Web Experience - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Remove
pl: Usuń

en: Picture
pl: Obraz

en: request a new password
pl: uzyskaj nowe hasło

en: View user profile.
pl: Wyświetl profil użytkownika.

en: @user's picture
pl: Obrazek użytkownika @user

en: About
pl: O stronie

en: Picture display style
pl: Styl wyświetlania obrazków

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
pl: Wybrany styl zostanie zastosowany podczas wyświetlania portretu, a oryginalny obraz zostanie zachowany. Style można definiować w dziale <a href="!url">Style obrazków</a>.
