Web Experience - en to id translation catalogue (57 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: user
id: anggota

en: E-mail
id: Email

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: more
id: selengkapnya

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Size
id: Ukuran

en: Name
id: Nama

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User
id: Pengguna

en: action
id: aksi

en: Files
id: Berkas

en: Link Title
id: Judul Tautan

en: term
id: istilah

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Block
id: Blok

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Term
id: Istilah

en: Last access
id: Akses terakhir

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Role
id: Peran

en: Users
id: Pengguna

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Menu Name
id: Nama Menu

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Member for
id: Anggota selama

en: No users available.
id: Tidak ada anggota.

en: author
id: penulis

en: Changed
id: Berubah

en: Translations
id: Terjemahan

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: No files available.
id: Tidak ada file yang tersedia.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Reset to alphabetical
id: Kembalikan ke alfabetik

en: revision user
id: Revisi pengguna

en: Status message
id: Pesan status

en: Asc
id: Urutan turun
