Web Experience - en to pl translation catalogue (69 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Remove
pl: Usuń

en: More
pl: Więcej

en: new
pl: nowy

en: updated
pl: zaktualizowany

en: File information
pl: Informacje o pliku

en: Search
pl: Szukaj

en: Weight
pl: Waga

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: up
pl: w górę

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: search
pl: szukaj

en: no screenshot
pl: brak zrzutu

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Error
pl: Błąd

en: Block
pl: Blok

en: Footer
pl: Stopka

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: next
pl: nast.

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: 1 vote | @count votes
pl[0]: 1 głos
pl[1]: @count głosy
pl[2]: @count głosów

en: English
pl: Angielski

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: first
pl: pierwsze

en: Info
pl: Informacja

en: previous
pl: poprzedni

en: last
pl: ostatnia

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Go to page @number
pl: Przejdź do strony @number

en: Overrides
pl: Unieważnienia

en: More information
pl: Więcej informacji

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: No blocks in this region
pl: Brak bloków w tym regionie

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
pl: Skórka wymaga PHP w wersji @php_required. Nie jest kompatybilna z aktualnie zainstalowaną wersją !php_version.

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status message
pl: Komunikat

en: Customization
pl: Dostosowanie

en: Files must be less than !size.
pl: Pliki muszą mieć mniej niż !size.

en: Allowed file types: !extensions.
pl: Dozwolone typy plików: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
pl: Obrazki muszą mieć dokładnie !size pikseli.

en: Images must be between !min and !max pixels.
pl: Rozdzielczość obrazka powinna się mieścić między !min a !max.

en: Images must be larger than !min pixels.
pl: Ilość pikseli na obrazkach musi być większa niż !min.

en: Images must be smaller than !max pixels.
pl: Ilość pikseli na obrazkach musi być mniejsza niż !max.

en: More information about text formats
pl: WIęcej informacji o formatach tekstu

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
pl: Obecna wersja nie jest kompatybilna z Drupalem !core_version i powinna zostać nadpisana.

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

[ctx: date_nav]
en: Prev
pl: Poprzedni

[ctx: date_nav]
en: Next
pl: Następny

en: Language selection
pl: Wybór języka

en: !start-date to !end-date
pl: Od !start-date do !end-date
