Web Experience - en to it translation catalogue (59 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: user
it: utente

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: action
it: azione

en: Files
it: File

en: Link Title
it: Titolo del link

en: term
it: termine

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Term
it: Termine

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: Field name
it: Nome del campo

en: Terms
it: Termini

en: Desc
it: Disc

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Role
it: Ruolo

en: Users
it: Utenti

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Member for
it: Iscritto da

en: No users available.
it: Nessun utente disponibile.

en: author
it: autore

en: Changed
it: Modificato

en: Translations
it: Traduzioni

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: No files available.
it: Nessun file disponibile.

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Reset to alphabetical
it: Ripristina l'ordine alfabetico

en: revision user
it: utente revisione

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Master
it: Principale
