Web Experience - en to oc translation catalogue (65 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: user
oc: utilizaire

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Size
oc: Talha

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: action
oc: accion

en: Files
oc: Fichièrs

en: term
oc: tèrme

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Block
oc: Blòt

en: Send e-mail
oc: Mandar un corrièr electronic

en: Roles
oc: Ròtles

en: Published
oc: Publicat

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Term
oc: Tèrme

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Role
oc: Ròtle

en: Users
oc: Utilizaires

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Member for
oc: Membre dempuèi

en: No users available.
oc: Cap d'utilizaire pas disponible.

en: author
oc: autor

en: Translations
oc: Traduccions

en: Apply
oc: Aplicar

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Promote to front page
oc: Plaçar en pagina d'acuèlh

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: - Choose an operation -
oc: - Causir una operacion -

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Demote from front page
oc: Levar de la pagina d'acuèlh

en: Reset to alphabetical
oc: Restablir l'òrdre alfabetic

en: View panes
oc: Volets de vista

en: Content pane
oc: Volet de contengut

en: revision user
oc: utilizaire de la revision

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
