Web Experience - en to is translation catalogue (39 entries)

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Remove
is: Tak burtur

en: More
is: Meira

en: new
is: nýggj

en: updated
is: dagført

en: Search
is: Leita

en: Weight
is: Vekt

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: up
is: upp

en: Go to parent page
is: Far til omanfyri liggjandi síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Region
is: Øki

en: Menu
is: Valmynd

en: search
is: leita

en: no screenshot
is: eingin skermmynd

en: Upload
is: Uppsending

en: Error
is: Feilur

en: Block
is: Blokkur

en: Footer
is: Síðufótur

en: Navigation
is: Navigatión

en: 1 vote | @count votes
is[0]: 1 atkvøða
is[1]: @count atkvøður

en: English
is: Enskt

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Go to page @number
is: Far til síðu @number

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: Error message
is: Feilboð

en: Warning message
is: Ávaringarboð

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: No blocks in this region
is: Eingir blokkar í hesum øki

en: Search form
is: Leitifelt

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
is: Hetta tema krevur PHP útgávu @php_required og er ikki sambær við PHP útgávu !php_version.

en: Status message
is: Støðuboð
