Web Experience - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Remove
ja: 削除

en: Picture
ja: 写真

en: View user profile.
ja: ユーザープロフィールの表示

en: @user's picture
ja: ユーザー @user の写真

en: About
ja: アバウト

en: Picture display style
ja: 画像の表示スタイル

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
ja: ここで選択した形式で表示されますが、元の画像に変更は加えられません。表示形式は管理領域の <a href="!url">Image styles</a> で設定することができます。
