Web Experience - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Remove
id: Hapus

en: Picture
id: Foto

en: View user profile.
id: Lihat profil pengguna.

en: @user's picture
id: Avatar @user

en: About
id: Tentang

en: Picture display style
id: Gaya tampilan gambar

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
id: Gaya yang dipilih akan digunakan pada tampilan, sedangkan gambar asli disimpan. Gaya dapat dikonfigurasi dalam halaman administrasi <a href="!url">Gaya gambar</a>.
