Web Experience - en to ru translation catalogue (71 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Remove
ru: Удалить

en: More
ru: Ещё

en: new
ru: новое

en: updated
ru: обновлено

en: File information
ru: Информация о файле

en: Search
ru: Поиск

en: Weight
ru: Вес

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: up
ru: Вверх

en: Go to parent page
ru: На родительскую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Help
ru: Справка

en: Region
ru: Область

en: Display
ru: Отображение

en: search
ru: поиск

en: no screenshot
ru: снимок экрана отсуствует

en: Upload
ru: Закачать

en: Error
ru: Ошибка

en: Block
ru: Блок

en: Footer
ru: Подвал

en: Warning
ru: Предупреждение

en: next
ru: вперёд

en: Navigation
ru: Навигация

en: 1 vote | @count votes
ru[0]: @count голос
ru[1]: @count голоса
ru[2]: @count голосов

en: English
ru: Английский

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Features
ru: Особенности

en: first
ru: первое

en: Info
ru: Инфо

en: previous
ru: предыдущий

en: last
ru: последний

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Go to page @number
ru: На страницу номер @number

en: Overrides
ru: Переопределенные

en: More information
ru: Подробнее

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Featured
ru: Популярное

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Accessibility
ru: Доступность

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Primary
ru: Первичный

en: Secondary
ru: Вторичный

en: No blocks in this region
ru: В данной области блоки отсутствуют

en: Search form
ru: Форма поиска

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ru: Для этой темы требуется PHP версии @php_required и она несовместима с PHP версии !php_version.

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Skip Navigation
ru: Пропустить Навигацию

en: (active tab)
ru: (активная вкладка)

en: Status message
ru: Статус

en: Customization
ru: Настройка

en: Files must be less than !size.
ru: Максимальный размер файла: !size.

en: Allowed file types: !extensions.
ru: Допустимые типы файлов: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
ru: Рисунки должны быть точно !size пикселя(ей)

en: Images must be between !min and !max pixels.
ru: Размер изображений должен быть между !min и !max пикселами.

en: Images must be larger than !min pixels.
ru: Изображение должно быть больше !min пикселей.

en: Images must be smaller than !max pixels.
ru: Изображение должно быть меньше !max пикселей.

en: More information about text formats
ru: Более подробная информация о текстовых форматах

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
ru: Эта версия не совместима с Drupal !core_version и должна быть заменена.

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Language selection
ru: Выбор языка

en: !start-date to !end-date
ru: с !start-date по !end-date

en: Terms & conditions
ru: Условия использования
