Web Experience - en to it translation catalogue (68 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Remove
it: Elimina

en: More
it: Altro

en: new
it: nuovo

en: updated
it: aggiornato

en: File information
it: Informazioni sul file

en: Search
it: Cerca

en: Weight
it: Peso

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Region
it: Regione

en: Display
it: Visualizzazione

en: search
it: ricerca

en: no screenshot
it: nessun'anteprima

en: Upload
it: Carica

en: Error
it: Errore

en: Block
it: Blocco

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Warning
it: Avviso

en: next
it: successivo

en: Navigation
it: Navigazione

en: 1 vote | @count votes
it[0]: 1 voto
it[1]: @count voti

en: English
it: Inglese

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Features
it: Funzionalità

en: first
it: prima

en: Info
it: Informazioni

en: last
it: ultimo

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: Overrides
it: Forzature

en: More information
it: Maggiori informazioni

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: No blocks in this region
it: Nessun blocco in questa regione

en: Search form
it: Form di ricerca

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
it: Questo tema richiede la versione @php_required di PHP ed è incompatibile con quella attualmente installata (!php_version).

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Customization
it: Personalizzazioni

en: Files must be less than !size.
it: I file devono pesare meno di !size.

en: Allowed file types: !extensions.
it: Tipi di file permessi: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
it: La dimensione delle immagini deve essere pari esattamente a !size pixel.

en: Images must be between !min and !max pixels.
it: La dimensione delle immagini deve essere compresa fra !min e !max pixel.

en: Images must be larger than !min pixels.
it: La dimensione delle immagini deve essere superiore a !min pixel.

en: Images must be smaller than !max pixels.
it: La dimensione delle immagini deve essere inferiore a !max pixel.

en: More information about text formats
it: Altre informazioni sui formati del testo

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
it: Questa versione non è compatibile con Drupal !core_version e dovrebbe essere sostituita.

en: Highlighted
it: Evidenziato

[ctx: date_nav]
en: Prev
it: Prec

[ctx: date_nav]
en: Next
it: Succ

en: Language selection
it: Selezione della lingua

en: !start-date to !end-date
it: da !start-date a !end-date
