Web Experience - en to da translation catalogue (62 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Remove
da: Fjern

en: More
da: Mere

en: new
da: ny

en: updated
da: opdateret

en: File information
da: Filinformation

en: Search
da: Søg

en: Weight
da: Vægt

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: up
da: op

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: search
da: søg

en: no screenshot
da: intet screenshot

en: Error
da: Fejl

en: Block
da: Blok

en: Footer
da: Sidefod

en: Warning
da: Advarsel

en: next
da: næste

en: 1 vote | @count votes
da[0]: 1 stemme
da[1]: @count stemmer

en: English
da: Engelsk

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: first
da: første

en: previous
da: forrige

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: Overrides
da: Erstatninger

en: More information
da: Mere information

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Featured
da: Anbefalet

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: No blocks in this region
da: Ingen blokke i regionen

en: Search form
da: Søgefelt

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
da: Temaet kræver PHP version @php_required og er ikke kompatibelt med PHP version !php_version.

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Customization
da: Tilpasning

en: Files must be less than !size.
da: Filer skal være mindre end !size.

en: Allowed file types: !extensions.
da: Tilladte filtyper: !extensions

en: Images must be exactly !size pixels.
da: Billeder skal være præcis !size pixels.

en: Images must be between !min and !max pixels.
da: Billeder skal være mellem !min og !max pixels.

en: Images must be larger than !min pixels.
da: Billeder skal være større end !min pixels.

en: Images must be smaller than !max pixels.
da: Billeder skal være mindre end !max pixels.

en: More information about text formats
da: Yderligere information om tekstformater

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
da: Denne version er ikke kompatibel med Drupal !core_version og bør erstattes.

en: Highlighted
da: Fremhævet

[ctx: date_nav]
en: Prev
da: Forrige

[ctx: date_nav]
en: Next
da: Næste

en: Language selection
da: Sprogvalg

en: !start-date to !end-date
da: !start-date til !end-date
