Web Experience - en to eu translation catalogue (42 entries)

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: More
eu: Gehiago

en: new
eu: berria

en: updated
eu: eguneratua

en: Search
eu: Bilatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: up
eu: gora

en: Go to parent page
eu: Joan guraso orrira

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Help
eu: Laguntza

en: Region
eu: Atal

en: search
eu: bilaketa

en: Upload
eu: Igo

en: Block
eu: Blokea

en: Footer
eu: Orri-oina

en: next
eu: hurrengoa

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: 1 vote | @count votes
eu[0]: bozka 1
eu[1]: @count bozka

en: English
eu: Ingelesa

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: previous
eu: aurrekoa

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira.

en: Go to page @number
eu: Joan @number orrira

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: Featured
eu: Ezaugarria

en: Error message
eu: Errore mezua

en: Warning message
eu: Ohartarazpen mezua

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: No blocks in this region
eu: Blokerik ez atal honetan

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: Page top
eu: Orriaren burua

en: Page bottom
eu: Orriaren behean

en: (active tab)
eu: (atal gaitua)

en: Status message
eu: Mezu egoera

en: Customization
eu: Pertsonalizazioa

en: Highlighted
eu: Nabarmendua
