Web Experience - en to da translation catalogue (56 entries)

en: Title
da: Titel

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Updated
da: Opdateret

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Welcome
da: Velkommen

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Desc
da: Faldende

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: author
da: forfatter

en: Translations
da: Oversættelser

en: Apply
da: Udfør

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
da: Du kan bruge %0, %1, ..., %N for at bruge NID fra URL-argumenterne. Ellers kan du bruge @0, @1, @2, ..., @N for at bruge panelets argumenter.

en: Leave node title
da: Behold titel

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
da: Avanceret: hvis feltet ikke er markeret påvirkes titlen ikke; dette kan resultere i at titlen vises to gange med mindre dit tema er opmærksom på det.

en: Invalid node
da: Ugyldigt indhold

en: Node loaded from @var
da: Indholdselement indlæst fra @var

en: Offset
da: Forskydning

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Build mode
da: Opbygningstilstand

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: -1 (Unlimited)
da: -1 (Ubegrænset)

en: PHP memory limit
da: PHP hukommelsesgrænse

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
da: Du bør overveje at øge PHPs hukommelsesgrænse til %memory_minimum_limit for at undgå fejl under installationen.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
da: Du bør overveje at øge PHPs hukommelsesgrænse til %memory_minimum_limit for at undgå fejl under opdateringen.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
da: Afhængigt af din konfiguration er det muligt at køre Drupal med en PHP hukommelsesgrænse på %memory_limit. Vi anbefaler dog at du sætter hukommelsesgrænsen til %memory_minimum_limit eller derover, især hvis dit site bruger mange moduler.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
da: Øg hukommelsesgrænsen ved at redigere memory_limit i %configuration-file og derefter genstarte webserveren (eller kontakt din systemadministrator eller udbyder for at få hjælp).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
da: Kontakt din systemadministrator eller udbyder for at få hjælp til at øge PHPs hukommelsesgrænse.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
da: Se <a href="@url">Drupal systemkrav</a> for yderligere information.

en: Enter the title or NID of a node
da: Indtast indholdselementets titel eller NID

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
da: Inkludér link til "tilføj kommentar", "læs mere" osv.

en: Template identifier
da: Skabelonidentifikator

en: revision user
da: revision bruger

en: Link the node title to the node
da: Link titel til indholdselement

en: Check this box if you would like your pane title to link to the node.
da: Afkryds dette felt hvis du ønsker at pane-titlen skal linke til indholdselementet.

en: Select a build mode for this node.
da: Vælg en build mode for dette indholdselement.

en: Asc
da: Stigende

en: This identifier will be added as a template suggestion to display this node: node--panel--IDENTIFIER.tpl.php. Please see the Drupal theming guide for information about template suggestions.
da: Denne identifikator tilføjes som et template-forslag ved visning af denne node: node--panel--IDENTIFIER.tpl.php. Se venligst Drupals theming-guide for information om template-forslag.
