Web Experience - en to pt translation catalogue (71 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Remove
pt: Remover

en: More
pt: Mais

en: new
pt: novo

en: updated
pt: atualizado

en: File information
pt: Informação do arquivo

en: Search
pt: Buscar

en: Weight
pt: Peso

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: up
pt: acima

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Region
pt: Região

en: Display
pt: Exibição

en: search
pt: buscar

en: no screenshot
pt: sem screenshot

en: Upload
pt: Carregar

en: Error
pt: Erro

en: Block
pt: Bloco

en: Footer
pt: Rodapé

en: Warning
pt: Aviso

en: next
pt: próximo

en: Navigation
pt: Navegação

en: 1 vote | @count votes
pt[0]: 1 voto
pt[1]: @count votos

en: English
pt: Inglês

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: first
pt: primeiro

en: Info
pt: Informações

en: previous
pt: anterior

en: last
pt: último

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Go to page @number
pt: Ir para a página @number

en: Overrides
pt: Substitui

en: More information
pt: Mais informações

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Featured
pt: Destacado

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Accessibility
pt: Acessibilidade

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Primary
pt: Primário

en: Secondary
pt: Secundário

en: No blocks in this region
pt: Não há nenhum bloco nesta região

en: Search form
pt: Formulário de busca

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
pt: Este tema requer a versão @php_required do PHP e é incompatível com a versão !php_version.

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Customization
pt: Customização

en: Files must be less than !size.
pt: Arquivos devem ter menos que !size.

en: Allowed file types: !extensions.
pt: Tipos de arquivos permitidos: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
pt: As imagens devem ter exatamente !size pixels.

en: Images must be between !min and !max pixels.
pt: Imagens devem ter entre !min e !max pixels.

en: Images must be larger than !min pixels.
pt: As imagens devem ser maiores que !min pixels.

en: Images must be smaller than !max pixels.
pt: As imagens devem ser menores que !max pixels

en: More information about text formats
pt: Mais informações sobre os formatos de texto

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
pt: Essa versão não é compatível com Drupal !core_version e deve ser substituída.

en: Highlighted
pt: Destacado

[ctx: date_nav]
en: Prev
pt: Anterior

en: Language selection
pt: Seleção de idioma

en: !start-date to !end-date
pt: !start-date até !end-date

en: Top Bar
pt: Topo de

en: Informative message
pt: Mensagem informativa

en: File requirements
pt: Requisitos do arquivo
