Web Experience - en to fa translation catalogue (59 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: user
fa: کاربر

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Taxonomy
fa: رده بندی

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: اعاده

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Taxonomy term
fa: کلمه رده بندی

en: Archive
fa: آرشیو

en: URL
fa: نشانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: action
fa: عملکرد

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: term
fa: کلمه

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: قالبک

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Term
fa: کلمه

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Desc
fa: نزولی

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Role
fa: نقش

en: Users
fa: کاربران

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Member for
fa: عضو به مدت

en: author
fa: نویسنده

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: لغونشر

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: No files available.
fa: هیچ فایلی در دسترس نیست.

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Reset to alphabetical
fa: بازنشاندن به حالت الفبایی

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
