Web Experience - en to bn translation catalogue (30 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: More
bn: আরও

en: new
bn: নতুন

en: updated
bn: আপডেটকৃত

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Weight
bn: ভর

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: up
bn: উপরে

en: Go to parent page
bn: মূল পাতায় যান

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Help
bn: সহায়তা

en: Region
bn: অঞ্চল

en: search
bn: অনুসন্ধান

en: Upload
bn: আপলোড

en: Block
bn: ব্লক

en: 1 vote | @count votes
bn[0]: 1 টি ভোট
bn[1]: @count টি ভোট

en: English
bn: ইংরেজী

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to page @number
bn: @number নং পৃষ্ঠায় যাও

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Search form
bn: অনুসন্ধান ফরম

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)
