ícone

en: Teaser
pt: Resumo

en: Site
pt: Sítio

en: General Settings
pt: Definições Gerais

en: Position
pt: Posição

en: Profile
pt: Perfil

en: Share
pt: Partilhar

en: Caption
pt: Legenda

en: Slow
pt: Lento

en: Fast
pt: Rápido

en: Timeout
pt: Tempo esgotado

en: Form
pt: Formulário

en: Plugin settings
pt: Configurações de plugin

en: Rate
pt: Taxa

en: Pager
pt: Paginador

en: Headline
pt: Título

en: custom
pt: personalizado

en: Follow
pt: Seguir

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Nothing
pt: Nada
