Web Experience - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: List
ja: リスト

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Link
ja: リンク

en: none
ja: なし

en: Icon
ja: アイコン

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Site
ja: サイト

en: Media
ja: メディア

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Position
ja: ポジション

en: Profile
ja: プロフィール

en: Caption
ja: キャプション

en: Slow
ja: 遅い

en: Fast
ja: 速い

en: Form
ja: フォーム

en: Global
ja: グローバル

en: Plugin settings
ja: プラグイン設定

en: Rate
ja: 税率

en: Pager
ja: ページャー

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Linked to content
ja: コンテンツへリンクされている

en: Nothing
ja: なし
