Web Experience - en to fa translation catalogue (66 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Remove
fa: حذف

en: More
fa: بیشتر

en: new
fa: جدید

en: updated
fa: به‌روز شد

en: File information
fa: اطلاعات فایل

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Region
fa: ناحیه

en: Display
fa: نمایش

en: Menu
fa: منو

en: search
fa: جستجو

en: no screenshot
fa: بدون پیش‌نمایش

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Error
fa: خطا

en: Block
fa: بلوک

en: Footer
fa: پاورقی

en: Warning
fa: اخطار

en: OK
fa: موافقت

en: next
fa: بعدی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: 1 vote | @count votes
fa[0]: 1 رای
fa[1]: @count رای

en: English
fa: انگلیسی

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: first
fa: اول

en: Info
fa: اطلاعات

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: More information
fa: اطلاعات بیشتر

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Featured
fa: ویژه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Primary
fa: اصلی

en: No blocks in this region
fa: هیچ بلوکی در این ناحیه نیست

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fa: این پوسته به PHP نسخه @php_required نیاز دارد و با PHP نسخه !php_version سازگار نیست.

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Customization
fa: سفارشی سازی

en: Files must be less than !size.
fa: فایل‌ها باید کوچکتر از !size باشند.

en: Allowed file types: !extensions.
fa: انواع فایل‌های مجاز: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
fa: تصاویر باید دقیقا !size پیکسل باشند.

en: Images must be between !min and !max pixels.
fa: تصاویر باید بین !min و !max پیکسل باشند.

en: Images must be larger than !min pixels.
fa: تصاویر باید بزرگتر از  !min پیکسل باشند.

en: Images must be smaller than !max pixels.
fa: تصاویر باید کوچکتر از !max پیکسل باشند.

en: More information about text formats
fa: اطلاعات بیشتر درباره قالب‌بندی‌های متن

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
fa: این نسخه با هسته دروپال !core_version سازگار نیست و باید جایگزین شود.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Language selection
fa: انتخاب زبان

en: !start-date to !end-date
fa: !start-date تا !end-date
