Web Experience - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Name
nl: Naam

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Available updates
nl: Beschikbare updates

en: Welcome
nl: Welkom

en: Custom
nl: Aangepast

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

en: Desc
nl: Aflopend

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Distribution
nl: Distributie

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Apply
nl: Toepassen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Scheduled Date
nl: Geplande datum

en: Build mode
nl: Bouwmodus

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: -1 (Unlimited)
nl: -1 (Onbeperkt)

en: PHP memory limit
nl: PHP-geheugenlimiet

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
nl: Overweeg om de PHP-geheugenlimiet te verhogen tot %memory_minimum_limit om fouten tijdens het installatieproces te voorkomen.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
nl: Overweeg om de PHP-geheugenlimiet te verhogen tot %memory_minimum_limit om fouten tijdens het bijwerkproces te voorkomen.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
nl: Afhankelijk van de instellingen kan Drupal werken met een PHP-geheugenlimiet van %memory_limit. Echter een limiet van %memory_minimum_limit of hoger wordt aanbevolen, vooral wanneer de website uitbreidingsmodules gebruikt.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
nl: Verhoog de geheugenlimiet door de parameter memory_limit in het bestand %configuration-file aan te passen en vervolgens de webserver opnieuw te starten (of neem voor assistentie contact op met de systeembeheerder of hosting provider).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
nl: Neem contact op met uw systeembeheerder of hostingprovider voor hulp bij het verhogen van de PHP-geheugenlimiet.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
nl: Zie de <a href="@url">Drupal systeemvereisten</a> voor meer informatie.

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Asc
nl: Oplopend

en: Collapsed by default
nl: Standaard ingeklapt
