Web Experience - en to nl translation catalogue (70 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: user
nl: gebruiker

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Size
nl: Grootte

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Archive
nl: Archief

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: User
nl: Gebruiker

en: action
nl: actie

en: Files
nl: Bestanden

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Block
nl: Blok

en: Send e-mail
nl: E-mail versturen

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Last access
nl: Laatste toegang

en: Terms
nl: Termen

en: Desc
nl: Aflopend

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Role
nl: Rol

en: Users
nl: Gebruikers

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Member for
nl: Geregistreerd sinds

en: No users available.
nl: Geen gebruikers beschikbaar.

en: author
nl: auteur

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Deploy
nl: Uitrollen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Promote to front page
nl: Aanraden voor de voorpagina

en: Uploaded
nl: Geüpload

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Queue
nl: Wachtrij

en: No files available.
nl: Geen bestanden beschikbaar.

en: - Choose an operation -
nl: - Kies een bewerking -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Demote from front page
nl: Aanraden ongedaan maken

en: Reset to alphabetical
nl: Terugzetten naar alfabetisch

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Content pane
nl: Inhoudpaneel

en: revision user
nl: Revisiegebruiker

en: Stick
nl: Vastplakken

en: Asc
nl: Oplopend

en: Unstick
nl: Loslaten

en: Terms in %1
nl: Termen in %1

en: Change value
nl: Waarde(n) veranderen

en: Change author
nl: Auteur wijzigen

en: Change user roles
nl: Gebruikersrollen wijzigen
