Web Experience - en to ja translation catalogue (63 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Remove
ja: 削除

en: More
ja: 続き

en: new
ja: 新規

en: updated
ja: 更新

en: File information
ja: ファイル情報

en: Search
ja: 検索

en: Weight
ja: ウェイト

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: up
ja: 上

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Region
ja: リージョン

en: Display
ja: 表示

en: search
ja: 検索

en: no screenshot
ja: スクリーンショットなし

en: Upload
ja: アップロード

en: Error
ja: エラー

en: Block
ja: ブロック

en: Footer
ja: フッター

en: Warning
ja: 警告

en: next
ja: 次

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: 1 vote | @count votes
ja[0]: 得票数：1
ja[1]: 得票数：@count

en: English
ja: 英語

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Features
ja: フィーチャー

en: first
ja: 1番目

en: previous
ja: 前

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Go to page @number
ja: @numberページへ

en: Overrides
ja: 上書き

en: More information
ja: 詳細情報

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Featured
ja: 主な

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: No blocks in this region
ja: このリージョンにブロックはありません

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ja: このテーマはPHPバージョン @php_required を必要とし、PHPバージョン !php_version との互換性がありません。

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Customization
ja: カスタマイズ

en: Files must be less than !size.
ja: ファイルは !size 以下のサイズでなければなりません。

en: Allowed file types: !extensions.
ja: 利用可能な拡張子: !extensions

en: Images must be exactly !size pixels.
ja: 画像は正確に !size ピクセルでなければなりません。

en: Images must be between !min and !max pixels.
ja: 画像は !min から !max ピクセルの間でなければなりません。

en: Images must be larger than !min pixels.
ja: 画像は !min ピクセルより大きくなければなりません。

en: Images must be smaller than !max pixels.
ja: 画像は !max ピクセル以下でなければなりません。

en: More information about text formats
ja: テキストフォーマットに関する詳細情報

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
ja: このバージョンはDrupalコア !core_version と互換性がありませんので、削除するべきです。

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Language selection
ja: 言語選択

en: !start-date to !end-date
ja: !start-date から !end-date
