Web Experience - en to fr translation catalogue (68 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: user
fr: utilisateur

en: E-mail
fr: Courriel

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: more
fr: plus

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Size
fr: Taille

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Taxonomy term
fr: Terme de taxonomie

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Files
fr: Fichiers

en: Link Title
fr: Titre du Lien

en: term
fr: terme

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Block
fr: Bloc

en: Menu link
fr: Lien du menu

en: Roles
fr: Rôles

en: Published
fr: Publié

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Term
fr: Terme

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Terms
fr: Termes

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Role
fr: Rôle

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: Sort by
fr: Trier par

en: Menu Name
fr: Nom du menu

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Member for
fr: Membre depuis

en: No users available.
fr: Aucun utilisateur disponible.

en: author
fr: auteur

en: Changed
fr: Modifié

en: Translations
fr: Traductions

en: Apply
fr: Appliquer

en: Deployment
fr: Déploiement

en: Deploy
fr: Déployer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Uploaded
fr: Transféré

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Queue
fr: File

en: No files available.
fr: Aucun fichier disponible.

en: - Choose an operation -
fr: - Choisir une opération -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Reset to alphabetical
fr: Rétablir l'ordre alphabétique

en: View panes
fr: Volets de vue

en: Content pane
fr: Volet de contenu

en: revision user
fr: utilisateur de la révision

en: Status message
fr: Message d'état

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Master
fr: Principal

en: Menu Links
fr: Liens du menu

en: Field collection item
fr: Élément Field collection
