Web Experience - en to tr translation catalogue (60 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: user
tr: kullanıcı

en: E-mail
tr: E-posta

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Size
tr: Boyut

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User
tr: Kullanıcı

en: action
tr: eylem

en: Files
tr: Dosyalar

en: term
tr: terim

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Block
tr: Blok

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term
tr: Terim

en: Last access
tr: Son erişim

en: Terms
tr: Terimler

en: Desc
tr: Azalan

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Role
tr: Rol

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: No users available.
tr: Kullanıcı bulunamadı.

en: author
tr: yazar

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Apply
tr: Uygula

en: Deploy
tr: Dağıtım

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: No files available.
tr: Dosya yok.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Reset to alphabetical
tr: Alfabetik olarak sırala

en: View panes
tr: Panelleri gör

en: Content pane
tr: İçerik paneli

en: revision user
tr: değiştiren kullanıcı

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
