Web Experience - en to cy translation catalogue (45 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: user
cy: defnyddiwr

en: E-mail
cy: E-bost

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: more
cy: mwy

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Size
cy: Maint

en: Reset
cy: Ailosod

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: User
cy: Defnyddiwr

en: action
cy: gweithred

en: Files
cy: Ffeiliau

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Block
cy: Bloc

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Last access
cy: Mynediad diwethaf

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Member for
cy: Aelod o

en: No users available.
cy: Dim defnyddwyr ar gael.

en: Translations
cy: Cyfieithiadau

en: Apply
cy: Ceisio

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Reset to alphabetical
cy: Ailosod i fod yn nhrefn y wyddor
