Web Experience - en to ja translation catalogue (65 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: user
ja: ユーザー

en: E-mail
ja: メール

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Size
ja: サイズ

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: Updated
ja: 更新

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User
ja: ユーザー

en: action
ja: アクション

en: Files
ja: ファイル

en: Link Title
ja: リンクタイトル

en: term
ja: ターム

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Block
ja: ブロック

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Roles
ja: 役割

en: Published
ja: 掲載

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Term
ja: ターム

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: Field name
ja: フィールド名

en: Terms
ja: ターム

en: Desc
ja: 降順

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Role
ja: 役割

en: Users
ja: ユーザー

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Menu Name
ja: メニュー名

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Member for
ja: ユーザー登録から

en: No users available.
ja: 該当するユーザーはいません。

en: author
ja: 投稿者

en: Translations
ja: 翻訳

en: Apply
ja: 適用

en: Deploy
ja: デプロイ

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Queue
ja: キュー

en: No files available.
ja: 利用可能なファイルがありません。

en: - Choose an operation -
ja: - 操作を選択 -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Reset to alphabetical
ja: アルファベット順にリセット

en: revision user
ja: リビジョンのユーザー

en: Date changed
ja: 更新日付

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
