Web Experience - en to hi translation catalogue (45 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: More
hi: अधिक

en: new
hi: नवीन

en: updated
hi: अद्यतन

en: Search
hi: खोज

en: Weight
hi: मान

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: up
hi: ऊपर

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Region
hi: क्षेत्र

en: search
hi: खोज

en: no screenshot
hi: कोई स्क्रीनशॉट  नहीं

en: Upload
hi: अपलोड

en: Error
hi: त्रुटि

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Footer
hi: पादलेख

en: Warning
hi: चेतावनी

en: OK
hi: ठीक है

en: next
hi: अगला

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: 1 vote | @count votes
hi[0]: १ मत
hi[1]: @count मत

en: English
hi: अंग्रेजी

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Info
hi: जानकारी

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to page @number
hi: @number पृष्ठ पर जाएँ

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: No blocks in this region
hi: इस क्षेत्र में कोई ब्लॉक नहीं है।

en: Search form
hi: खोज फार्म

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
