Web Experience - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: More
id: Selengkapnya

en: new
id: baru

en: updated
id: diperbarui

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: up
id: ke atas

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Region
id: Wilayah

en: search
id: cari

en: no screenshot
id: tidak ada contoh

en: Upload
id: Unggah

en: Error
id: Kesalahan

en: Block
id: Blok

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Warning
id: Peringatan

en: next
id: selanjutnya

en: Navigation
id: Navigasi

en: 1 vote | @count votes
id[0]: 1 suara
id[1]: @count suara

en: English
id: Bahasa Inggris

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Features
id: Fitur

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Go to page @number
id: Ke halaman @number

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Featured
id: Pilihan

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Secondary
id: Sekunder

en: No blocks in this region
id: Tidak ada blok di region ini

en: Search form
id: Form pencarian

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
id: Tema perwajahan ini membutuhkan PHP versi @php_required dan tidak cocok dengan PHP versi !php_version.

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Status message
id: Pesan status

en: Customization
id: Penyesuaian

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
id: Versi ini tidak kompatibel dengan Drupal !core_version dan harus diganti.

en: Language selection
id: Pilihan bahasa.
