Web Experience - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: Picture
pt: Foto

en: View user profile.
pt: Ver perfil do usuário.

en: @user's picture
pt: Foto de @user

en: About
pt: Sobre

en: Picture display style
pt: Estilo da exibição da imagem

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
pt: O estilo selecionado será usado na visualização, enquanto a imagem original é mantida. Estilos podem ser configurados em <a href="!url">Estilos de imagens</a> na área administrativa.
