Web Experience - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.
