Web Experience - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: user
ro: utilizator

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Updated
ro: Actualizat

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: action
ro: acţiune

en: Files
ro: Fișiere

en: Link Title
ro: Titlu Legătură

en: term
ro: termen

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Block
ro: Bloc

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Term
ro: Termen

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Desc
ro: Descendent

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Role
ro: Rol

en: Users
ro: Utilizatori

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Member for
ro: Membru pentru

en: No users available.
ro: Nu sunt utilizatori disponibili.

en: author
ro: autor

en: Changed
ro: Schimbat

en: Translations
ro: Traduceri

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Reset to alphabetical
ro: Iniţializat la alfabetic

en: Content pane
ro: Panou conținut

en: revision user
ro: revizia utilizatorului

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
