Web Experience - en to hi translation catalogue (54 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Size
hi: आकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: URL
hi: यूआरएल

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: action
hi: क्रिया

en: Files
hi: दस्तावेज

en: term
hi: परिभाषा

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Desc
hi: अवरोही

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Role
hi: भूमिका

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Member for
hi: के लिये सदस्य

en: No users available.
hi: कोई सदस्य नहीं है।

en: author
hi: लेखक

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Deploy
hi: तैनात

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: No files available.
hi: कोई फाइल उपलब्ध नहीं  है

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: UUID
hi: युयुआइङी
