Web Experience - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Remove
tr: Kaldır

en: More
tr: Devamı

en: new
tr: yeni

en: updated
tr: güncellendi

en: File information
tr: Dosya bilgisi

en: Search
tr: Ara

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Region
tr: Bölge

en: Display
tr: Gösterim

en: search
tr: ara

en: no screenshot
tr: ekran görüntüsü yok

en: Upload
tr: Yükle

en: Error
tr: Hata

en: Block
tr: Blok

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Warning
tr: Uyarı

en: OK
tr: Tamam

en: next
tr: sonraki

en: Navigation
tr: Gezinti

en: 1 vote | @count votes
tr[0]: 1 oy
tr[1]: @count oy

en: English
tr: İngilizce

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Features
tr: Özellikler

en: first
tr: birinci

en: Info
tr: Bilgi

en: previous
tr: önceki

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to page @number
tr: @number. sayfaya git

en: More information
tr: Daha fazla bilgi

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: No blocks in this region
tr: Bu bölgeye atanmış blok yok

en: Search form
tr: Arama formu

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
tr: Bu tema için PHP'nin @php_required sürümü gereklidir; !php_version versiyonu ile uyumlu değildir.

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Customization
tr: Özelleştirme

en: Files must be less than !size.
tr: Dosya boyutu !size dan küçük olmalıdır.

en: Allowed file types: !extensions.
tr: İzin verilen dosya uzantıları: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
tr: Görseller tam olarak !size piksel olmalı.

en: Images must be between !min and !max pixels.
tr: Resimler !min - !max piksel arasında olmalıdır.

en: Images must be larger than !min pixels.
tr: Görseller !min pikselden daha büyük olmalıdır.

en: Images must be smaller than !max pixels.
tr: Görseller !min pikselden daha küçük olmalıdır.

en: More information about text formats
tr: Metin biçimleri hakkında daha fazla bilgi

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
tr: Bu sürüm, Drupal !core_version ile uyumlu değildir ve değiştirilmelidir.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

[ctx: date_nav]
en: Prev
tr: Önceki

[ctx: date_nav]
en: Next
tr: Sonraki

en: Language selection
tr: Dil seçimi
