Web Experience - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: user
is: notandi

en: E-mail
is: Netfang

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Size
is: Stærð

en: Reset
is: Endursetja

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: URL
is: vefslóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: action
is: aðgerð

en: Files
is: Skrár

en: term
is: flokkunarhugtak

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Block
is: Blokk

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Term
is: Hugtak

en: Role
is: Hlutverk

en: Users
is: Notendur

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Member for
is: Meðlimur í

en: No users available.
is: Engir notendur eru til staðar.

en: author
is: höfundur

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: - Choose an operation -
is: - Veldu aðgerð -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Reset to alphabetical
is: Endurstilla í stafrófsröð
