Web Experience - en to uk translation catalogue (77 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Remove
uk: Вилучити

en: More
uk: Ще

en: new
uk: новий

en: updated
uk: оновлено

en: File information
uk: Інформація про файл

en: Search
uk: Пошук

en: Weight
uk: Вага

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: up
uk: вгору

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Region
uk: Область

en: Display
uk: Показ

en: Menu
uk: Меню

en: search
uk: пошук

en: no screenshot
uk: без знімків екрану

en: Upload
uk: Викласти

en: Error
uk: Помилка

en: Block
uk: Блок

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Warning
uk: Попередження

en: OK
uk: Гаразд

en: next
uk: наступний

en: Navigation
uk: Навіґація

en: 1 vote | @count votes
uk[0]: @count голос
uk[1]: @count голоса
uk[2]: @count голосів

en: English
uk: Англійська

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Features
uk: Властивості

en: first
uk: перше

en: Info
uk: Інформація

en: previous
uk: попередній

en: last
uk: останній

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Go to page @number
uk: Перейти до сторінки @number

en: Overrides
uk: Перевизначити

en: More information
uk: Додаткові відомості

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Accessibility
uk: Спеціальні можливості

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: No blocks in this region
uk: В цій області блоки відсутні

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
uk: Ця тема вимагає PHP версії @php_required і не сумісна з PHP версії !php_version.

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: You are here:
uk: Ви тут:

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Customization
uk: Персоналізація

en: Files must be less than !size.
uk: Файли мають бути меншими ніж !size.

en: Allowed file types: !extensions.
uk: Дозволені типи файлів: !extensions

en: Images must be exactly !size pixels.
uk: Зображення мають дорівнювати !size пікселів.

en: Images must be between !min and !max pixels.
uk: Зображення мають бути між !min та !max пікселів.

en: Images must be larger than !min pixels.
uk: Зображення мають бути більшими ніж !min пікселів.

en: Images must be smaller than !max pixels.
uk: Зображення мають бути меншими ніж !max пікселів.

en: More information about text formats
uk: Більше інформації про текстові формати

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
uk: Ця версія несумісна з Друпал !core_version і має бути замінена.

en: Highlighted
uk: Виділено

[ctx: date_nav]
en: Prev
uk: Попер

[ctx: date_nav]
en: Next
uk: Наст

en: Language selection
uk: Вибір мови

en: !start-date to !end-date
uk: !start-date до !end-date

en: Top Bar
uk: Верхня панель

en: Opens in new window
uk: Відкривається в новому вікні

en: File requirements
uk: Вимоги до файлів
